Jak skladovat šicí jehly: 2 nejlepší způsoby

Pokud se chcete naučit skladovat šicí jehly, zvažte dvě řešení pro kutily. Naučíme vás, jak používat polštář a znovu používat nádoby. Pomůžeme vám i s navlékacími jehlami.

Dále, chcete vědět, kde koupit jehly do šicích strojů? Pak si prosím přečtěte našeho průvodce, který vám pomůže najít nejlepší obchod na trhu.

Jak doma skladovat šicí jehly

Speciální polštářek na špendlíky

Můžete si vyrobit jednoduchý polštářek na rajče a použít části k uspořádání šicích jehel. Je to jen o krok více, když děláte základní špendlíkový polštářek, protože budete vyšívat každou část, abyste věděli, kam musíte umístit jednotlivé typy jehel. Stačí si připravit obdélníkovou látku, vyšívací nit a jehlu a výplň z polyesterových vláken.

Vyšívaný polštářek na jehly je skvělý způsob, jak uložit šicí jehly pro ty, kteří je budou často používat, protože jsou snadno dostupné. Zde je návod, jak vyrobit polštářek z rajčat:

 • Přeložte hlavní látku na polovinu pravou stranou nahoru
 • Sešijte protilehlou stranu od přeloženého okraje a podél spodní strany běžícím stehem
 • Seberte spodní část mini sáčku a obtočte kolem něj nit
 • Otočte mini sáček pravou stranou ven a přišijte podél horní části otvoru
 • Nahoře ponechte trochu nitě, abyste ji mohli později zavřít vytažením
 • Mini sáček naplňte vláknitou výplní tak, aby byl nacpaný bez prázdných vzduchových kapes
 • Po naplnění mini sáčku zatáhněte za nit a zauzlujte
 • Vytvořte segmenty rajčat pro každou šicí jehlu prošitím středem rajčete a poté kolem vnější strany
 • Proveďte smyčku asi pětkrát v závislosti na tom, kolik typů šicích jehel máte
 • Zauzlujte nit pro zajištění segmentového stehu
 • Vyšívejte slova v každém segmentu a označte je typem jehel, které máte
 • Dělený kontejner

  Pokud se chystáte zásobit jehly, je lepší je dát do nádoby. Pouzdro na vitamíny můžete například znovu použít jako držák na jehly, protože má oddíly. Můžete použít i starý obal na CD.

  Obaly na CD se často dodávají ve stylu knihy se zipy, takže je můžete rychle prolistovat při hledání konkrétního typu jehly. Kromě toho je dělená nádoba bezpečným způsobem, jak si jehly vzít s sebou, pokud často cestujete. Jen si ji nezapomeňte náležitě označit, abyste nemuseli zničit jejich objednávku při hledání jehly.

  Jaký je nejlepší způsob skladování šicích jehel?

  Šicí jehly nejlépe skladujete v polštářku nebo dělené nádobě. Klíčem je uspořádat je tak, aby vám pomohly získat ten ideální pro každý projekt. Také chcete, aby byly nejméně dostupné pro děti a domácí mazlíčky, takže jehly musí být bezpečně ukryty v zásuvce poblíž místa na šití.

  Pokud máte hrst jehel na šití, můžete do své řemeslné skříňky vyhradit konkrétní zásuvky. Potom seskupte podobné jehly podle toho nebo si vytvořte dělicí příčky pro každou polici pomocí lepenky. Když se naučíte vyměnit jehlu šicího stroje, uvědomíte si, že jich musíte mít vždy hodně, protože tupá nebo poškozená může zničit projekt nebo stroj samotný.

  Jak skladujete jehly se závitem?

  Závitové jehly se nejlépe skladují s tzv. kupolovým pouzdrem. Je to produkt ve tvaru koblihy, kde můžete navinout nit z předem navlečených jehel. Jedno pouzdro pojme až 10 jehel s nití a jejich uspořádání bude snadné, protože každý slot má číslo, takže budete vědět, jakou jehlu s nití v něm máte.

  Pouzdro je k dispozici na Amazonu za méně než 10 $ a jeho použití je relativně snadné. Jednoduše sejměte vršek, roztočte komoru, aby se navinula nit, a pak jen vytáhněte jehlu, když ji potřebujete. Pokud jste quilter, je to určitě hodný nákup.

  Kam dáváte šicí jehly?

  Vložit jehlu do šicího stroje je snadné a kroky jsou obecně stejné pro většinu modelů. Povolíte šroub na svorce, sejmete současnou jehlu a potom do svorky vložíte novou. Zatlačte co nejvíce nahoru a utáhněte šroub pro dokončení.

  Přečtěte si návod, jak vložit jehlu do šicího stroje, kde najdete podrobnější kroky. Jehlu musíte nainstalovat bezpečně, abyste předešli problémům během šití, jako jsou vynechané stehy.

  V čem stále šicí jehly?

  Pomocí plsti můžete vyrobit držák na jehly nebo držák jehel. Zde jsou kroky, pokud to chcete udělat sami:

 • Uřízněte dlouhý obdélníkový pruh silného papíru
 • Přehněte spodní část proužku o půl palce nahoru
 • Uřízněte kousek plsti a vložte jej do držáku jehly
 • Sešijte spodní část plsti a přehněte horní část papírového proužku přes plsť
 • Prostrčte jehly skrz plsť a přehněte horní část spodního krytu, abyste je zakryli
 • Závěr

  A to je vše! Chcete-li si shrnout, jak skladovat šicí jehly, použijte části polštářku na rajče nebo znovu použijte obal na CD k uspořádání šicích jehel. Je však lepší koupit kupolové pouzdro na navíjení jehel se závitem pro skladování.

  Doufáme, že to bylo srozumitelné. Zanechte nám otázku, pokud máte další dotazy ohledně skladování šicích jehel.