Klimatizace funguje pouze za jízdy: 4 neočekávané důvody!

Zažili jste tuto situaci, kdy vaše klimatizace funguje pouze za jízdy? Za touto situací jsou asi čtyři důvody a dozvíte se o nich později.

Je docela nepříjemné, že chcete někde zaparkovat a na minutu si odpočinout, když vám najednou v autě bude horko.

A když začnete skenovat ten teplý vzduch, uvědomili jste si, že pochází z vaší klimatizace. Ale funguje to dobře, když se auto pohybuje. Horší je, že nevíte, proč se to stále děje, a nevíte, jak to opravit.

Nebojte se; tento článek vám pomůže.

Takže zůstaňte naladěni!

Důvody, proč klimatizace funguje pouze za jízdy

Tuto poruchu může opravit odborník. Nebo to může být jen malá závada, kterou si můžete sami opravit. Nevěděli byste však, kde začít s opravou nebo jaké vybavení budete potřebovat, pokud nevíte, co to způsobuje.

V důsledku toho jsme sestavili seznam nejrozšířenějších vysvětlení, která by mohla vysvětlit, proč vaše klimatizace funguje pouze za jízdy.

A tady jsou:

Důvod č. 1. Váš motor se přehřívá

Když je náš motor starý, začne být vadný a křehčí. Navíc, pokud je bez provozu příliš dlouho vystaven teplu, může to ovlivnit další součásti vašeho auta.

Vaše klimatizace bude dobře fungovat, pokud je teplota motoru mezi 195 a 220 stupni Fahrenheita, což je považováno za ideální teplotu pro motor vašeho auta.

Pokud však stoupá, zvláště když váš motor odpočívá pod sluncem, způsobí, že vaše střídavé napětí uvolní teplý vzduch. Chcete -li to vyřešit, můžete své auto přivést do opravny a nechat ho zkontrolovat váš motor.

Důvod č. 2. Nízký obsah freonu

Může dojít k netěsnosti kabelů nebo cívek chladiva, což způsobí snížení množství freonu. Díky tomu nebude váš AC správně chladit. Kvůli množství nebude látka schopna dosáhnout kondenzátoru sama. Jedinou příležitostí tedy je, když se vaše auto pohne.

Kabely budou potřebovat energii z motoru, aby dopravily a pumpovaly Freon na místo určení. Chcete -li to opravit, budete muset znovu naplnit klimatizaci Freonem.

Ale měli byste nechat postup provést profesionálovi, protože by to mohlo mít za následek spalování a poškození majetku, pokud se něco pokazí.

Důvod č. 3. Vadné nebo ucpané součásti automobilu

Poškozené části automobilu by zahrnovaly ty, které nejsou dobře připevněny, a ty, které mají otvory a promáčknutí.

Ucpané součásti automobilu mohou bránit cestování látek a narušovat funkci celého systému.

Část #1. Fanoušek

Kdykoli je vaše auto v pohybu, již dostává dostatek vzduchu z prostředí, které chladivo chladí. Když je však vaše auto v klidu, je váš ventilátor zodpovědný za chlazení chladiva, jakmile dosáhne kondenzátoru.

Jak si tedy myslíte, že se věci vyvinou, pokud je vadné a vaše auto není v pohybu? V důsledku toho bude z klimatizace vypouštěn ohřátý vzduch.

Váš ventilátor se může poškodit v důsledku vadných pojistek a vodičů, uvolněných lopatek, nefungujícího motoru a nepřesných hodnot teplotního čidla.

Část #2. Kompresor

Představme si srdce, které pumpuje krev do všech částí vašeho těla. Pokud to nefunguje dobře, ostatní sektory nedostanou potřebné živiny a kyslík.

Jedním z orgánů, které mají na starosti vaše tělo, je vaše srdce. Podobně je za vaše chladivo nejvíce odpovědný váš kompresor. Slouží k čerpání freonu z výparníku do kondenzátoru.

A zajišťuje, že přeměna této kapaliny na plyn nebo naopak proběhne dokonale. Pokud je kompresor poškozený, nedostane se k vám žádný chladný vzduch. Doporučujeme vám koupit si nový a spolehlivý.

Část #3. Kondenzátor

Částice prachu a nečistoty mohou ucpat vaše kondenzátorové cívky. Zabrání průchodu vzduchu nebo chladiva. Proto ve vašem AC nebude dostatek vzduchu k uvolnění.

Rovněž se sníží průtok vzduchu a k ochlazení chladiva nebude dostatek venkovního vzduchu. Můžete to opravit vyčištěním cívek a odstraněním všech nečistot. Poté pomocí žebrovaného hřebenu narovnejte deformovaná žebra.

Důvod č. 4. Okna a dveře vašeho auta jsou otevřené

Pokud by se vaše klimatizace mísila s venkovním vzduchem, nemohli byste cítit chlad. A bylo by to plýtvání plynem, protože součásti auta necháte dělat veškerou práci a zároveň pustíte jejich produkt.

Ze všech důvodů je toto nejjednodušší zkontrolovat a provést. Můžete například přímo otevřít dveře auta a zkontrolovat, zda nejsou správně zavřené.

Nebo můžete upravit ovládací prvky okna tak, aby byly zcela zavřené.

Je to zábal

A to jsou důvody, proč vaše klimatizace funguje pouze za jízdy.

Pokud nevíte, jak to opravit, máte vždy možnost přivést své auto k jeho výrobci nebo opravně.

Výše uvedené důvody by vám a technikovi mohly pomoci vyvinout způsob, jak to okamžitě opravit.

Doufáme, že to brzy vyřešíte!