Jak pověsit umění nad pohovku jako profesionální designér

Objevili jsme nejlepší způsob, jak pověsit umění nad pohovku, a jsou to jen tři kroky. Tento článek bude diskutovat o vzorcích pro umístění a proporce k vytvoření nejstylovějšího prostoru nad gaučem. Budeme také sdílet nejlepší velikosti umění a jak můžete uspořádat více kusů.

Doporučujeme naučit se zdobit i zeď za sedačkou. Taková dovednost vám umožní pochopit, co jde dobře na zadní straně gauče, a přesto vypadat příjemně v obývacím pokoji. Můžete dokonce objevit další dekorace kromě uměleckých děl.

Jak pověsíte umění nad gauč?

Krok 1. Představte si umístění

Než pověsíte umění nad gauč, představte si, jak bude vypadat, když ho opřete o zeď. Pokud používáte více uměleckých děl, požádejte někoho, aby vám je pomohl uspořádat a rychle vyfotil očekávaný hotový vzhled. Můžete také nastavit umělecká díla na podlahu, abyste získali obecnou představu o tom, který bude vypadat nejlépe vedle sebe.

Je docela běžné používat v prostoru nad pohovkou několik uměleckých děl. Nejprve však musíte vědět, že klíčem k uspořádání více uměleckých děl je nalezení podobností k jejich propojení. Například seskupte kusy se stejnými prvky na rámu nebo barvách v samotném umění.

Krok 2. Vyrovnejte umělecká díla

Umístěte umění nad pohovku v úrovni očí, aby bylo snazší upoutat pozornost těch, kteří se blíží do obývacího pokoje. Na tuto úroveň však může mít vliv i velikost a počet uměleckých děl. Někdy je stylové mít umění blíž k gauči pro příjemný pocit nebo mít umění vyšší než úroveň očí, pokud je zeď masivní.

Kromě toho nemusíte okamžitě vytvářet stěnu galerie nad pohovkou. Ti, kteří se nemohou rozhodnout, jaké kousky si vybrat, mohou místo toho těžit z nadměrných uměleckých děl. U tohoto typu dekorace nemusíte být při umístění pečliví, protože pokrývá velkou plochu.

Krok 3. Instalujte umělecká díla bezpečně na zeď

Po rozhodnutí o poloze a úrovni umění nad pohovkou můžete přistoupit k její instalaci. Opět vyberte metodu, která dlouhodobě zajistí stabilitu a zabezpečení. Poslední věc, kterou chcete, je, aby se rámy houpaly nebo naklápěly, zvláště když někdo sedí na gauči, který ho trochu tlačí na zeď.

Použijte dva D kroužky na zadní straně každého díla a na zeď nainstalujte odpovídající háčky. Můžete také použít stylové háčky a pruty pro větší bezpečnost a estetiku. Po zavěšení uměleckých děl se postavte zpět a zkontrolujte jejich umístění a proveďte nezbytná nastavení.

Jak vysoko byste měli umění pověsit nad pohovku?

Nejběžnějším pravidlem pro zavěšení umění nad pohovku, bez ohledu na to, zda jsou ploché nebo ne, je úroveň očí . To přináší pozornost na zdobenou zeď a zároveň udržuje obývací pokoj pohromadě. Ujistěte se však, že neumísťujete všechna umělecká díla pouze na jedno místo.

Přidělte dobré vzdálenosti mezi uměleckými díly a nad pohovkou, aby oko odpočinulo, než uvidí jiné dekorace. Můžete také zvážit umístění uměleckých děl 60 palců mezi středem stěny a podlahou v závislosti na velikosti místnosti a gauče. Umělecké dekorace mohou být také 6 palců nad nábytkem .

Jak velký by měl být obrázek přes gauč?

Velikost obrázku na gauči by měla být pouze ⅔ šířky pohovky h. Designéři to považují za zlaté pravidlo pro zajištění záběru a proporcionální úpravy. Pokud používáte více uměleckých děl a obrázků, stále platí pravidlo ⅔ velikosti, protože s nimi můžete souhrnně zacházet jako s jedním kusem.

Zeď galerie vs jeden velký kus

V současné době je populárnějším trendem použití jednoho nadrozměrného uměleckého díla nad pohovkou místo zdi galerie. Ale protože může být těžké rozhodnout, jaké umění by fungovalo nejlépe samo, můžete také použít dva až tři kusy pro vybranou sbírku. Kromě toho použijte při zdobení přes pohovku stávající téma obývacího pokoje, abyste zajistili, že prostor nebude vypadat nevkusně.

Mělo by být umění soustředěno na zeď nebo na nábytek?

Umění by mělo být vždy soustředěno na nábytek , aby se v obývacím pokoji vytvořil ústřední bod, protože je spolehlivější pro dosažení rovnováhy. Na druhou stranu, umístění umění do středu zdi může způsobit, že bude mimo střed nad gaučem. To na jedné straně vytvoří prázdné místo, které není příjemné pro oči, zejména u objemných předmětů, jako je pohovka.

Závěr

Prostor nad pohovkou by neměl být prázdný, jinak bude tato oblast vypadat nedokončená. A v tomto článku jste se naučili, jak pověsit umění nad sedačku podle pravidel zdobení, na která designéři přísahají. Rychlá rekapitulace ukazuje, že umění by mělo být zajištěno D kroužky a umístěno na střed nad pohovkou.

Pomohlo by, kdybyste použili také obrázek velký jako ⅔ šířky nábytku. A pokud jde o jeho výšku, snažte se mít kresbu na úrovni očí. Doufáme, že jste se z tohoto článku hodně naučili, a jako bonus se podívejte na tento užitečný průvodce, jak pověsit deku na zeď, pokud dáváte přednost gobelínu před obrazy.