Co je pojištění SR22 Utah? Zde se dozvíte všechna důležitá fakta!

Víte, co je SR22 pojištění Utah? Je to nutnost, pokud motoristé porušují zákon o finanční odpovědnosti státu. Tehdy jsou řidiči povinni předložit doklad o pojištění vozidla. Pojišťovací agent podá formulář na ministerstvu motorových vozidel v Utahu, a to v případě ztráty licence.

Pokud jste vysoce rizikový řidič, budete toto pojištění potřebovat. Je to potřeba nejvíce, pokud jste byli několikrát zatčeni kvůli bezohledné jízdě.

Totéž platí, pokud jste byli obviněni z řízení pod vlivem alkoholu. A pokud je váš řidičský průkaz již odebrán nebo pozastaven, stále řídíte vozidlo. Níže jsou uvedeny nejčastější časté dotazy a jejich odpovědi, abyste zcela porozuměli tomu, co je pojištění SR22 Utah. Tak, jdeme na to!

Pojištění SR22 v Utahu; Dostupné tři typy certifikátů

Co je pojištění SR22 Utah? Pojištění SR22 v Utahu je stejné jako běžné pojištění automobilů. Výjimka je pouze u certifikátu. Jeho forma umožňuje motoristům žádat o navrácení řidičského průkazu i přes ztrátu řidičských oprávnění. Podání formuláře bude pokračovat na DMV. Zde jsou tedy k dispozici tři typy certifikátů SR22.

  • Certifikát vlastníka: má za cíl chránit řidiče, kteří provozují svá auta
  • Osvědčení provozovatele: vztahuje se na motoristy, kteří řídí vozidla, která nevlastní
  • Osvědčení vlastníka provozovatele: pokrývá především finanční odpovědnost bez ohledu na to, kdo automobil řídí.

Možná se ptáte, jak dlouho je to potřeba? Odpověď na tuto otázku závisí na něčím přesvědčení. Obvykle bude certifikát SR22 platný po dobu tří let, což je obvyklá doba. Jakýkoli výpadek krytí však může mít za následek ještě delší období.

Jaké jsou náklady na pojištění?

Jeho sazba je často vyšší než standardní plán pojištění automobilu. Jeho pokrytí je jen často spojováno s rizikovými motoristy. Jeho nabídky získávají řidiči, kteří projednají své potřeby se svým poskytovatelem pojištění vozidel. V případě jakékoli nespokojenosti je lepší poohlédnout se po více dostupných nabídkách. V okolí lze nalézt různé pojišťovací agenty. Podání certifikátu však vede k zaplacení malého poplatku, ale berte na vědomí, že se liší v závislosti na pojišťovně.

Na druhou stranu si budete muset koupit pojištění odpovědnosti za auto, to znamená, že SR22 nesplňuje požadavky zákona o finanční odpovědnosti. Budete také odpovědní za zaplacení poplatků za obnovení DMV. Tedy kromě nákladů na pojištění odpovědnosti a poplatků za podání.

Pokud jde o poplatek účtovaný za jeho podání, pohybuje se mezi dvaceti až padesáti dolary. Záleží na společnosti, na kterou se obrátíte. Není to jen poplatek za podání, který je drahý, ale také vyšší pojistné.

Jaké jsou sankce, pokud toto pojištění nesjednáte?

Pokud se nerozhodnete získat pojištění SR22, Utah vám neumožní znovu si užívat své řidičské oprávnění. To je, dokud pozastavení vaší licence definitivně neskončí.

Je lepší dokončit proces podání formuláře SR22 u vaší pojišťovny. To je čas, kdy si budete moci zakoupit standardní pojistku odpovědnosti. Zahrňte také obnovení přihlašovacích údajů k řízení, které máte s DMV. Na druhou stranu si možná budete chtít pronajmout i v Utahu, tak si přečtěte toto: Kolik stojí nájemné pojištění v Utahu?

Jaké jsou důsledky nezakoupení tohoto pojištění?

Kupte si toto pojištění po dobu pozastavení řidičského průkazu. Pojištění bude pokračovat po dobu tří let, a to i na rozhodnutí soudu o pozastavení licence na 3 roky. To platí zejména pro zatčení pod vlivem alkoholu. Samozřejmě to platí v případě, že motorista neobnoví svá řidičská oprávnění. Pokud však pojištění zanikne, bude čelit dalšímu odebrání nebo pozastavení licence. Nabídka pojištění SR 22 může také předejít následkům.

Co když necháte svůj SR22 vypadnout?

Pozastavení licence je výsledkem vypršení certifikace SR22. V tomto případě je nutné obnovit zásady. Nejlepší by bylo obnovit licenci. Vyžaduje se také uhrazení soudních poplatků a poplatků za obnovení. Poskytovatel pojištění bude ten, kdo bude stát informovat. To platí v případě, že pojistka již byla z nějakého důvodu zrušena. Neprodloužení a zmeškané platby mohou způsobit propadnutí.

Co když jste z jiného státu?

Udržujte svůj SR-22 při řízení ve státě Utah, i když jste jej získali v jiném státě. Při pobytu na tomto místě to již stačí. Ale je dobré si krytí ověřit u pojistitele a DMV. Pokud nemáte auto ani řidičský průkaz, je v tomto případě stále vyžadováno podání SR-22. Je lepší si koupit auto pojištění bez vlastníka. Před obnovením licence zapište SR-22.

Co když už jeho pokrytí nepotřebujete?

Vaše pojištění SR-22 bude sloužit jako potvrzení o tom, že jste finančně odpovědní za svůj automobil. Nyní k otázce „Co když už to nepotřebuji?“ nejlepší by bylo zavolat na DMV ve vaší oblasti. Uveďte také svého pojistitele. Toto je před provedením jakýchkoli změn v zásadách. Zjistěte, zda je váš mandát zcela vyčištěn. V tomto případě zvažte několik kroků.

Sečteno a podtrženo

Následující otázky již byly zodpovězeny o tom, co je SR22 pojištění Utah. Nyní je vaší odpovědností udržovat pojištění. Pokud vám tyto povinnosti stále nejsou jasné, promluvte si se svým pojišťovacím agentem. Držte se před zatáčkou. To je nejlepší minimalizace dodatečných nákladů. A tím se zmenšila pravděpodobnost získání jednoho dalšího pozastavení. Bez ohledu na to se dozvíte více o pojištění auta tím, že si přečtete toto související téma „Jak najít číslo pojistné smlouvy na auto?“