2 jednoduché kroky, jak opravit dveře skříně poškozené vodou

Skříně jsou základními kusy nábytku, proto je důležité vědět, jak opravit dveře skříně poškozené vodou. Nebojte se však; máme vás pokryté! Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se dozvěděli více o celém procesu.

Jak voda poškozuje moje dveře skříně?

Možná si říkáte: „Proč jsou moje dveře skříně poškozeny vodou?“ Je to proto, že voda poškozuje dřevěné povrchy.

Pokud dřevo narazí na vodu a vlhkost, může slábnout a hnít. Plísně mohou dokonce růst na dřevě, když jsou vystaveny vodě. Když k tomu dojde, může to být nepříjemné.

Dřevo také bobtná, když je vystaveno vodě. Expozice vody může způsobit odtržení barvy nebo laku na vašich skříních.

Poškození vodou je typické u dveří kuchyňských a koupelnových skříněk kvůli působení vody a vlhkosti. Dveře vaší skříně mohou přijít do styku s vodou a vlhkostí z dřezu, lednice atd.

Pokud si všimnete poškození vody na kuchyňských skříňkách, měli byste je opravit co nejdříve! Pokud tak učiníte, zabráníte dalšímu rozbití vašich skříněk.

Jak opravit dveře skříně poškozené vodou

Nyní, když víte, jak voda poškozuje dveře skříně, je načase problém vyřešit. Pokud chcete opravit poškozené dveře skříně, čtěte dále!

Než cokoli jiného, ​​musíte vyhodnotit situaci. Dobře si prohlédněte své skříně.

Pokud jsou dveře vaší skříně měkké a plesnivé, měli byste zavolat odborníka. Můžete se také rozhodnout je zcela nahradit.

Pokud však vaše skříně vykazují pouze minimální známky poškození vodou, můžete se rozhodnout, že je necháte opravit odborníkem, nebo si je opravíte sami.

Krok č. 1. Příprava

Je důležité odstranit všechny položky z vašich skříněk. Dveře skříně nechte několik dní zaschnout, než na nich zapracujete. Před opravou byste se měli ujistit, že jsou suché.

Vyjměte dveře skříně ze skříně. Můžete někoho požádat, aby vám pomohl s rozpojením dveří.

Jakmile je odstraníte, můžete se nyní přesunout do otevřenějšího prostoru, jako je vaše garáž. Položte hadřík na pevný stůl a umístěte tam své skříně.

Krok č. 2. Oprava

Jakmile je váš pracovní prostor připraven, je čas opravit dveře skříně poškozené vodou.

2.1 Natření dveří skříně

Nejprve na dveře skříně naneste dvě vrstvy šelakového základního nátěru. Šelakový základní nátěr může pomoci odstranit drobné skvrny, škrábance a kazy na dřevěných površích. Základní nátěr vyrovná povrch dveří vaší skříně.

Tento typ primeru snadno najdete v železářstvích. Další bonus je, že na šelakový základní nátěr můžete natřít téměř jakoukoli barvou!

Po nanesení barvy:

 • Na více poškozené části vaší skříně použijte plastovou dřevěnou výplň
 • Náplň rozetřete tupým nožem nebo špachtlí
 • Zajistěte, aby byl povrch co nejrovnější
 • 2.2 Broušení dveří skříně

  Po nanesení základního nátěru a plniva vezměte brusný papír se zrnitostí 120 a začněte brousit povrch dveří skříně. Můžete to udělat ručně nebo strojově.

  Pokud máte pocit, že skříně potřebují další vrstvu základního nátěru a plniva, můžete první dva kroky zopakovat. Po opětovném nanesení základního nátěru a plniva ještě jednou zbrouste dveře skříně. Jakmile dveře skříně vypadají hladce a rovnoměrně, můžete je nyní vymalovat.

  2.3 Malování dveří skříně

  Barvu barvy byste měli přizpůsobit původní barvě dveří skříně. Pomocí libovolného malířského nástroje pokryjte barvou celé dveře skříně. Před nanesením další vrstvy barvy se ujistěte, že je předchozí nátěr suchý.

  Když jsou dvířka skříně suchá, znovu je obrouste hrubým brusným papírem. Znovu natřete dveře skříně a poté je znovu zafixujte. Nakonec naneste lak nebo voděodolný tmel.

  Kdy vyměnit dveře skříně

  Co dělat, když jsou dveře vaší skříně měkké, plesnivé a rozpadají se? Možná je čas je vyměnit.

  Pokud se obáváte nákladů, můžete získat pojištění, které vám pomůže zaplatit opravy nebo výměnu škod způsobených vodou. To však platí pouze v případě, že vaše dveře skříně byly poškozeny v důsledku hurikánů, bouří nebo zemětřesení. K dispozici je také pojistné krytí pro náhlé poškození vodou, jako je prasknutí potrubí nebo prasknutí spotřebiče.

  Výměna dveří skříně vyžaduje více času a úsilí. Nejlepší je udržovat je správně, aby nedošlo k poškození vodou.

  Jak chráním své skříně před poškozením vodou?

  Poškození vodou může znít obtížně, ale existují způsoby, jak tomu zabránit! Nejprve si můžete vybrat vodotěsný tmel pro vaše skříně a dvířka skříněk.

  Měli byste také vodotěsné oblasti, jako je kuchyňský a koupelnový dřez, potrubí a postříkání. Mezi oblíbené možnosti hydroizolace patří silikonové splátky.

  Nezapomeňte pravidelně kontrolovat své skříně a dvířka, zda nevykazují známky poškození vodou. Pokud ucítíte zápach něčeho zatuchlého, může dojít k poškození vodou.

  Závěr

  Na co čekáš? Proveďte inspekci dveří skříně a oživte skříňky poškozené vodou. Teď, když víte, jak opravit dveře skříně poškozené vodou, si nemusíte dělat starosti s tímto otravným problémem!