Jak přivázat vůdce k obratlíku

Leader je tenká, monofilní nylonová šňůra se smyčkou na jednom konci a očním spojem nebo jiným koncovým zařízením na druhém. Návazci jsou zvyklí propojovat rybářské vlasce a návazce s háčky, obratlíky, nástrahami, nástrahami a muškami.

Otočný – rotační zařízení, které má dva volné konce, které se otáčejí v opačných směrech, když je na ně malé nebo žádné napětí; slouží k zabránění kroucení rybářských vlasců k nim připojených. Níže uvedený návod vám poskytne podrobné pokyny, jak přivázat vůdce k obratlíku.

Kroky k přivázání vůdce k obratlíku

Krok 1. Nejprve musíte určit, jak dlouho chcete vůdce. To bude určeno tím, jak hluboko a jak daleko je vaše lovné místo od pobřeží nebo jiného objektu. Zhruba můžete odhadnout, kolik vlasce budete potřebovat, omotáním kolem předmětu, který je asi 20 stop vysoký – to by vám mělo přinést alespoň 25 stop rybářské šňůry.

Krok 2. Přivažte konec návazce k obratlíku tak, že jej obtočíte kolem jedné strany a poté provléknete přes sebe, než utáhnete kroucením

Krok 3. Opakujte to, kolik potřebujete na druhé straně, ale ujistěte se, že obě smyčky jsou stejně dlouhé, jinak nezůstanou těsné.

Krok 4. Spojte dva konce svého vůdce dohromady tím, že je smyčkujete kolem sebe a utáhnete je, abyste vytvořili dvojitý uzel.

Krok 5. Pomocí této techniky připoutejte návazec k obratlíku a za okamžik budete připraveni na rybaření!

Proč byste měli spojovat vůdce s obratlíkem?

  • Stejný řádek budete moci používat, jak dlouho budete potřebovat
  • Vaše rybaření bude plynulejší a efektivnější.
  • Mohou dokonce pomoci s tím, jak svázat vůdce pro případ, že by se někdy uvolnil.

Jak opravit vadný obratlík

Krok 1. Pokud jste si všimli, že vůdce třepí, je načase opravit vadný obratlík.

Chcete -li to provést – odstraňte starý a nahraďte jej novým uzlem nebo vlascem. Svažte, jak dlouho potřebujete, a opakujte, dokud nebudete hotovi!

Krok 2. Umístění obratlíků na pruty. Otočné čepy na prutu mohou mít různé způsoby, jak uvázat návazce.

Co je třeba mít na paměti

#1. Menší velikost může být použita pro lov na živou návnadu nebo trolling, zatímco větší velikosti jsou použity pro to, jak dlouho potřebujete rybařit.

#3. Pokud používáte živou nástrahu nebo trolling, umístěte jednu smyčku výše na prut, jak dlouho potřebujete lov, umístěte o jednu smyčku níže.

#4. Pokud používáte pro lov na udici větší obratlík, může být umístěn na vaší šňůře z navijáku.

#5. Otočné čepy mohou být dodávány v různých barvách a materiálech, jako je nerezová ocel, jak dlouho potřebujete vázací návazec a jak opravit vadné obratlíky.

Vedoucí menší velikosti

Menší velikost může být použita pro lov na živou návnadu nebo trolling, zatímco větší velikosti jsou použity pro to, jak dlouho potřebujete rybařit. Umístění obratlíků na prutech závisí, ale obvykle se nacházejí poblíž místa, kde se vaše šňůra přichytí k prutu.

Jak promazat otočnou židli

Krok 1. Jednoduše naneste trochu oleje papírovým ručníkem nebo hadrem a na vlasec z navijáku.

Jak pečovat o otočnou židli

  • Sledujte, jak dlouho je ve vodě a zda by měl být vyměněn.
  • Odstraňte také starý drát, který mohl být také odříznut.
  • Odstraňte otočný čep a uložte na suché místo.
  • Zkontrolujte, jak dlouho je ve vodě a zda by měl být vyměněn.
  • Otočný čep skladujte mimo jiné rybářské potřeby, abyste zabránili poškrábání, špíně nebo korozi.
  • Pouzdro důkladně očistěte hadříkem namočeným v ředidlech laků nebo minerálních destilátech a před uložením zcela osušte.
  • Naneste olej na vlasec z cívky.

Jak zabránit poškození na obratlíku

Je tak důležité pečovat o svůj obratlík. Nepoužívejte uzly, které způsobí zkroucení vlasce a případně poškození obratlíku. Smyčkový uzel, dvojitý rybářský uzel nebo bowline jsou tři běžné způsoby, jak uvázat návazce kolem obratlíku pro rybářské účely.

Jak důležité je používání vůdců při muškaření?

Vedoucí nejsou pro muškaření nezbytní. Mohou být užitečné, když jsou ryby obzvláště ostražité nebo ve velké hluboké vodě, kde je těžké zjistit, jak je dlouhá.

Vůdce obvykle připojí přívodní háček k navazujícímu a poskytne další délku vlasce, přičemž je stále dostatečně krátký, aby rybář mohl ovládat, jak je dlouhý.

Vůdce může být také použit k připevnění mušky nebo jiné nástrahy k protiproudému háčku, což rybáři umožňuje větší volnost v tom, jak umístí své šňůry po proudu od aktuálního náhozu

Návazce jsou obvykle vyrobeny z monofilního nylonu, fluorocarbonu nebo drátu a jejich délka se pohybuje od 14 do 30 stop.