Nočník školení 101: Jak čistit nočník židle

Jelikož trénink na nočník představuje obrovský krok při přechodu od kojence k velkému dítěti, je důležité vědět, jak čistit nočník. Existují tři způsoby, jak to udělat, všechny jsou nezbytné pro udržování a udržování nočních židlí co nejčistších.

Úklid židlí na nočník můžete považovat za běžnou součást úklidu domácnosti během náročného tréninku na nočník. Bohužel jejich čištění může být únavné, protože bez ohledu na to, jak moc své dítě milujete, úklid po něm bude vaší nejméně oblíbenou částí a denní dobou. V naději, že vám to usnadní, zde je průvodce, který vám pomůže vyčistit ty smradlavé nočníky!

Způsoby čištění nočníkových židlí

Období tréninku na nočník je velkým milníkem v životě vašeho dítěte. Bohužel tento konkrétní čas je pro většinu rodičů nejméně oblíbený, protože znamená čištění nočníků. Tento milník může trvat několik týdnů, ale existují případy, kdy může trvat déle než rok.

Na rozdíl od toalet nemají židle nočník splachování, což znamená, že čištění probíhá ručně. Asi si dokážete představit, jak by to bylo stresující a únavné. Naštěstí existují způsoby, které mohou čištění nočníků výrazně usnadnit!

Metoda č. 1. Čištění misky

Krok č. 1. Nejprve musíte misku vyjmout ze židle. Musíte zvednout sběrnou misku ze židle. Pokud je nad miskou záchodové sedátko, budete jej muset nejprve odstranit.

Krok č. 2. Vyprázdněte obsah mísy na záchodě. Pokud máte co do činění s tekutým odpadem, budete pravděpodobně potřebovat toaletní papír nebo ubrousky k odstranění případných zbytků skvrn.

Krok č. 3. K opláchnutí misky použijte horkou vodu. Naplňte misku horkou vodou, roztočte ji a nalijte vodu na záchod. Důvodem je uvolnění a opláchnutí všech zbytků stolice.

Krok č. 4. Postříkejte misku dezinfekčním sprejem. Nechte působit 3–5 minut. Ujistěte se, že používáte univerzální dezinfekční prostředek.

Krok č. 5. Pomocí papírového ručníku misku osušte. Tím, že se ujistíte, že je suchý, vaše dítě používání neodradí, protože má vlhký povrch.

Metoda č. 2. Dezinfekce židle

Krok č. 1. Demontujte židli, je -li k dispozici. Rozebráním usnadníte čištění.

Krok č. 2. Každou část důkladně nastříkejte dezinfekčním prostředkem. Ujistěte se, že stříkáte do všech prohlubní a štěrbin, abyste zabili všechny bakterie. Nechte působit 3–5 minut.

Krok č. 3. Díly osušte ručníkem. Použití papírového ručníku může pomoci setřít veškerou vlhkost ze všech částí. Na těžko dostupná místa můžete také použít ventilátor nebo vysoušeč vlasů.

Metoda č. 3. Zajištění správné hygieny

Krok č. 1. Vyčistěte nočník po každém použití. Pokaždé dezinfikujte, abyste se ujistili, že je bez choroboplodných zárodků a bakterií.

Krok č. 2. Vyčistěte židli alespoň jednou denně nebo více. Ujistěte se, že alespoň jednou denně vyčistíte celé křeslo.

Krok č. 3. Jednorázové vložky do nočníku jsou vhodné pro rychlé úklidy. Potřebujete zajistit vložku kolem mísy na nočník, stejně jako byste dali odpadkový pytel do koše. Poté jej budete muset jen zvednout a po použití zlikvidovat jako plenku.

Jak správně sušit nočník?

Jak by většina věděla, něčemu, co nedokáže důkladně vyschnout, hrozí rozvoj plísní nebo plísní. Když k tomu přidáte neustálý a častý zárodečný stav nočníku, máte ve svých rukou absolutní noční můru.

Je důležité důkladně osušit nočník židlí s papírovými ručníky pokaždé, když je vaše dítě používá. Bohužel to však nemůže zaručit, že dosáhnete štěrbin a skrytých trhlin. Skvělým řešením je použití ventilátoru nebo vysoušeče vlasů.

Pokud to není možné, můžete židli také nechat na dobře větraném místě, kde se suší na vzduchu.

Jak lze modelovat dobré návyky na nočník?

Jako rodič jste tím, kdo bude muset modelovat dobré nočníkové návyky pro vaše děti. Jednou ze zásadních lekcí, které je musíte naučit, je důležitost mytí rukou. Naučte své dítě mýt si ruce při každém použití koupelny.

Tuto lekci jim můžete zpříjemnit tím, že si při mytí rukou zazpíváte ‚Happy Birthday‘ nebo ‚Twinkle, Twinkle, Little Star‘.

Toto je jen jedna z důležitých lekcí v Potty Training 101. Existuje více, které můžete naučit a modelovat pro své dítě.

Jak si můžete vybrat polohu?

Koupelna je perfektním vybavením pro trénink na nočník. Umístění nočníku do koupelny poblíž toalety může vašemu dítěti pomoci spojit ho s tím, že musí jít. To jim říká, že toto je místo, kde se takové věci musí dít.

Čištění je také mnohem pohodlnější. Díky nočnímu křeslu poblíž toalety je vyhození obsahu snazší a mnohem méně pravděpodobné, že dojde k nějaké nehodě.

Závěr

Během tréninku na nočník musíte mít v hlavě mnoho věcí, včetně starostí s tím, jak vyčistit nočník. Je to pravděpodobně nejstresovější část tohoto konkrétního milníku, ale nelze mu pomoci. Nezapomeňte na zlaté pravidlo při tréninku na nočník: vyčistěte nočník vždy, když ho vaše dítě používá!