Jak opravit vrzání na otočné houpací židli Hampton Bay

Otočná houpací křesla Hampton Bay jsou jedním z nejoblíbenějších typů nábytku. Mají nadčasový design, který prostě nikdy nevyjde z módy, bez ohledu na to, kolik let uplyne.

Všechny dobré věci však jednou skončí a to platí i pro vaše otočné houpací křeslo Hampton Bay. Pokud na něm při skákání tam a zpět zaznamenáte nějaké skřípání, pak vám tento článek pomůže s tím, jak jej trvale opravit!

Kroky k nápravě vrzání na otočné houpací židli Hampton Bay

Krok 1. Vyjměte otočný mechanismus a umístěte jej na velkou pracovní plochu.

Krok 2. Zjistěte, kolik šroubů drží sedadlo k rámu. V závislosti na tom, jak stará je vaše židle, to může být kdekoli od jedné do tří pro starší model nebo čtyři až šest pro novější modely.

Krok 3. Povolte šrouby v diagonálním vzoru. Jakmile jsou uvolněné, měli byste být schopni je vytáhnout a odstranit všechny, aniž byste museli všechny vypáčit kleštěmi.

Krok 4. Jemně setřeste sedadlo z rámu zatažením za oba konce, dokud se neuvolní.

Krok 5. Pokud je rzi přítomna, odstraňte ji pomocí drátěného kartáče.

Krok 6. Očistěte rám od jakékoli koroze a pomocí brusného papíru zdrsněte oblast pro novou barvu nebo lak, pokud ji chcete osvěžit. Pokud ne, nechte tento krok projít, aniž byste dělali cokoli jiného.

Krok 7. Na všechny povrchy rámu rovnoměrně naneste trochu protikorozní směsi.

Jakmile to uděláte, znovu sestavte židli tak, že zarovnáte všechny otvory a vložíte do nich šrouby do příslušných závitových matic. Utáhněte bezpečně, ale ne příliš pevně, pro případ, že by později bylo potřeba trochu více úpravy.

Jaký typ lubrikantu musíte použít na otočné židli?

Pro venkovní otočné houpací křeslo bude fungovat WD-40 nebo grafit. Grafit se doporučuje pro těžší aplikace.

Jak zastavíte otáčení?

Můžete použít podložku mezi styčnými plochami vaší otočné židle, aby se zabránilo jejímu otáčení. To se nedoporučuje pro jakýkoli druh venkovních aplikací, protože budete muset pračku sundat pokaždé, když ji budete chtít přesunout, a poté ji znovu nasadit, což může být problematické, pokud je na židli těžká váha.

Jak odstraníte otočný podstavec ze židle?

Otočné židle mají obvykle ve spodní části nohou otočnou základnu. To je drženo šrouby a obvykle je lze odšroubovat zevnitř židle nebo zespodu, pokud je odstraníte pomocí imbusového klíče.

Jak zamezím tomu, aby se mé křeslo točilo?

Jedním ze způsobů, jak zabránit otáčení křesla, je instalace sady kluzáků. Ty se nacházejí v železářství nebo v obchodě s nábytkem a snadno klouzají po nohou židle. Drží jej pevně na svém místě, takže u některých dalších projektů, které vyžadují pozornost, můžete z otočné základny uvolnit tlak, aniž byste riskovali další poškození kloubů vaší židle.

Mohou existovat i jiné způsoby, jak tento problém vyřešit, ale tato dvě řešení fungují dobře, pokud jsou správně aplikována s vynaložením minimální časové investice.

Jak zajistíte, aby byla otočná barová židle nehybná?

Použijte hmoždinku nebo vrták stejného průměru jako základna vaší stolice a vložte ji do jedné nohy. Pomocí L-držáku vytvořte zarážku pro druhou nohu, nebo našroubujte na vrchol nějakou zátku, abyste měli něco pevného, ​​čeho byste se mohli držet, když se snažíte nenechat točit se vsedě.

Můžete také chtít slepit oba kusy dohromady lepidlem na dřevo, než je vložíte do příslušných nohou, aby se neposunuly kvůli tomu, jak jsou proti sobě těsné.

Pokud používáte více než jednu otočnou barovou stoličku vedle sebe u stolu nebo pracovní desky, použijte tyto techniky na opačných koncích. Ujistěte se, že jakákoli použitá technika platí dostatečně snadno bez velkého tlaku nebo změn.

Posezení na židli a pomalé otáčení sedačky oběma rukama vám umožní určit, kde je skřípání, které vyžaduje více pozornosti-nohy se mohou o sebe třít, protože například nejsou správně usazeny.

To může často vést k tomu, že se podél švů mezi dřevěnými prkny vytvářejí buď malé praskliny, nebo kusy, které se od sebe navzájem oddělí, pokud se v průběhu času vyvíjí dostatečná síla.

Jak utáhnete otočnou židli?

Otočný čep na židli nejsnadněji utáhnete pomocí nastavitelného klíče, který najdete ve většině boxů na nářadí. Jednoduše vyjměte šroub z jedné strany otočného čepu, nasaďte jej na místo do jiného otvoru a poté vyměňte matici. Za účelem utažení utáhněte podle potřeby.

Druhou možností, jak utáhnout otočnou židli, je použít imbusový klíč se šroubem příslušné velikosti. Opět sejměte šroub z jedné strany židle a vyměňte jej na druhé straně, přičemž k utažení použijte imbusový klíč.