Jak vyrobit otočnou židli: Snadný 6dílný průvodce krok za krokem

Nikdo nemůže popřít, že otočné židle jsou skutečně jedním z nejoblíbenějších stylů židlí. V tomto článku doplníme vaše znalosti o tom, jak vyrobit otočné křeslo!

Sladění a míchání stylů, tkanin a dřeva je zábavný způsob, jak ozdobit rozpočet a zároveň působit dům jako úžasný. Přidání obratlíku na židli je jednoduchý způsob, jak své židli projevit lásku, a ujišťujeme vás, že do ní budete sedět mnohem více než kdy jindy!

Výroba otočné židle pro kutily

Krok č. 1. Připravte židli

Umístěte židli na pevnou nebo rovnou pracovní plochu. Aby byla židle přístupnější, otočte ji před sebe. Odřízněte černou látku, která se nachází pod vaší židlí.

Vzhledem k tomu, že připojíme otočný podstavec a prsten, zkontrolujte, zda je vaše židle dřevěná nebo ne, protože ne všechny židle jsou stejně stejné. Je důležité, abyste věděli, jak pracovat s materiálem, který máte, protože jeden špatný pohyb může všechno zničit.

Krok č. 2. Vytvořte základ

Pokud vaše židle není ze dřeva, budete si muset koupit překližku 1×4 řezanou do stejné hloubky jako vaše židle. Připojte překližku pod židli.

Jakmile budete mít šrouby, můžete kusy dřeva připevnit ke spodní části židle. Zajistěte, aby šrouby šly pevně do dřevěného rámu, aby celá věc byla dostatečně stabilní a pevná.

Krok č. 3. Zašroubujte překližku

Nejsložitější částí tohoto projektu je zjistit, kam umístit základnu. Pokud nevidíte rámeček dřeva, možná budete muset odříznout plastovou vložku a vyjmout sponky, abyste odhalili rám dřevěného okraje.

K předvrtání otvorů v překližce použijte vrták 1/8. Umístěte kusy dřeva do středu židle a ponechte dostatek prostoru pro připevnění otočné základny a prstence.

TIP : Než kusy dřeva připevníte, ujistěte se, že změříte prostor mezi nimi. Váš otočný prsten se vejde na to dřevo, takže na to pamatujte. Poté, co dokončíte předvrtání otvorů, použijte č. 10 šroubů k vyvrtání dvou kusů překližky do spodní části židlí.

Krok č. 4. Zašroubujte a udělejte vodicí otvory

Otočná základna a kroužek budou poté přišroubovány k židli. K upevnění otočné základny k překližce budete potřebovat 1,5palcové šrouby. Budete potřebovat čtyři z nich.

Chcete -li odhalit čtyři otvory, kam budou šrouby směřovat, otočte otočnou základnu do tvaru hvězdy. Tužkou označte čtyři místa ve středu základny/kroužku na překližce.

Krok č. 5. Připevněte a vyvrtejte obratlík

Umístěte obratlík na základnu. Umístěte kolébkovou základnu podle značek otvorů, které jste provedli v předchozím kroku.

Pomocí vrtáku 1/8 palce předvrtejte otvory pro šrouby. Pomocí matic a podložek zajistěte šrouby k otočné základně.

Krok č. 6. Dokončování

Pokud by vaše židle měla nohy, museli byste je otočit, aby otočný čep fungoval. Odřízněte je ruční nebo motorovou pilou. Konečně si udělejte radost ve své nové otočné židli a také v tom, že jste instalací sami ušetřili více než 300 $!

Můžete převést lehátko na otočný podstavec?

Můžete vytvořit sklápěcí křeslo a otočné. Otočná a houpací židle je praktická, pokud je v rodině nové dítě. Příjemné křeslo, jako například křeslo Lane, lze skákat a otáčet.

Jak mohu deaktivovat funkci otáčení mého lehátka?

Krok č. 1. Překlopte křeslo tak, aby základna směřovala nahoru. V případě potřeby požádejte o pomoc kamaráda.

Krok č. 2. Otočte základnu židle tak, aby otvory na otočné základně byly v jedné linii s otvory na základně židle.

Krok č. 3. Do mezery mezi otvory v případě potřeby umístěte distanční pouzdra.

Krok č. 4. Utáhněte šrouby, které procházejí otvory v otočné základně, distančních pouzdrech a do sklopné základny.

Krok č. 5. Zvedněte židli do plné výšky. Funkce otáčení je nyní deaktivována.

Závěr

Každý ví, jak jednoduché je vstoupit do obchodu s nábytkem a koupit si celou sestavu do obývacího pokoje, ale to nepřidává hodnotu ani nevylepšuje domov. Nábytek vyrobený a uváděný na trh v sadách má nadměrné označení a jen zřídka funguje dobře v místě, kde je navržen.

Pokud se vzdáte pohodlí nábytkových sestav a místo toho využijete svou kreativitu, pravděpodobně skončíte s nábytkem, který zbožňujete a který vyzařuje kvalitu a třídu.

Proto vám doporučujeme přizpůsobit si nábytek začleněním nových komponent do smysluplných kusů, které jste časem zdědili a vyrobili. S trochou štěstí doufáme, že vám tento článek poskytl dostatek znalostí o tom, jak vyrobit otočné křeslo!