Jak vysoký by měl být rozkládací stůl? 3 Nejlepší pravidla

Pokud chcete vědět, jak vysoký by měl být sedací stůl, určete, o jaký typ se jedná. V tomto článku vás naučíme některá pravidla pro různé rozkládací stolky. Zahrnují konzolový stůl, konferenční stolek a odkládací stolek. I když máme všichni svobodu zdobit a upravovat naše kusy nábytku, dodržování těchto osvědčených pravidel zajistí funkčnost a vizuálně atraktivní povrchovou úpravu.

Také by bylo užitečné vědět, jak dlouhá je pohovka, takže si vyberete pohovku kratší než ona. Abyste tento návod na zdobení nepokazili, nikdy byste neměli zapomenout vybrat menší stůl než pohovka. Jak již bylo řečeno, pojďme diskutovat o tom, jak toto pravidlo platí pro rozkládací stolky podrobněji.

Jak vysoký by měl být rozkládací stůl: Pravidla obývacího pokoje, která je třeba dodržovat u 3 typů rozkládacích stolů

Konferenční stolek

Konferenční stolek je to, co by si člověk obvykle představil, když přemýšlel o rozkládacím stolku. Umístíte jej před pohovku a pomůžete tak spojit obývací pokoj. Ideální výška konferenčního stolku by měla být o čtyři palce kratší nebo vyšší než výška sedací části pohovky .

Udržováním rozkládacího stolu na této úrovni mohou hosté na gauči snadno dosáhnout předmětů na něm. Lidé sedící na pohovce mohou mít stále dobrý výhled a výhled, i když je rozkládací stůl plný. Kromě toho používání konferenčního stolku, který je rozsáhlejší než pohovka, poráží jeho původní účel, aby místnost vypadala soudržně.

Tabulka konzoly

Ti, kteří mají konzolový stůl, by ho měli mít stejnou výšku nebo o kousek kratší než zadní část pohovky . Mít tento stůl vyšší nebo výraznější než samotný gauč není vhodné, protože jej umístíte za gauč. Tato poloha vyvýšeného rozkládacího stolu bude vypadat divně a mít objemný předmět v takovém prostoru bude jen na místě, bez ohledu na styl místnosti.

Nejprve však určete, co je to tabulka konzoly. Konzolový stůl je úzký stůl, který obvykle budete mít na chodbách nebo u zdi. Designéři mají často konzolový stůl za gaučem v nižší výšce a můžete jej použít jako stůl nebo dokonce jako bar.

Odkládací stolek

Dalším běžným typem rozkládacího stolu je odkládací stolek. Již ze samotného názvu jej umístíte na bok pohovky, abyste mohli držet věci na dosah ruky nebo aby to vnášelo do prázdného obývacího pokoje. Proto nezapomeňte mít boční stolek dva až tři palce od horní části ramene pohovky .

Tato výška bočního rozkládacího stolu nejlépe pomůže s jeho zamýšlenou funkcí a osoba používající pohovku nebude muset nešikovně sahat, aby dostala nebo položila položky na stůl. Ve srovnání se samotnou pohovkou nechcete, aby byl stůl příliš hluboký nebo příliš velký. Navíc nadměrný odkládací stolek v jakékoli místnosti bude vypadat neuspořádaně.

Měl by být koncový stůl vyšší než gauč?

Menší variací vedlejšího stolu je koncový stůl. Obvykle ho máte vedle pohovky nebo jiného kusu nábytku, místo odkládacího stolku, který může být samostatně umístěný na boku místnosti. Nemělo by proto být vyšší než ramena pohovky, ale spíše na stejné úrovni s výškou paže nebo vyšší, než je výška polštářů pohovky.

Jakou velikost by měl mít rozkládací stůl?

Ideální velikost rozkládacího stolu závisí na velikosti pohovky, kterou máte. Při výběru velkých kusů nábytku musíte znát jejich rozměry vzhledem k místnosti. Začněte měřením pohovky pro váš pokoj a poté použijte čísla při výběru velikosti rozkládacího stolu.

Pohovka by nikdy neměla být delší než okraje pohovky a měla by být alespoň rovná nebo o něco kratší než horní část polštářů gauče. Zvažte, kam také rozkládací pohovku umístíte, abyste věděli, zda bude pohodlné na ni položky dostat. A jak již bylo zmíněno dříve, ti, kteří budou mít rozkládací stůl vpředu, by neměli při nošení předmětů působit rušivě.

Jaká velikost konzolové tabulky pro zeď?

Průměrná velikost konzolového stolu nebo pohovky za gaučem je 24 palců dlouhá a 26 palců vysoká, s hloubkou kolem 12 palců. Při výběru velikosti stolu to však není vaše jediná úvaha. Některé stoly mohou být až 48 palců dlouhé, 36 palců vysoké a 15 palců hluboké.

Zamyslete se nad velikostí místnosti, dalšími položkami, které ovlivní zmíněný stůl, očekávanou funkcí konzolového stolu a zda jeho styl vyžaduje určitý prostor.

Závěr

Vybrat sedací soupravu není tak těžké, jak se zdá. V této příručce jsme vás naučili, jak vysoký by měl být rozkládací stůl, a tři pravidla týkající se různých typů stolů. Protože gaučové stoly by obecně měly být kratší a menší než gauč, bylo by nejlepší, kdybyste také věděli, jak měřit pohovku.