Jak udržet váš Polytunnel v pohodě

Přemýšleli jste někdy o tom, jak udržet svůj polytunnelcool? Pokud je váš polytunnel příliš horký, může to poškodit vaše rostliny a způsobit jejich vadnutí a smrt. Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet apolytunnelcool, je maximalizovat stín, větrání a proudění vzduchu.

Chlad vašeho polytunu však závisí na několika faktorech, jako je vaše umístění, podnebí, typ rostlin, které pěstujete, a další.

Jakou teplotu byste měli udržovat ve skleníku?

Skleníky, které přesahují 90 stupňů F, jsou již pro vaše rostliny příliš horké. Pokud je váš polytunnel příliš horký, vaše rostliny mohou vadnout, vysychat nebo přestat produkovat listy a plody. Aby vaše rostliny mohly růst a produkovat ovoce nebo zeleninu, musí mít ideální teplotu.

Obecně by teplota vašeho polytunnelů měla být mezi 80 a 85 stupni F. Některým rostlinám se však nejlépe daří při teplotách nižších, než je tato, proto nezapomeňte znát ideální podmínky pro růst vašich rostlin.

Jak chladíte vysokou vlhkost apolytunnelinu?

Existuje několik způsobů, jak ochladit apolytunnebo vysoká vlhkost. Tady jsou tři nákladově nejefektivnější způsoby:

Větrání

Chcete-li účinně snížit teplotu polytunneltemnoty, musíte rostlinám zajistit dobrý přítok a odtok vzduchu. Můžete umístit střešní a boční větrací otvory. Dveře vašeho skleníku by navíc měly také vytvářet pohyb vzduchu, který vaše rostliny ochladí.

Umístěním střešních průduchů na jednu pětinu podlahové plochy byste měli své polytunnele každé dvě až tři minuty zajistit úplnou výměnu vzduchu. Pokud jsou však střešní větrací otvory mimo rozpočet, stačí otevření bočních větracích otvorů a dveří.

Stín

Správné stínování vám pomůže udržet váš polytunnelcool. Přidávání odstínů do vašeho polytunnellu je však složité, protože rostliny potřebují pro svůj růst sluneční světlo. Zatímco stínování může pomoci ochladit skleník, musíte také dovnitř dostatek slunečního světla.

Jednou z účinných stínovacích technik je použití stínovacích barev. Stínové barvy jsou nákladově efektivní způsob, jak chránit vaše rostliny před slunečním zářením. Když se vrací léto, můžete přidat další vrstvy barvy a očistit ji, když začíná chladná sezóna. Stínová barva však nemusí být nejlepší volbou pro všechny skleníky. Pokud nemůžete malovat stěny, můžete zvolit síťovinu nebo žaluzie.

Tlumit

Tlumení polymeru je nejlevnější způsob, jak ochladit skleník. Ve skutečnosti je to prakticky zdarma – vše, co potřebujete, je voda. Svůj polytunnel můžete tlumit navlhčením tvrdých povrchů. Jak se voda odpařuje, vlhkost se zvyšuje a pomáhá rostlinám vyrovnat se s nadměrným teplem.

Jaké jsou výhody mini skleníku?

Investice do minipolytunnellu je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro svou zahradu udělat. Je to ekonomické, pohodlné a získáte stejné výhody jako skleník běžné velikosti. Pokud jste stále na plotu, zde je několik důvodů, proč mít apolytunnel velkou investici.

Mnoho odrůd na výběr

Někteří lidé si myslí, že skleníky jsou vyrobeny ze skla od podlahy ke stropu tak velkého jako dům. I když existují extravagantní skleníky, většina z nich má mnoho tvarů a velikostí. Goodpolytunneld nemusí vždy být velký a prostorný. Mini skleníky jsou skvělé pro domácí zahradníky, kteří chtějí pěstovat rostliny na svém dvorku.

Chraňte své rostliny před škodlivými škůdci

Hlemýždi, hlodavci, housenky, mšice a další zvířata a hmyz rádi jedí vaše produkty. Aby byly vaše rostliny v bezpečí před těmito tvory, je nejlepší je umístit do skleníku. Navíc budete také chránit své plodiny před určitými chorobami.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Silný déšť, silný vítr, prachové bouře a vánice mohou vaše plodiny zničit v jediném okamžiku. Minipolytunnel zahradníkům usnadňuje pěstování rostlin v nepředvídatelném podnebí. Například některé státy mají obecně vynikající podmínky pro růst, ale stačí jen jedna silná bouře, aby se setřásly měsíce tvrdé práce.

Ideální pro zahradníky s omezeným prostorem

Mini skleníky jsou ideální pro zahradníky, kteří mají omezený prostor. Nedovolte, aby vám tato omezení bránila v pěstování vlastního ovoce a zeleniny. Minipolytunnelanyny můžete umístit kamkoli – z balkonů, teras, palub a dokonce i na desky stolů. I když jsou malé, tyto skleníky vám poskytnou stejné výhody jako skleník běžné velikosti.

Ideální pro začátečníky

Mini skleníky jsou skvělé pro ty, kteří se chtějí pustit do polytechnické technologie. Před nákupem většího a trvalejšího skleníku vám mini-skleník umožní seznámit se s výhodami používání skleníku. Jakmile znáte své preference, budete se moci rozhodnout, zda chcete investovat do zahrádky na tunel.

Prodlužte vegetační období

S mini skleníkem můžete své vegetační období prodloužit výsadbou před zahájením chladného období. Jakmile pomine nebezpečí mrazu, můžete své rostliny přesadit do své zahrady. Tímto způsobem budete moci sklízet dříve než obvykle.

Závěrečné úvahy o tom, jak udržet YourpolytunnelCool

Chcete-li shrnout, jak udržovat váš polytunnelcool, zajistěte, aby byl váš polytunnelwell dobře větraný, aby byl zajištěn adekvátní stín a vlhké stěny. Můžete také přidat ventilátory a chladicí systém přidal chlad.