Jaké velikosti polštářů na pohovku? Kompletní průvodce

Odpověď na velikost polštářů pro pohovky se pohybuje od 17 do 20 palců do 24 x 24 palců. Pamatujte, že polštáře se také dodávají v různých typech a velikostech, takže tato řada je pouze příkladem. Také budeme diskutovat o tom, jak můžete vědět, jakou velikost polštáře pro vaši konkrétní pohovku získat.

Než však začneme, ujistěte se, že víte, co je to polštář. Pomohlo by vám lépe najít nejlepší typ pohovky. Jak již bylo řečeno, zde jsou velikosti pro všechny typy pohovek.

Jak poznám, jakou velikost polštáře si mám koupit na pohovku?

Jedním z nejběžnějších typů pohovek je polštář Euro nebo polštář na hranu. Musíte znát polštář, který chcete na gauč, protože to také ovlivní dostupné velikosti. U tohoto průvodce velikostí budeme hovořit o velikostech čtvercových polštářů a velikostech polštářů obdélníkových nebo zesílených, takže se podle toho upravte.

Pro pohovku běžné velikosti

Běžný gauč může mít čtvercové polštáře o rozměrech 20 x 20 palců nebo dokonce 22 x 22 palců. Pokud chcete umístit polštáře s obdélníkovým vyhozením, získejte šířku 19 palců a výšku 11 palců nebo dokonce 20 cm. palce na šířku a 14 palců na výšku. Proč máte rozsáhlý sortiment pro ideální rozměry polštářů?

Standardní pohovky jsou obvykle široké 72 palců, ale některé mohou mít až 89 palců. Naučte se, jak měřit gauč bez ohledu na to, protože výrobci mohou svůj nábytek označit jako pravidelný, přestože jsou mírně předimenzovaní nebo poddimenzovaní. Poté vyberte ideální polštáře, abyste je mohli stylově rozmístit na nábytek.

Pro místa k sezení

Pokud máte menší gauč, jako je dvoumístná pohovka nebo milostné sedadlo, můžete stále používat polštáře o rozměrech 20 x 20 palců. Některé polštáře jsou k dispozici dokonce i v menší velikosti 17 x 17 palce, které jsou perfektní, pokud zjistíte, že vám chybí místo k sezení. Pokud jde o zdobení malé pohovky bederním polštářem, můžete se rozhodnout pro rozměry 17 palců široký a 10 palců vysoký nebo 19 palců široký a 13 palců vysoký.

Tyto velikosti polštářů budou také fantasticky fungovat pro mnohem menší nábytek. Například štíhlejší pohovka ve srovnání s tradičním gaučem bude vypadat nejlépe, pokud není přeplněná polštáři. Stále to však můžete smrštit pomocí malých polštářů pro zvýraznění.

Pro pohovky nadměrných velikostí

Polštáře vhodné pro delší nebo hlubší pohovky budou mít velikost od 20 x 20 palců do 24 x 24 palců. Můžete si také dopřát bederní polštáře široké až 22 palců a 15 palců na výšku. A co je ještě lepší, můžete vyzkoušet jiné tvary polštářů na pohovce bez možnosti skončit s vizuálním nepořádkem.

Nadměrné pohovky mohou být 90 palců nebo širší, ideální pro vrstvení a jiné typy polštářů. Nezapomeňte však také na hloubku nábytku. Proveďte měření pohovky a zkontrolujte ideální hloubku pro velké polštáře, které jsou 26 palců nebo hlouběji.

Pro sekce

Perfektní velikost polštáře pro sekční pohovku se může pohybovat od 18 x 18 palců do 22 x 22 palců. A pro obdélníkové pohovkové polštáře se můžete rozhodnout pro bederní polštáře o šířce 19 až 21 palců a 11 až 15 palců vysoký. Pokud chcete kulaté, měla by být vhodná velikost 12 x 20 palců a 13 x 20 palců.

Nezapomeňte se seznámit s tím, jak uspořádat polštáře na sekční pohovku, abyste mohli vybrat konkrétní rozměry pro sekci, kterou máte. Sekční pohovky se dodávají v různých velikostech a orientacích, proto prosím zvažte, jak chcete polštáře do nábytku umístit. A co víc, sekční pohovky budou obvykle vypadat nejlépe, pokud budou mít pouze sedm polštářů.

Měly by mít polštáře stejné velikosti?

Na pohovku není nutné mít polštáře stejné velikosti. Místo toho je myšlenka mít většinu gaučových polštářů stejné velikosti a poté je vrstvit jinou skupinou podobně velkých polštářů. Pomůže vám to vědět, jak kombinovat polštáře na pohovce, protože barvy a počet polštářů můžete použít k dekoraci.

Příkladem je mít jeden polštář o rozměrech 22 x 22 palců na každém konci gauče a poté je vrstvit polštáři o rozměrech 20 x 20 palců. U menších pohovek se můžete rozhodnout pro jeden bederní nebo podkládací polštář pro finální vrstvu. Nezapomeňte zvážit, kam také hodíte pohovku, abyste měli jistotu, že budete mít stále dostatek místa pro pohodlné používání gauče.

Závěr

Gaučové polštáře mohou být zábavné při zdobení. Ale více než design, musíte vědět, jakou velikost házet polštáře na pohovku. Rychlá rekapitulace této příručky ukazuje, že nejlepší velikost polštářů pro nábytek se pohybuje od 20 do 20 palců do 24 x 24 palců, pokud se rozhodnete pro čtvercové polštáře. Kromě toho musíte zvážit typ a velikost pohovky, abyste měli stále dostatek místa k sezení.

Doufáme, že vám tento průvodce velikostí poskytl nápady na efektivní zdobení pohovky polštáři. Dejte nám vědět v komentářích, pokud máte další otázky nebo tipy, které chcete sdílet.