Jak moc opravit zeď poškozenou vodou: Jednoduchý průvodce

Vědět, kolik opravíte vodou poškozenou zeď, je nutné, abyste si mohli rozpočet na opravu a další účty zaúčtovat doma. Obecně se poplatky pohybují od přibližně 1 100 do 4 500 USD.

Je však třeba vzít v úvahu další faktory, například typ vody, která způsobila poškození a podobně. Více si o tom povíme později.

Kromě nákladů se budeme také zabývat detekcí poškození vodou na vaší zdi a jak zabránit poškození vodou. Nakonec budeme hovořit o nákladech na opravu zdi poškozené vodou.

Jak zjistit poškození vody na zdi

Existují různé příčiny poškození vodou. K poškození vody může dojít v důsledku záplav, zálohování odpadních vod nebo prasknutí potrubí, které vedou k netěsnostem.

Nejznámější ze všech jsou skryté úniky. Skryté netěsnosti mohou ustoupit růstu plísní a strukturálnímu poškození, než vůbec dostanete příležitost je opravit.

Je nutné rychle jednat o příčinách poškození vodou, aby nedošlo k dalšímu poškození. Zde jsou známky poškození vodou na zdi, na které si musíte dát pozor.

Pokřivené zdi

K tomu dochází, když vaše stěny absorbují příliš mnoho vody. Když absorbuje vodu, ohýbá se a zakřivuje. To vede k deformaci, která může mít za následek poškození konstrukce.

Mustný zápach

Pokřivení není jediná věc, která se stane, když vaše zeď absorbuje vodu. Absorpční voda může také vést k zatuchlému zápachu v důsledku růstu plísní.

Růst plísní

Přestože se plísně obvykle vyskytují v oblastech vašeho domova bohatých na vlhkost, je neobvyklé je vidět na stěnách obývacího pokoje. Pokud je vidíte na stěnách obývacího pokoje, za vašimi zdmi může být přebytečná vlhkost.

Jak zabránit poškození vodou na zdi

Kromě utěsnění vašich stěn a vodotěsnosti je zde několik způsobů, jak zabránit poškození vody na zdi.

1. Zajistěte dobrou drenáž

Pokud máte špatnou drenáž, vašemu domu hrozí poškození vodou. Špatná drenáž vede k hromadění vody, což může ve vašem domě způsobit komplikace poškození vodou.

Chcete -li to změnit, vyčistěte žlaby nejméně dvakrát ročně. Je však dobrým zvykem vyčistit žlaby před a po silných deštích. První z nich je připravit na silné deště a druhý má zabránit hromadění vody.

Svody můžete také směřovat pryč od vašeho domu, od vnějších stěn. Veďte je asi pět až deset palců od vašeho domova.

2. Udržujte svůj domov

Toto je obecný, ale užitečný návod, jak zabránit poškození vody na zdech. Toho dosáhnete pravidelným hodnocením čerpacích stanic.

Doporučujeme také vyměnit chybějící střešní šindele, abyste předešli zatékání stropu, které může přidat vlhkost za vaši zeď. Kromě výměny chybějícího střešního šindele nezapomeňte okamžitě jednat, když ve vašem domě uniká voda.

Chcete -li opravit úniky vody, zkontrolujte a opravte viditelné kapající potrubí. Zkontrolujte tmavá místa pod trubkami a stropy. Nakonec opravte prasklé tmelení.

Náklady na opravu stěny poškozené vodou

Náklady na poškození vodou se nesoustředí pouze na upevnění netěsností. Úklid a opravy struktur také vyžadují poplatky.

Vyčištění zahrnuje odstranění vody z vašeho prostoru, vysušení a obnovu poškozené oblasti. Sanace plísní je zahrnuta v ceně úklidu. Na druhé straně strukturální opravy zahrnují výměnu zasažených stěn, zařizovacích předmětů a rozvodů.

Jak bylo uvedeno výše, typické náklady na opravu zdi poškozené vodou se pohybují kolem 1 100 až 4 500 USD. Můžete to však také vypočítat na čtvereční stopu. Cena poškození vodou za metr čtvereční se pohybuje od 3,75 do 7,00 dolarů.

Druh vody může také ovlivnit cenu za čtvereční stopu. Blackwater přináší 7,00 $ za metr čtvereční.

Greywater stojí 4,50 $ za metr čtvereční. Nakonec za čistou vodu zaplatíte 3,75 $ za metr čtvereční.

Poškození sádrokartonu je obvykle strukturální poškození a růst plísní. Obvykle to stojí 275 USD a může dosáhnout až 785 USD.

Kromě výše uvedených nákladů se musíte starat o další náklady. Jedním z nich jsou mzdové náklady, které se pohybují od 70 do 200 dolarů za hodinu. Budete muset zaplatit každému dělníkovi za každou hodinu, kterou u vás doma pracují.

V případě nouze vám může být účtován poplatek za volání. Poplatky za volání se pohybují od 50 do 500 USD.

A konečně, protože stěny se obtížně suší, možná budete muset pronajmout odvlhčovač. Standardní stojí 200 $ za týden pronájmu.

Vodou poškozené stěny obvykle spadají do třídy 2 až třídy 3. První může dosáhnout až celkových nákladů na materiál 1 000 $, zatímco druhá může dosáhnout 3 000 $.

Pokud je poškození způsobené vodou zahrnuto v pojistném krytí, mohou vám vzniknout nižší náklady. V této situaci se obraťte na svého právníka a pojišťovnu, aby vám objasnili vaše pojištění.

Závěr

Vědět, jak moc opravit vodou poškozenou zeď, vás může motivovat k lepší údržbě domova kvůli nákladům, které to může představovat. Doufáme, že vám tento článek o nákladech na poškození vodou otevřel oči!