Jak připojit 2 lehátka: Tipy a triky

Skvělý způsob, jak si zpříjemnit televizní místnost, je přidat do ní křeslo. Zatímco někteří lidé mají prostor pro další židli a pohovky, mnozí nemají nebo raději mají možnost snadno ubytovat další hosty. Pokud potřebujete nové sedadlo, jak poznáte, které bude fungovat nejlépe?

Tento blogový příspěvek hovoří o tom, jak spojit 2 lehátka a vytvořit tak pohodlné místo, které pojme každého hosta!

Kroky k připojení 2 lehátek

Krok 1. Shromážděte díly, které potřebujete k uzavření dvou lehátek. To zahrnuje kovovou desku, sadu šroubů se šrouby a rozmanitý hardware pro rámy ze dřeva nebo kompozitního materiálu, vrtačku, měřicí pásku a tužku.

Krok 2. Změřte, jak daleko jsou vaše židle od sebe, abyste věděli, jak dlouho je třeba plech řezat. Poté změřte, jak daleko od sebe jsou lehátka, abyste věděli, jak široká je kovová deska. Přidejte palec nebo dva do úpravny.

Krok 3. Použijte elektrickou vrtačku a šrouby s maticemi stejné velikosti a zašroubujte je na místo na obou stranách řezané kovové desky. Nyní byste měli připojit své židle!

Výhody připojení 2 lehátek

První výhodou je, jak snadné je propojení dvou lehátek. A můžete to udělat bez jakýchkoli nástrojů! Vše, co potřebujete, je několik šroubů, matic a šroubů.

Další výhodou připojení vašich židlí pomocí kovové desky je to, jak pevné spojení bude. Poskytuje také další úroveň bezpečnosti pro ty, kteří mají děti nebo domácí zvířata.

Konečnou výhodou je, jak může váš domov vypadat jako místo setkávání přátel a rodiny, což usnadní sdílení místnosti!

Nevýhody připojení lehátek

Jednou nevýhodou této metody je, že rámy sedadel nejsou tak robustní se šroubovými spoji. To znamená, že nemusí být tak tuhé a nemusí vydržet ani zdaleka tak dlouho, jak jsou dvě židle pevně spojeny.

Druhou nevýhodou je, jak obtížné je přesunout je po domě, zvláště pokud je spojuje kovová deska nebo šroub. To znamená, že nemůžete svůj nábytek opravdu přeskupit, aniž byste v jiném časovém okamžiku znovu seděli v jednom z lehátek.

Poslední nevýhodou je, jak může váš domov vypadat jako místo setkávání přátel a rodiny, a sdílení pokojů je tak snazší!

Jak předcházet škodám na lehátku

Jedním ze způsobů, jak zachovat životnost lehátka, je pravidelné čištění. Běžná mylná představa o tom, jak často byste měli židli vysávat nebo utírat prach, závisí na tom, kolik času stráví používáním.

Pokud máte děti, domácí zvířata a možná dokonce alergie, bude to častější, protože tam bude určitě více částic špíny z nošení obuvi.

Dobrým způsobem, jak zachovat životnost lehátka, je pravidelně jej čistit.

Běžná mylná představa o tom, jak často byste měli židli vysávat nebo utírat prach, závisí na tom, kolik času stráví používáním. Pokud máte děti, domácí zvířata a možná dokonce alergie, bude to častější, protože tam bude určitě více částic špíny z nošení obuvi.

Při čištění židle je důležité používat vysavač, který má nástavec na čalouněný kartáč a lze jej použít jak na přední část židle, tak na opěradlo.

Jak čistit dvoucestné lehátka

První krok

Sundejte zadní polštáře. Zjistíte, že jejich čištění je snazší, pokud je sejmete a necháte prozatím sedák na židli, zatímco nejprve vysajete částečky nečistot, které se volně vznášejí mezi ním a rámem. Díky tomu bude také čištění příslušenství na čalounění, jako jsou paže nebo opěrky hlavy, mnohem jednodušší, protože nebudou mít v cestě žádnou látku.

Krok dva

Sejměte kryty ramen a opěrky hlavy, opět pomocí vysavače s nástavcem na čalounění, abyste získali částice nečistot ze všech jejich stran (přední i zadní). Určitě nepoužívejte vodu, protože to rozbije, jak jsou tyto části robustní.

Krok třetí

Vysajte čalounické nástavce a sedačky, znovu použijte čalounický nástavec, abyste získali špínu ze všech jejich stran (přední i zadní). Pokud je na sedáku něco mokrého, použijte suchý hadřík nebo papírový ručník. Tento krok opakujte, dokud již neuvidíte ve vysavači shromažďovat nové částice.

Krok čtyři

Jakmile skončíte s vysáváním, je na čase parní čištění čalouněných nástavců a sedadel pomocí napařovače nebo vlhkého hadříku s trochou vody (stačí, aby byly mokré). Pokud je v látce něco zaseknutějšího než částice nečistot, jako jsou chlupy domácích zvířat, použijte malý kartáč nebo váleček na vlákna, abyste to dostali ven.

Krok pět

Pomocí nástavce na čalounění vysajte a znovu setřete sedadla, stejně jako předtím, než jste je napařili v kroku čtyři. Důvodem je to, že když polštáře na sedadlech čistíme párou, uvolňují všechny prachové částice do vzduchu a když je vysáváme, částice vycházejí z látky.

Krok šest

Před doplněním veškerých tekutin, které během tohoto procesu mohly uniknout, použijte k osušení sedadel ručník nebo hadr. Stejně jako se nedoporučuje tankování benzínu hned po umytí, pokusit se naplnit čalouněný sedák, který byl právě důkladně vyčištěn, není dobrý nápad.

Krok sedm

Opěradla v tuto chvíli znovu nasaďte, pokud jste je sundali, aby vám proces čištění usnadnil. Pokud jsou rozbité nebo se nedodávají s vaší původní sadou židlí, můžete si koupit nové ve většině velkých prodejen nábytku.