Jak vyrobit potah židle v 8 jednoduchých krocích

Jste naštvaní všemi skvrnami na židli nebo tím, že její barva neodpovídá vašemu místu? Dobře si přečtěte, abyste věděli, jak vytvořit potah na židli svých snů v pouhých 8 krocích!

Kromě ochrany našich drahých židlí před všemi nečistotami a skvrnami je dobrý potah na židli elegantní a propracovaný. Vždy je dobré mít něco, co se perfektně hodí k vaší židli a ladí s vaším domovem, takže pojďme nechat naše kreativní mysli a ruce udělat kouzlo.

Co je třeba připravit

Při výrobě potahu na židli potřebujete jen pár věcí a správnou dávku kreativity.

 • Nejprve byste si samozřejmě měli pořídit nejlepší typ látky s preferovaným designem nebo vzorem. Připravte se natolik, abyste nemuseli běžet do obchodu, když vám dojde materiál.
 • Dále byste měli mít připravený šicí stroj. Ručně šít můžete vždy, ale není to moc práce?
 • Dvojice ostrých nůžek na látky je skvělá zbraň! Popadněte něco, co není rezavé a dostatečně ostré, abyste si uřízli materiál.
 • Aby látka zůstala na místě, připravte si spoustu rovných špendlíků – víte, že nikdy nemůžete mít příliš mnoho.
 • Nakonec si z obchodu vyzvedněte pár dobrých barev nití. Nezapomeňte, že barvy by měly odpovídat látce, pokud nechcete, aby potah židle vypadal tak zpackaně.
 • Vytvoření potahu židle

  Když máme vše potřebné připraveno, můžeme začít vyrábět potah na židli.

  Krok č. 1. Změřte si židle. Můžete to udělat před nákupem látky, abyste věděli, kolik materiálu budete muset koupit. Pokud však máte rozpočet, můžete se hodně zásobit a zbývající část použít na polštáře.

  Změřte si židli od spodní části zad nahoru a kolem dopředu. Proveďte také měření stran.

  Krok č. 2. Popadněte nějakou látku. Můžete použít těžké čalounění, abyste odolali trhání, zvláště pokud máte doma děti a domácí mazlíčky, pak si vezměte nějakou silnou nit.

  Připravte si látku a prostudujte si design. Abyste motiv využili, musíte přijít na to, jak ho budete šít.

  Krok č. 3. Vytvořte vzor. Nenechte se tlačit, protože to nevyžaduje inženýrské práce. Jednoduše se zjišťuje, jak svá měření umístíte na látku.

  Poté, co jste zjistili, jak to udělat, označte zadní část látky rozměry pomocí tužky nebo křídy. Nezapomeňte je sladit s designem. Nezapomeňte také nechat pár centimetrů dole, abyste celou látku později ušili.

  Krok č. 4. Roztrhněte látku. Pěknými nůžkami na látky odstřihněte kousky podle nakreslených rozměrů. Ponechte palec kolem okrajů, abyste získali příspěvek (ty, které skončí uvnitř, když šijete)

  Krok č. 5. Přizpůsobte svůj vzor a špendlík. Umístěte látku na židli a připněte ji co nejblíže, abyste získali ten pěkný těsný střih. Použijte tolik kolíků, kolik chcete.

  Krok č. 6. Sešijte kousky dohromady. Pomocí šicího stroje sešijte kousky dohromady podle linie, kterou jste vytvořili pomocí kolíků. Ponechte nejprve spodní okraj stranou – budeme se tím zabývat později.

  Krok č. 7. Vyzkoušejte obal a proveďte úpravy. Namontujte kousky, které si přišijete na židli. Pokud si všimnete příliš volných nebo příliš těsných částí, musíte je znovu nastavit.

  Ano, je to nepříjemné, ale nikdy to nebude zbytečné. Nechtěli byste jej rychle strhnout, protože je příliš těsný nebo vyklouzl, protože byl příliš volný.

  Krok č. 8. Nakonec lem. Když je lícování dobré, můžete nyní lemovat spodní okraj, který byl dříve odložen. Přeložte jej dvakrát na vnitřní stranu a poté sešijte.

  Tento dotek dodá potahu židle čistý okraj. Nyní si nasaďte kryt, uhlaďte ho a máte hotovo!

  Jaký materiál je vhodný na potah židle?

  Při vytváření potahu na židli je důležité si dobře prohlédnout materiál, který budete používat. Jistě, hedvábí vypadá elegantně, ale víte, že je příliš hladké na potah.

  Kůže je také dobrá – a drahá – ale těžko se šije. Nikdo vám nemůže zabránit v tom, co chcete, ale usoudili jsme, že byste v tom mohli potřebovat pomoc.

  Na potahy židlí se běžně používá bavlněná tkanina, která odolává blednutí a je odolná. Nemusí to však být ideální volba, zvláště pokud máte doma malé děti a domácí mazlíčky.

  Každopádně existuje mnoho druhů tkanin, ze kterých si můžete vybrat. Je to váš kryt k použití, takže se rozhodnete.

  Závěr

  Už si nemusíte dělat starosti s kusy nábytku, které je třeba aktualizovat. Nyní, když jste se naučili, jak vyrobit potah na židli, je jisté, že dokážete zázraky! Ukázalo se, že mít elegantně vyhlížející židli nemusí být drahé.