Jak funguje okenní klimatizace? 2 Úžasná tajemství za sebou!

Nazdárek! Vím, že jste velmi zvědaví, jak funguje okenní klimatizace. Okenní chladicí jednotka používá pouze dva specifické cykly: cyklus vzduchu v místnosti a cyklus horkého vzduchu. Tyto dva cykly způsobí, že se váš pokoj ochladí procesem chlazení. Neboj se. Tento článek zodpoví všechny vaše myšlenky. Vím, že nemůžeš čekat. Takže bez dalších okolků přejděte dolů a užijte si čtení článku. Všímejte si každého výrazu, který se může objevit.

Tajemství chladicího mechanismu okenní klimatizace

Ve vaší místnosti je AC jednotka nainstalována u vašeho okna nebo zdi. Jak tedy okenní klimatizace funguje? Uvnitř klimatizační jednotky jsou ventilátory, které přivádějí chladný vzduch do vaší místnosti. Na vnější straně je také ventilátor, který fouká, aby se ochladil. Tato část se bude zabývat dvěma odlišnými chladicími cykly, díky nimž bude vaše místnost chladná: cyklus vzduchu v místnosti a cyklus horkého vzduchu.

Cyklus č. 1. První: cyklus vzduchu v místnosti

Klimatizace jsou navrženy tak, aby přiváděly vzduch do místnosti i mimo ni, aby se ochladily. Při kontrole jednotky střídavého proudu můžete vidět propletené kovové cívky. Tyto cívky jsou pánem chlazení. Okolní vzduch v interiéru vaší místnosti se nazývá vzduch v místnosti. Pokud jste nyní zapnuli klimatizaci, možná slyšíte, jak funguje ventilátor ventilátoru.

Tomuto ventilátoru pomáhá kompresor. Kompresor cirkuluje chladivo, které vyměňuje teplo, aby byla vaše místnost chladnější. Tento mechanismus výměny tepla se odehrává uvnitř chladicích spirál vaší klimatizační jednotky.

Kompresor konkrétně potřebuje „stlačit“, aby zvýšil teplotu a účinně přenášel teplo. Představte si kompresor jako „hybatel“ vaší klimatizační jednotky. Úžasné, že?

Vraťme se nyní zpět. Když se spustí klimatizace, spustí se také kompresor. Když kompresor běží, chladicí cívky střídavého proudu začínají klesat teplota. Poté ventilátor ventilátoru nasaje horký vzduch uvnitř vaší místnosti. Tento horký vzduch bude při průchodu vzduchovým filtrem filtrován a odstraňován všemi nečistotami.

Poté se vzduch bude pohybovat přes chladicí spirály klimatizace. Jak vzduch prochází chladicími spirálami, teplo bude odváděno a absorbováno. Když se horký vzduch ochladí, způsobí tento jev větší zamrznutí místnosti. Také musíte vědět, že když chladicí cívka absorbuje teplo, vytvoří na svém povrchu vodu.

Díky tomu klimatizace nejen ochladí váš pokoj, ale také odstraní vlhkost. Tento ochlazený vzduch bude poté distribuován do vaší místnosti a ochladí ho. Cyklus je kontinuální, protože snižuje teplotu v místnosti.

Cyklus č. 2. Poslední: cyklus horkého vzduchu

Tento cyklus se zaměřuje pouze na vnější části okenní klimatizace. Pozoruhodně mimo váš pokoj. Cyklus horkého vzduchu upřednostňuje chlazení cívek kondenzátoru. Tyto cívky jsou proto umístěny na zadní části vaší klimatizační jednotky.

Obvykle je můžete vidět mimo svůj pokoj. Má ventilátor, který nasává horký vzduch z okolí a vyfukuje ho před cívky kondenzátoru. Všechny cívky v kondenzátoru obsahují chladivo. Toto chladivo obsahuje kapalinu, která se transformuje z plynu na kapalinu a naopak.

Aby byl váš pokoj studený, měl by se kondenzátor také sám ochladit; nachází se mimo váš prostor Jelikož je okolní vzduch, který je absorbován, teplý, bude absorbovat teplejší teplotu kondenzátoru, čímž se teplota zvýší. Výsledkem je horký vzduch, který je vháněn mimo vaši okenní klimatizaci. Cyklus horkého vzduchu také dostal svůj název pro tento proces.

Už můžete cítit, když jste v zadní části svého střídavého proudu, že fouká horký vzduch. Po ochlazení kondenzátoru se chladicí kapalina dostane dovnitř expanzního ventilu. Poté prochází výparníkem nebo chladicími spirálami klimatizace. Je také normální, že kondenzátor produkuje vodu při chlazení místnosti. Můžete pozorovat, že vaše klimatizace má při zapnutí kapičky vody.

Jednoduše řečeno, cyklus horkého vzduchu vyfukuje horký vzduch do okolí. Při chlazení cívek kondenzátoru však také vtahuje čerstvý vzduch do klimatizace. Celkově se mechanismus chlazení vaší místnosti prostřednictvím klimatizace skládá z procesů výměny tepla se vzduchem.

Klimatizace vhání horký vzduch mimo vaši místnost a chladný vzduch dovnitř procesem výměny tepla. Proces také produkuje vodu jako odpadní produkt, který lze vidět odkapávat mimo chladicí jednotku.

Ochlazení!

Skvělý! Už víte, jak funguje okenní klimatizace. Skládá se pouze ze dvou cyklů: cyklu vzduchu v místnosti a cyklu horkého vzduchu. Tyto dva cykly vyměňují teplo vzduchem, díky kterému je místnost chladnější. Doporučuji si zde přečíst více. Učení je zábava. Uvidíme se!