Kolik polštářů hodit na pohovku? 2 nejlepší tajemství

Odpověď na počet polštářů na pohovce závisí na typu a velikosti samotné pohovky. Tento článek vám poskytne tajné vzorce, které návrháři používají pro zdobení pohovky polštáři. Budeme také diskutovat o úvahách při navrhování pohovky pomocí polštářů.

Ale než začneme, přemýšleli jste, co je to polštář? Tento typ polštáře musíte nejprve pochopit, aby vám pomohl rozhodnout, které polštáře jsou pro váš gauč ideální. Rychle si to tedy přečtěte a tato příručka by měla dávat větší smysl.

Kolik polštářů by mělo být na pohovce?

Získejte délku pohovky a odečtěte ji

Počet vyhozených polštářů na gauči bude záviset na jeho velikosti. Ale protože může být obtížné posoudit částku, zvláště jako nováčkovský dekoratér, můžete si pohovku změřit a použít ji jako vodítko. Vezměte délku pohovky a odečtěte ji o jednu, abyste získali počet vyhozených polštářů.

Například pohovka dlouhá 6 stop mínus jedna bude potřebovat pět polštářů. Tento vzorec je účinný pro vizuální přitažlivost a funkčnost, protože můžete zajistit, že na gauči bude dostatek místa k posezení.

Ponechte číslo polštáře liché

Dalším pravidlem, které vám pomůže určit počet polštářů, které budou vypadat dobře a budou nejlépe fungovat na vašem gauči, je pouze používání lichých čísel. Pamatujte, že uspořádání položek v lichých číslech je považováno za atraktivnější než použití sudých čísel. U některých typů nábytku, jako je sekční gauč, většina dekoratérů dokonce uvede, že použití lichého čísla sedm je optimální počet polštářů.

Pravidlo lichého počtu platí také pro odečtení triku jednoho polštáře, ale provedete určité úpravy. Například 9metrová pohovka minus jedna vede k 8 polštářům, takže místo toho použijete nejbližší liché číslo, které je sedm. Pokud máte dostatek místa, můžete také 8. doplněk přepnout na menší polštář na pohovku nebo zvážit položení přikrývky na pohovku a zjistit, zda styl vypadá vhodně pro zbytek místnosti.

Kolik polštářů potřebuji na 3místnou pohovku?

Jednou z nejběžnějších velikostí pohovek v domácnostech je třímístná pohovka. A s tímto kusem nábytku budete chtít kdekoli od tří do šesti polštářů. Tato řada je rozsáhlá, protože výrobci se stále mohou lišit svými rozměry modelu, přestože jsou prodávány jako trojmístná pohovka.

Klasický způsob, jak stylovat trojmístný gauč, je mít tři polštáře rozmístěné po jeho šířce. Ale pokud chcete symetrický vzhled, můžete experimentovat se dvěma polštáři na každém konci. Konečně, pět polštářů může být skvělý způsob, jak dodržovat pravidlo lichého počtu při zdobení vašeho třímístného gauče.

Kolik polštářů potřebuji na 2místný gauč?

Menší nebo kratší dvoumístná pohovka může použít dva až tři polštáře, aby měla dostatek místa pro pohodlné sezení. Mějte však na paměti, že vědět, jakou velikost házet polštáře pro pohovku, je v podstatě více než samotná čísla. Pokud používáte příliš malé polštáře, prostor bude vypadat nedokončený, zatímco při použití nadměrných polštářů se budete při sezení cítit příliš stlačení.

Kolik polštářů hodíte na sedací soupravu?

Uspořádání vyhozených polštářů na průřezu je snazší než stylování méně objemných gaučů jako milostné sedačky. A přestože počet polštářů, které lze použít na sekci, závisí na velikosti a stylu pohovky, za průvodce můžete považovat sedm polštářů. Ale jak velké by měly být vyhozovací polštáře na průřezu?

Nejběžnější čtvercové polštáře pro styling v rozmezí od 16 do 16 palců do 24 x 24 palců. Můžete je nechat vyplnit každý úhel pohovky nebo mít polštáře pouze na nejdelším rameni klasického průřezu ve tvaru písmene L. Nakonec, zdobení sekce polštářky závisí na osobním vkusu, pokud budete mít na paměti funkčnost a vizuální dopad.

Můžete mít na pohovce příliš mnoho polštářů?

Na pohovce je možné mít příliš mnoho polštářů, a proto je použití technik odčítání a lichého počtu zásadní. Nejen, že tato oblast vypadá přeplněná, ale také se budete cítit trapně na gauči, který je přeplněný polštáři. Koneckonců, nejlepší způsob, jak sedět na pohovce, není nikdy shrbený, protože se přizpůsobujete polštářům.

Závěr

Zdobení gauče polštáři není tak složité, jak se zdá. Začněte tím, že budete vědět, kolik polštářů na pohovku bude fungovat nejlépe, a jak odhalil tento průvodce zdobením, můžete použít vzorce a pravidla. Například vezměte délku pohovky a odečtěte jeden polštář nebo nechte polštáře hodit na liché číslo.

Všimněte si, že neexistují žádná konkrétní pravidla, pokud jde o výzdobu interiéru. Odchýlit se od obvyklého není hřích, ale tyto triky pomohou nováčkům stylistům najít jejich proud. Doufáme, že jsme vás inspirovali ke kombinování polštářů na pohovce, a pokud máte jiný způsob, jak je ozdobit, zanechte nám komentář.