Jak vyčistit vonící stan. 5 snadných kroků

Vím, že kvůli příšernému zápachu stanu to máte těžké; takže byste měli vědět, jak vyčistit vonící stan. Vůbec se nebojte, protože máme řešení tohoto problému a jsem si jist, že to zvládnete ve vánku.

Určitě to může být trapné, pokud máte hostit událost ve svém dvorku; a zjistili jste, že velký stan, který byste použili, má špatný zápach.

V tomto článku se naučíme, jak odstranit zápach z vašeho stanu. Díky tomu můžete zvládnout událost stanu bez obav z páchnoucího zápachu (možná kvůli dlouhodobému skladování nebo z jiných důvodů).

Pokud jste připraveni mít nějaké plodné informace, skočme do diskuse!

Způsoby čištění páchnoucího stanu

Klíčem bude vždy prevence. Vlhkost je hlavním důvodem, proč se ve stanech objevuje nežádoucí vůně. Možná jste jej uložili, když je ještě vlhký nebo do kontejneru prosakuje vlhkost.

Vím, nezabránil jsi páchnoucí vůni, proto jsi tady. V této části budete znát několik účinných způsobů čištění vonícího stanu. Zde jsou kroky, jak vyčistit páchnoucí stan:

Krok # 1. Zabraňte možnosti páchnoucího stanu

Tady jsou způsoby, jak zabránit smradlavému stanu:

 • Můžete si koupit stopu stanu, ale je to volitelné. Tato věc brání poškození vašeho stanu nebo sbírání dešťové vody, což může také vést k poškození.
 • Po dešti stan vyčistěte, místo aby čekal, až sám uschne. Protože pokud to máte zabalit za mokra, pak nastane čas, kdy se objeví páchnoucí problém. Proto byste jej měli vždy udržovat v suchu.
 • Stan po každém použití vyčistěte. Díky tomu si můžete být jisti, že díky vaší skvrně nebo vlhkosti nebude stan po čase páchnout.
 • Stan můžete také čistit na místě, a pokud jste si jisti, že už žádný nezbývá, můžete jej nyní správně uložit.

Krok # 2. Neumývejte stan pomocí pračky

Tento krok byste měli vzít na vědomí, i když je již všeobecně známo. Připomínáme však, že se nepokoušejte stan umýt pomocí pračky. Stany nejsou určeny k omílání a otáčení; jejich praní v pračce může způsobit jejich roztržení.

Krok # 3. Při čištění používejte mýdlo a používejte vše přírodní

Při čištění stanu po události můžete použít dvě možnosti – jemné mýdlo nebo mýdlo na mytí nádobí. Na základě zkušeností však odborníci naznačují, že používání mýdla na mytí nádobí je účinnější.

Pokud je možné mít jemné vonné mýdlo, pak jděte do toho. Je to proto, že voňavé věci přitahují brouky a komáry, a tomu byste se měli vyhnout.

Můžete se také rozhodnout pro nechemické řešení (vždy si můžete udělat vlastní kutilství). Lze učinit řešení; vše, co potřebujete, je ocet, citronová šťáva a voda. Mnoho lidí tuto metodu upřednostňuje, protože je nákladově efektivní a bezpečná.

Čištění stanu, který voní pomocí octa

 • Předpokládejme, že máte velký stan, ale litr octa. Připravte stejnou směs vody a octa pomocí nádoby jako sprejové lahve.
 • K roztoku můžete přidat citronovou šťávu. Vyrovná to vůni octa.
 • Postavte stan venku nebo na zahradě. Nastříkejte špinavou oblast a nechte ji uschnout na slunci.
 • Nepoužívejte prosím bělidlo, protože to skutečně oslabí látku stanu.
 • Krok č. 4. Mytí rukou

  Pokud byl váš stan špinavý, možná budete muset všechno vydrhnout. Pro tuto metodu se doporučuje neabrazivní houba, aby nepoškodila váš stan.

  Vnější látku ručně důkladně omyjte a spodní prádlo nedrhněte. Nedrhněte příliš silně, protože by to mohlo zničit celý stan.

  Pamatujte, že stan je mnohem snazší vyčistit, pokud jej postavíte. Zatímco chemická řešení jsou obvyklým způsobem myšlení, použil bych domácí prostředky, jako jsou jemná mýdla a mýdla na mytí nádobí.

  Krok č. 5. Uložte si svůj stan správně

  Po stanu se stan dobře umyjte a nechte jej uschnout na slunci. Pokud počasí není vhodné pro sluneční sušení, můžete jej na 24 hodin umístit do garáže a nechat jej uschnout na vzduchu.

  Jakmile máte pocit, že je úplně zaschlý, zabalte jej do plastové nádoby. Musíte si také být jisti, že místo, kam ho chcete uložit, není náchylné k vlhkosti 9, jako je suterén, podkroví nebo venkovní bouda).

  Je také dobré dát sáčky na pečení, protože mohou regulovat hromadění vlhkosti uvnitř.

  Závěr

  Doufáme, že jsme vám poskytli dostatek strategií, jak vyčistit vonící stan. Nezapomeňte zkontrolovat štítek, abyste snížili pravděpodobnost zničení stanu kvůli nesprávnému použití chemikálií.

  U všech těchto metod je prevence poznámek lepší. Hodně štěstí při úklidu a doufáme, že pro příští měsíce nebo roky budete mít více stanových akcí!