Za co platí ženich na svatbě

Zájemci o to, za co platí ženich na svatbě, mohou očekávat, že tradičně platí za vše, co souvisí s jeho mládenci. Probereme také, zda by rodiče ženicha hradili další svatební výdaje.

Pamatujte, že na tradiční svatbě obvykle rodiče nevěsty hradí většinu nákladů na svatbu. A pokud jde o prsten ženicha, přečtěte si, kdo kupuje mužský snubní prsten.

Kdo za co platí na svatbách: Za co platí ženich na svatbě

Potřeby mládence

Ženich hradí výdaje svých mládenci a nejlepšího muže. Ženich by měl zaplatit za boutonnieres a dárky pro mužskou svatební hostinu.

V závislosti na osobních finančních možnostech ženicha může také uhradit poplatky za pronájem obleku svých mládenci a nejlepšího muže. Je však také přijatelné, aby si svatebčané zaplatili oblečení sami, a všichni mohou získat slevu, pokud půjdou do stejného obchodu.

Další svatební výdaje

Kromě květin a svatebních darů pro mužskou svatbu hradí ženich další svatební výdaje. Pomoci mu může i jeho rodina, nebo tyto náklady nese rodina pouze v případě, že jde o svatbu ženicha.

Ženich může také zaplatit za svatební zákonnost, jako je povolení k uzavření sňatku, poplatky za obřad a další výdaje potřebné pro svatební dokumenty. Navíc je běžné, že ženichové platí za snubní prsteny, svatební kytici a svatební dar.

Bez ohledu na to to neznamená, že se to od ženicha očekává. Nevěsta může také zaplatit polovinu nákladů na snubní prsten a zajistit si květiny sama.

Za co má platit rodina ženicha?

Rodiče ženicha tradičně platí za zkušební večeři a výdaje za zákonnost svatby, jako je poplatek za povolení k uzavření manželství a honorář úředníka. Ženich se však také může rozhodnout, že je zaplatí sám, a je třeba poznamenat, že rodiče ženicha by neměli být povinni platit, pokud nemohou.

V některých rodinách hradí rodiče ženicha náklady na přepravu na recepci a dokonce i na líbánky. Mohou také zaplatit za oděv mládence, snubní prsteny pro nevěstu a ženicha a dokonce i svatební kytici.

Tradičně platí, že většinu svatby platí rodiče nevěsty. V dnešní době je však také běžné, že si rodiny rozdělí náklady na svatbu na polovinu.

Proto se nedivte, že svatbu zaplatí a uspořádají rodiny ženicha a nevěsty společně. Vše proberte s partnerem nebo si přečtěte, jak požádat rodiče o peníze na svatbu.

Jak velkou částkou přispívá rodina ženicha na svatbu?

Neexistují žádná pravidla ohledně konkrétní částky, kterou by měla rodina ženicha za svatbu zaplatit. Mohou také uspořádat svatbu s rodinou nevěsty a rozdělit náklady na polovinu.

Pokud ale dodržujete tradici, kdy většinu svatebních výdajů zaplatí strana nevěsty, pak bude jejich příspěvek samozřejmě nižší. Na svatbách je také běžné, že pár platí za svou vlastní svatbu a zůstává otevřený jakékoli částce, kterou může jejich rodina dát.

Proč nevěsta platí za svatbu?

Ženichův snubní prsten obvykle zaplatí nevěsta sama. Některé nevěsty také dávají svým ženichům svatební oblek jako dárek.

A podobně jako ženich platí za květiny a/nebo oděv svým mládenci, nevěsta může také zakrýt oblečení družiček a živůtky nebo kytice. Nezapomeňte také pořídit svému ženichovi svatební dar.

A co věci, za které platí rodina nevěsty? Rodiče nevěsty tradičně platí většinu svatebních výdajů, jako jsou poplatky za místo konání, prodejce a další produkty na svatbu, kromě nákladů na povolení k sňatku, slavnostního a zkušební večeři, které hradí rodiče ženicha.

Jaká je rodinná odpovědnost ženicha?

  • Seznamte se s rodinou nevěsty
  • Uspořádejte zásnubní večírek s rodinou nevěsty
  • Pomozte oznámit zapojení
  • Naplánujte finanční odpovědnost společně s rodinou nevěsty
  • Pomozte páru při plánování svatby
  • Podělte se o tipy ohledně manželství a zklidněte obavy, pokud je pár přetížený
  • Naplánujte a uspořádejte zkušební večeři
  • Vykonejte určené role a proslovy při obřadu a recepci

Kolik toho říká ženich?

Je běžné předpokládat, že většina nevěst plánuje své svatby od mládí a ženich se již nemusí tolik účastnit. Moderní nevěsty však věří, že plánování svatby by mělo být 50/50.

To je také ideální přístup, protože plánování svatby může být zdrcující. Tím, že vám partner pomůže, můžete zmírnit stres a vyhnout se případným nedorozuměním.

Můžete si sednout a sdílet postřehy nebo brainstorming se svým partnerem, abyste dosáhli své vysněné svatby. A samozřejmě buďte otevření a připraveni na kompromis, protože tato svatba není jen vaše, ale také s vaším partnerem.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, za co platí ženich na svatbě, což jsou typicky potřeby mládence, snubní prsteny, svatební kytice, poplatek za uzavření sňatku a honorář úředníka.

Páry si však v dnešní době rozdělují náklady na svatbu rovným dílem, takže nejste povinni dodržovat tradiční přístup. Celkově prodiskutujte finance a plánování se svým partnerem, zvláště pokud získáte pomoc od své rodiny.