Relax a dobíjení: Jak nabíjet křeslo Power Recliner

Je těžké najít lepší způsob relaxace a dobití, než když si dáte nohy do křesla. Polohovací židle jsou také skvělé pro napínání, čtení nebo sledování televize.

Mnoho výhod tohoto typu nábytku si však nemůžete užít, pokud není zapojen do zásuvky! Naštěstí vám některé snadné kroky ukáží, jak nabíjet elektrickou polohovací židli, abyste si ji mohli užívat bez přerušení roky.

Kroky k nabíjení Power Recliner

Krok první: Vyhledejte napájecí kabel. Pokud si nejste jisti, kde ho najdete, podívejte se na vnitřní stranu opěradla nábytku. Na jednom konci byste měli vidět otvor, ze kterého mohou vycházet kabely v různých směrech, a obvykle se takto zapojují napájecí kabely do lehátek. Rychlé skenování rychle odhalí, zda máte napájecí kabel nebo ne.

Krok dva: Připojte jej! Pokud tak učiníte, pak stačí zapojit napájecí kabel židle do elektrické zásuvky a počkat, až se světlo na přední straně nábytku (obvykle poblíž místa, kde bude jeho stupačka) rozsvítí zeleně. To bude znamenat, že je nyní plně nabitý.

Krok třetí: Přemístěte nábytek do polohy, kde budete mít snadný přístup k napájecímu kabelu a budete moci vystupovat zespodu nebo skrz jedno z ramen na obou stranách, poté jej jednoduše odpojte vytažením přímo ze zásuvky, až budete připraveni nabíjet zase nahoru! Za chvíli se vrátíte na své oblíbené místo!

Krok čtvrtý: Počkejte několik hodin, než se židle sama dobije, a budete připraveni jít znovu. Je to tak snadné! Takhle fungují elektrická křesla, takže si to nenechte vejít do způsobu života tak, jak ho chcete žít. Nabití židle nemusí vyžadovat mnoho úsilí ani prostoru, ale sundá vám to zátěž z ramen.

Jakmile ucítíte, že ve vašem lehátku dochází energie a chcete ji znovu nabít, jednoduše postupujte podle těchto kroků:

Lze elektrická křesla ovládat ručně?

Ne, elektrická křesla nelze ovládat ručně. Takhle fungují. Ke svému provozu potřebují elektrický proud a bez něj to nedokážou – proto máte možnost dobíjecí baterie, pokud nechcete, aby vaše židle neustále běžela na elektřinu.

Můžete se také rozhodnout pro automatický uzamykací systém, který udrží křeslo na místě, pokud potřebujete na pár minut odejít.

Jak zjistím, kolik energie zbývá na baterii mého lehátka?

To bude záviset na tom, jak často své křesílko používáte a na jakém nastavení bylo použito při posledním použití – některé indikátory se však zobrazí, když je baterie téměř vybitá.

Na dálkovém ovladači uvidíte, jak se světlo mění ze zelené, žluté a červené – při častějším používání židle nebo pokud ji necháte běžet na vyšší nastavení, když ji delší dobu nepoužíváte ( jako přes noc), pak to znamená, že na baterii zbude méně energie, kterou můžete použít.

Kolik stojí oprava lehátka?

Ve většině případů bude oprava židle k elektrickému sklápění mnohem dražší než nákup nové. Pokud se polohovací křeslo používá nějakou dobu a je třeba jej opravit kvůli opotřebení – pak vás může opravy stát přibližně 200–300 $.

V závislosti na záruční době u výrobce křesla vám může být poskytnuta bezplatná oprava.

Pokud je polohovací křeslo stále v záruce a bylo používáno po dlouhou dobu – může dojít k některým opravám, na které se může vztahovat záruka výrobce. Pokud například jeden z motorů zhasne na židli, musí jej opravit nebo vyměnit.

Pokud náhodou máte křeslo, které vůbec nefunguje, pak opravy mohou stát více než 400–500 $ – a pokud je motor na židli mrtvý, nemusí být jeho oprava možná. V některých případech tedy může mít nákup zcela nového smysl.

Náklady na opravy se mohou lišit v závislosti na typu, stáří a výrobci vaší židle k elektrickému sklápění. Vadný nebo nefungující motor může být nákladnou opravou – ale motor s kratší záruční dobou může vyžadovat pouze drobné opravy, jako jsou utahovací šrouby. Tyto typy jsou tak pohodlné, že by měly vydržet roky bez větších problémů, než je běžné opotřebení.

Jsou lehátka šikovná?

Někteří lidé by se mohli nákupu křesla obávat, protože si myslí, že bude jejich domov příliš přeplněný a nevkusný. Je důležité si uvědomit, že dnes je na trhu mnoho různých typů lehátek – takže pokud vás nezajímají gázové závěsy nebo nadměrné židle, pak se nebojte!