Snadný 7stupňový průvodce opravou dřevěného obkladu poškozeného vodou

Pokud nevíte, jak opravit dřevěné obklady poškozené vodou, v tomto článku najdete vše, co potřebujete. Je to běžný problém, zejména pro majitele domů žijící v oblasti, která zažívá různé povětrnostní podmínky.

Oprava poškozené vlečky naštěstí není tak obtížná. Vždy můžete zavolat pomoc, aby vám práci odvedli, nebo se můžete rozhodnout, že to uděláte sami. Pokud zvolíte to druhé, pak jsou to věci, které byste měli vědět.

Příčiny poškození vodou

Poškození vodou je pravděpodobně nejtypičtějším druhem škod ve většině obytných oblastí a větších budov. Je to téměř nevyhnutelné, protože voda je přítomna na mnoha místech, ale zde jsou hlavní příčiny, na které byste si měli vždy dávat pozor na dřevěné vlečky:

Počasí

Každý den se stane několik povětrnostních podmínek a nelze se jim vyhnout. S ohledem na to je nutné chránit vlečky pomocí různých úprav, aby se zabránilo vniknutí vody dovnitř. To však vždy nestačí k ochraně hradeb před katastrofami, bouřkami a hurikány. Příliš mnoho vody a expozice může trvale poškodit dřevěné obklady.

Strukturální poškození

Strukturální poškození je běžnější u starších nemovitostí, ale stále se může stát i u novějších. Hlavní příčinou je kapání vlhkosti, které se někdy může zachytit v betonových a plazivých prostorách.

Dřevěné vlečky jsou na tento faktor nejzranitelnější. Pravidelná kontrola čištění a údržby může zabránit vzniku trhlin, plísní a hniloby.

Známky dřevěných obkladů poškozených vodou

Poškození vody na dřevěných vlečkách není snadné zjistit, protože doma se na to ne vždy dívá. Naštěstí existují známky, které je třeba zkontrolovat, pokud máte podezření na možné poškození vnějších stěn.

To jsou věci, které byste měli vzít na vědomí:

1. Odlupující se barva

Barva může chránit dřevěné vlečky, ale naznačuje to vážnější problém, pokud si všimnete, že se začínají odlupovat. Když je spodní dřevo vystaveno nadměrné vlhkosti, může voda prosáknout dovnitř a zůstat ve dřevě, což způsobí vážnější poškození.

2. Měkké dřevo

Dřevo může změknout, pokud je v něm zachyceno příliš mnoho vlhkosti. Můžete to vyřešit přirozeným sušením a pomocí speciálních nástrojů, ale bezobslužné měkké dřevo může začít hnít a podporovat růst kolonie plísní.

3. Vyčnívající hřebíky

Na nehtech ve vaší vlečce můžete hledat náznak poškození vodou. Pokud jsou více zapuštěny do prkna, může to být známka bobtnající dřevěné obklady.

Když se nehty začnou lepit, znamená to, že vlhkost dosáhla vnitřní struktury nemovitosti. Bylo by doporučeno okamžitě to napravit, aby se předešlo zhoršení situace.

Náklady na opravu dřevěného obkladu

Náklady na dřevěnou vlečku na čtvereční stopu se pohybují kolem 7 dolarů, v závislosti na mnoha faktorech. Pokud plánujete najmout profesionála, poplatek za opravu se často pohybuje od 100 do 200 dolarů. Pokud se pro to rozhodnete, utratíte méně a práci přesto dokončíte, zvláště pokud je ovlivněna pouze malá část zdi.

Pojištění některých majitelů domů pokrývá výměnu poškozené vlečky, ale ne celou část, kde se nachází. To může mít za následek nerovnoměrný vzhled, přičemž vyměněná dřevěná vlečka bude vypadat odlišně od zbytku zdi. Můžete se zeptat svého právníka na pojistné krytí, které váš poskytovatel nabízí, a zjistit, jak vám v této situaci mohou pomoci.

Oprava dřevěného obkladu poškozeného vodou

Chcete -li opravit poškozené dřevěné obklady, postupujte takto.

Krok č. 1. Odstraňte dřevěnou vlečku poškozenou vodou. Ujistěte se, že jste se zbavili hnijících kusů a vyčistěte oblast od plísní a hub.

Krok č. 2. Odstraňte hřebíky a další hardware, který vám může překážet. K bezpečnému odstranění hřebíků můžete použít druhou stranu kladiva nebo stahovák na nehty.

Krok č. 3. Očistěte okraje a odstraňte zbývající tmel na straně v místě, na kterém pracujete. K tomu můžete použít nůž.

Krok č. 4. Umístěte novou dřevěnou vlečku do oblasti.

Krok č. 5. Zajistěte obkladový díl hřebíky. Abyste dosáhli stabilnějšího umístění, ujistěte se, že vlečku vložíte do čepů za dřevem.

Krok č. 6. K upevnění kusů na místo můžete použít tmel nebo jiné vodotěsné tmely.

Krok č. 7. Na povrch můžete použít barvu nebo mořidlo, které dřevu pomohou účinněji odolávat poškození vodou. Najděte ten, který odpovídá zbytku zdi, aby ladil s celým vzhledem.

Závěr

Naučit se opravovat vodou poškozené dřevěné obklady není tak těžké. Jakmile už víte, jak na to, bylo by mnohem snazší je opravit, pokud se vám to stane. Pamatujte, že dobrý nátěr nebo tmel bude nejlepším způsobem, jak zabránit poškození dřevěného obkladu vodou.