Jak rozložit polohovací sedadlo

Stěhování vyžaduje hodně zvedání, zvláště pokud nemůžete získat profesionální tým, který vám pomůže. Nábytek, jako je sklopné sedátko, lze těžko přesouvat z místa na místo. Proto vás naučíme, jak rozložit polohovací sedátko.

Jednodušší bude rozebrání než stěhování nábytku jako celku. Díky tomu může být přenášení lehčí. Kromě toho se může snadno vejít do rámu dveří, pokud rozebíráte velkou sedačku.

Většinu polohovacích sedaček můžete snadno rozebrat. Mnoho typů je zajištěno blokovacími páčkami s odnímatelnými opěradly sedadel. Pokud zvednete zadní část látkového panelu nebo pocit mezi zadními sedadly, měli byste sundat páčky a sejmout sedadla.

Některé varianty mají navíc na základně připevněné odnímatelné tyče, které můžete dále rozebírat.

Co je to Loveseat?

Jedná se o jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém je uspořádali do tvaru S. To umožňuje dvěma lidem konverzovat, zatímco se na sebe dívají a jsou na dosah ruky, přičemž mezi nimi obvykle zůstává skromná bariéra.

Pohovka je také známá jako následující:

  • Tête-à-tête
  • lavička pro dvoření
  • lavička na líbání
  • židle drby
  • konverzační lavice.

Sedadlo v lásce je pojmenováno podle toho, že dokáže držet dva lidi blízko sebe. Tato dvoumístná židle, poprvé postavená v 17. století, byla navržena tak, aby umožnila ženám pohodlně sedět v obrovských kostýmech s obručemi.

Co je to polohovací křeslo?

Polohovací křeslo je křeslo nebo gauč, které se sklopí, když osoba spustí záda a zvedne přední část židle. Je vybaven sklopným opěradlem. A v některých případech podnožka, která se vysouvá pomocí páky na boku židle, nebo která se automaticky vysouvá, když se opírají opěradla.

Zde jsou kroky, jak rozložit polohovací sedátko:

Zajistěte bezpečnost sklápěcí sedačky

Některé nedávné typy používají elektřinu k nastavení základny a opěradla sedadla. Pokud máte elektrické polohovací křeslo, vždy jej před rozebíráním odpojte. Tento zdánlivě jednoduchý postup může zabránit úrazu elektrickým proudem, popáleninám nebo poškození samotného nábytku, které lze snadno ignorovat.

Odebrat opěradlo opěradla

Způsob, jakým křeslo opouští, se může lišit v závislosti na výrobci. Podívejte se na švy na zadní straně sedačky. Někteří výrobci lehátek dávají páky dovnitř švů, které umožňují, aby se křeslo dostalo ven ze zbytku sedačky.

Pokud toho nemůžete dosáhnout ručně, budete možná potřebovat šroubovák k nastavení páky. Pokud není páka na zadních švech sedačky, nakloňte pohovku opatrně na záda. Vyhledejte šrouby nebo šrouby v oblasti, kde je zadní část sedačky spojena se sedadlem.

Na některých gaučích můžete odstranit právě tu část ležícího opěradla.

Panely na suchý zip

Někdy je k opěradlu židle připojen látkový panel se silným suchým zipem. Zvednutím nebo sejmutím panelu můžete mít přístup k různým výškám a šroubům, což pomáhá udržovat kusy sedačky pohromadě jako područky.

Než vyjmete veškerý hardware z sedačky, pořiďte fotografii sestavy. Když budete muset přestavět sedačku, obrázek vám může pomoci jako připomínka. Do označeného plastového sáčku na zip vložte hardware odebraný ze zadní části sedačky.

Také vyfotit celý proces demontáže je fantastický nápad. Udržujte v samostatných plastových pytlích matice, šrouby, šrouby, podložky a další hardware různých kusů nábytku.

Demontáž opěrky nohou a dalších součástí

Vysunutím opěrky nohou a odstraněním odkrytých šroubů a šroubů můžete začít s podnožkou. Pokud není odkrytý hardware, nakloňte sedadlo lásky k základně nábytku. Odtud můžete vyjmout opěrku nohou z jejích závěsů.

Měli byste být schopni odpojit centrální konzoly, vestavěné kryty, sady pružin nebo jednotlivé pásky na ruku. U některých typů lehátek budete možná moci uvolnit zbytek sedačky.

Lehátka se nesklopí, když je znovu sestavím. Co je špatně?

Pokud by se vaše židle po přestavbě nesklopila, mohl by být problém s kabelem. K držadlu byste měli připojit kabel, který může sklopit sedačku.

Chcete -li tento problém opravit, musíte židli otočit, abyste našli kabel pod ní. Jakmile ji objevíte, zavěste ji zpět na místo.

Provádějte polohovací systémy často << rozbití >><<< Ne, ne. Mají však více míst a prostředí než běžné židle. Faktem je, že se díky automatickému fungování méně opotřebovávají, což obvykle vede k menšímu poškození a delší životnosti než u systémů s ručním sklápěním.

Závěr

Zde jsou jednoduché kroky, jak rozložit polohovací sedátko. Ujistěte se, že jste pečlivě provedli kroky, abyste se vyhnuli potížím nebo problémům, jakmile jej znovu složíte. Ať už máte své lehátko rozebrat na jakýkoli účel, úspěšně jste to zvládli! Pokud ale bojujete a nerozebrali jste to, vraťte se zpět k výše uvedeným krokům. Přečtěte si ji pořádně a pozorně, možná jste omylem udělali něco špatně.