Jak opravit opěradlo křesla: 2 snadné domácí kutilské kroky

Ležadlo je užitečné ve stresových chvílích, ale není použitelné, pokud jsou zlomená záda. V tomto článku se naučíte, jak snadno upevnit polohovací křeslo.

Pokračujte ve čtení, když vás provedeme celým procesem opravy. Nemusíte si dělat starosti, protože to snadno zvládnete z pohodlí domova.

Jak upevníte opěradlo křesla?

Krok č. 1. Sejměte opěradlo křesla

Nejprve se postavte za křeslo a opatrně se předkloňte, ale nenechte ho stát vzhůru nohama. Poté najděte zajišťovací držáky na zadní straně židle. Ty nejsou příliš viditelné, takže můžete také použít baterku a plochý šroubovák, abyste je snáze našli.

Při pohledu na uzamykací držáky si všimnete, že je můžete vytáhnout nahoru nebo dolů. Pokud držák směřuje dolů, držák je uzamčen. Vytažením nahoru jej odemknete.

Odemkněte zajišťovací držáky na obou stranách polohovacího křesla. Poté vraťte židli do vzpřímené polohy. Poté opatrně přesuňte opěradlo židle ze strany na stranu a opatrně ji vyjměte nahoru.

Krok č. 2. Namontujte opěradlo křesla

Při opětovné instalaci opěradla křesla do křesla začněte polohováním opěradla židle na postranní ramena tak, aby spočívala přímo nad drážkami. Poté opatrně zvedněte záda, abyste je zarovnali s držáky.

Nyní můžete začít odkládat záda k tělu křesla. Zajistěte dokonalé zarovnání zad se zadními konzolami. V opačném případě jej nebudete moci vrátit zpět správně.

Zatažením za zajišťovací držáky směrem dolů zajistěte, aby byla zadní část zcela zajištěna na svém místě. Poté zkontrolujte, zda jste správně upevnili záda nebo ne.

Chcete -li to provést, pomalu jím pohybujte ze strany na stranu. V tomto případě uvidíte, zda jsou z těla odstraněna záda nebo ne.

Pokud se zadní část nepohybuje a je dostatečně pevná, úspěšně jste ji přeinstalovali. Pokud se však zdá, že se jedna ze stran pohybuje mimo své místo, držáky nejsou pravděpodobně správně nainstalovány vzadu. Proto musíte odstranit záda a provést stejné kroky jako dříve.

Tři různé typy opěradel židlí

Upevnění opěradla křesla je snadné. Postup, jak je opravit, však někdy závisí na typu křesla, které používáte. S tím jsou zde tři různé druhy polohovacích židlí a rychlý návod, jak je opravit.

S uzamykacími páčkami

Máte-li polohovací křeslo s opěradlem zajišťovací páky, uvidíte, že držáky jsou namontovány po stranách a jsou docela dobře umístěny. V tomto případě budete muset židli zamknout do kovových tyčí, které jsou s ní dodávány, a přitom ji převrátit dolů.

S uzamykacími západkami

Když mluvíte o polohovacích židlích s uzamykacími západkami, uzamknou se na místě, jakmile dokončíte navlékání. Pokud si myslíte, že záda židle musí být pevnější, zvažte odstranění upevňovacích prvků konzoly a poté je utáhněte. Ke správnému umístění poutka ve slotu vždy pomůže plochý šroubovák.

Šroub zpět

Co takhle polohovací židle s přišroubovanými opěradly? Nejprve si všimněte spodní strany zadního panelu. Budete je muset trochu uvolnit.

Dále uvidíte šrouby ukryté pod křeslem. Budete je tedy také muset odstranit.

Věci, které byste si měli pamatovat o křesle křesla

Mít dobré místo k odpočinku je dobrý nápad a pořídit si lehátko je klíčem k tomu. Nicméně, mít polohovací křeslo přichází s různými věcmi, které je třeba mít na paměti. S tím je třeba mít na paměti následující:

  • Nikdy nepoužívejte ani nepoužívejte polohovací křeslo, pokud jste znovu nenainstalovali opěradlo křesla do jeho těla.
  • Ujistěte se, že jste židli upevnili a že páky opatrně zamkli. Jinak by to bylo nebezpečné.
  • Neztrácejte naději, pokud tyto postupy nefungují. Někdy stačí znovu zkontrolovat nebo mít někoho, kdo vám pomůže při práci s křeslem.
  • Nepokoušejte se křeslo okamžitě opravit. Nejprve zkontrolujte, zda se na lehátku nenacházejí drobné problémy, jako je jídlo, špína nebo nečistoty. Někdy je nutné křesla pouze nejprve zkontrolovat a vyčistit.
  • Vždy zajistěte svou bezpečnost. Procvičte správný způsob vyjmutí a opětovné instalace opěradla, abyste předešli nehodám a škodám.
  • Závěr

    Lidé musí mít po těžké práci místo k odpočinku, ale nikdy by neměli být na rozbitém křesle. V tomto článku je problém již vyřešen! Po přečtení této příručky o tom, jak opravit opěradlo křesla, můžete nyní křeslo opravit a mít tak nejlepší pohodlí dne.