Jak upravit výšku kancelářské židle ve 2 jednoduchých metodách

Vědět, jak upravit výšku kancelářské židle, vám pomůže zajistit bezpečný, pohodlný a ergonomický pracovní prostor. Chcete -li správně nastavit svou kancelářskou židli, možná budete muset zatáhnout za páku nebo otočit knoflíkem, který zvedne nebo sníží vaše sedadlo.

Nastavení výšky židle zní dost jednoduše, ale je třeba zvážit několik věcí, abyste se při práci cítili uvolněně a pohodlně. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak správně nastavit svou kancelářskou židli!

Jak upravit židli na správnou úroveň

Moderní kancelářskou židli vynalezl Charles Darwin, když si na židli nasadil kolečka, aby se mohl volně pohybovat po místnosti. V dnešní době mají kancelářské židle více funkcí a jejich nastavení je výrazně snazší. Následují dva snadné způsoby, jak nastavit židle do správné výšky.

Metoda č. 1. Úprava židle vsedě

Pohodlně se posaďte na židli s rovnými zády. Podívejte se na knoflík nebo páku. Některé židle mají dva knoflíky nebo páky, přičemž jedna nastavuje výšku sedadla a druhá fixuje sklon opěradla.

Zjistěte, který knoflík nebo páka upravuje výšku vaší židle testováním obou nebo nahlédnutím do manuálu. Jemně otáčejte knoflíkem nebo zatáhněte za páku, dokud nedosáhnete požadované výšky.

Metoda č. 2. Úprava židle ve stoje

Někdy může být náročné opravit výšku židle vsedě. Tento problém může být mimo jiné způsoben uvolněnými knoflíky a páčkami.

Způsoby nastavení kancelářských židlí vsedě jsou stejné, když to děláte ve stoje. Jediným rozdílem nyní je, jak odhadnout, kdy přestat. Zpravidla by vaše židle měla být v optimální výšce, když sedadlo sahá až ke špičce kolenního kloubu nebo přímo pod něj.

Co dělat, když má vaše kancelářská židle zlomený výškově nastavitelný

Náš nábytek se časem opotřebovává kvůli opotřebení. Mít na židli zlomený výškový nastavovač však neznamená, že byste si měli koupit nový.

Kancelářské židle mají uvnitř plynovou láhev, která vám umožňuje posunout sedadlo židle svisle. Pokud se začne pohybovat náhodně nebo by nezůstal na místě, znamená to, že musíte vyměnit rozbitou plynovou láhev.

Nejprve položte židli na bok. Poté sejměte základnu židle. To lze provést odstraněním přídržných spon nebo odšroubováním matic a šroubů nacházejících se uprostřed židle.

Opatrně umístěte klíč na potrubí na plynovou láhev a nastříkejte jej WD-40. WD-40 pomůže namazat plynový válec a usnadní jeho vytahování. Plynovou láhev vyjměte ze sloupku kroucením a tahem pomocí klíče.

Vezměte svou starou plynovou láhev do obchodu s potřebami, kde najdete perfektní řešení pro vaši kancelářskou židli. Nainstalujte nový válec podle pokynů. Obecně se plynové lahve instalují tak, že se kuželová část umístí do sloupku a otočí se na místo.

Poté už jen stačí židli dát zpět k sobě a nastavit ji na vámi požadovanou výšku. Vyzkoušejte si židli tím, že si na ni sednete, a pozorujte, zda se křeslo nesníží.

Jak se ujistit, že je vaše úroveň židle bezpečná a ergonomická

Správné nastavení výšky sedadla je zásadní pro udržení pohodlí a zabránění bolestem svalů v kanceláři. Obecně se vyhýbá špatnému držení těla.

Špatné držení těla je, když máte záda zakřivená nebo šikmá. Pokud je to možné, udržujte páteř rovně, abyste udrželi správné rozložení hmotnosti trupu. Dlouhodobé sezení se špatným držením těla může způsobit chronické bolesti zad a šíje, degenerovat páteřní ploténky a skřípnout nervy v kříži.

Upravte výšku židle tak, aby byl monitor vašeho počítače přesně na úrovni očí nebo níže. Přitom můžete pohodlně sedět rovně, aniž byste se museli hrbit, abyste viděli svou obrazovku.

Upravte si také područky. Většina moderních kancelářských židlí má nastavitelné područky, které pomáhají udržovat lokty v pohodlí. Pro maximální pohodlí by měla být klávesnice na úrovni loktů. Tím zajistíte, že se vaše ruce a zápěstí nebudou muset ohýbat, což namáhá svaly a nervy v zápěstích.

Ujistěte se, že vaše kolena nejsou výrazně nad boky. Pokud k tomu dojde, znamená to, že je vaše židle příliš nízká a potřebuje nové seřízení.

Upravte sedadlo židle tak, aby vaše chodidla byla dokonale rovná na zemi. Příliš vysoká židle může omezit průtok krve do vašich nohou, což by mohlo způsobit otoky nohou a kotníků a způsobit křečové žíly.

Existují však případy, kdy není možné mít chodidla na zemi, zejména pro pracovníky s vyššími stoly. Pokud tomu tak je, zvažte pořízení opěrky nohou.

Závěr

Vědět, jak upravit výšku kancelářské židle, vám pomůže pohodlně sedět po dlouhé hodiny práce. Dostání židle na ergonomickou a optimální úroveň v kombinaci se vstáváním a protahováním každou půl hodinu zabrání chronickým problémům se zády a zajistí maximální produktivitu.