Z čeho jsou snubní prsteny a jak si vybrat

Kdo chce vědět, z čeho se snubní prsteny vyrábí, měl by se seznámit s oblíbenými kovy na snubní prsteny a netradičními materiály, ze kterých je snubní prsten vyroben.

Pomůžeme vám také vybrat snubní prsten podle vizuální preference a funkčnosti. Procházet prsteny by tedy nemělo být stresující a jako další referenci si můžete přečíst, jak vybrat snubní prsten.

Z čeho jsou snubní prsteny: 7 nejlepších možností

  • Zlato

Většina snubních prstenů na trhu je vyrobena ze zlata. Snubní prsteny vyrobené ze zlata jsou také považovány za klasické snubní prsteny.

Je to proto, že zlato bylo vždy standardem svatebních šperků, protože svým leskem představuje třídu. Za romantické se také považuje dát svému partnerovi něco drahého, jako jsou šperky ze zlata.

Pokud jste si ještě žádný nekoupili, můžete se podívat, jaké karátové zlato je nejlepší pro snubní prsteny. Všimněte si, že trvanlivost se nerovná karatu.

  • Stříbro

Kromě zlatých jsou oblíbenými snubními prsteny také stříbrné. Snubní prsten vyrobený z mincovního stříbra je také preferován ženichy kvůli vzhledu.

Stříbrné snubní prsteny byly v minulosti dokonce cennější než zlato. Ale v moderním světě si ho vybírají páry, protože stříbro má dobrou hodnotu za peníze a je dokonce odolné, zvláště když je smícháno s jinými kovy.

  • Platinum

Pokud je při výběru snubního prstenu vaším prvním hlediskem odolnost, musíte hledat snubní prsteny vyrobené z platiny. Platinový prsten by byl fantastický snubní prsten, protože odolá opotřebení.

Bílý vzhled je také krásný, aby symbolizoval spojení. A kvůli údržbě si jej můžete nechat vyleštit, abyste odstranili škrábance, které se mohou časem objevit.

  • Titan

Titanový snubní prsten nemusí být oblíbenou volbou, ale titanové kapely by mělo smysl dát si navzájem pro váš svatební den. Jedním z nejlepších aspektů titanových prstenů je, jak lehké se budou nosit.

Takže pokud vy a váš partner jste typy, které nenávidí pocit nosit prsten, pak zvažte titanové snubní prsteny. Můžete si je dokonce pořídit v šedé nebo černé barvě pro jedinečný snubní prsten

  • Tungsten

Pokud chcete lesklé prsteny, které jsou ještě odolnější než titan, zvažte odolný wolfram. Je ideální pro ty, kteří chtějí snubní prsteny s nízkou údržbou, zejména pokud vaše profese vystavuje šperky častému nošení.

Navíc ti, kteří mají běžně kůži podrážděnou kovy, se mohou cítit pohodlněji s wolframovými snubními prsteny. Wolfram je hypoalergenní, takže ti, kdo mají citlivou pokožku, mohou tyto prsteny s jistotou nosit.

  • Kobalt

Snubní prsten vyrobený z kobaltu vynikne od ostatních snubních prstenů stříbrno-šedou barvou. Díky tomu jsou kobaltové snubní prsteny vhodné pro moderní a současné svatební motivy.

Kromě toho je kobalt hypoalergenní, takže se nemusíte obávat vzniku vyrážky a svědění. A jak čas plyne, můžete snadno změnit velikost svých kobaltových snubních prstenů, protože dobře odolávají poškrábání.

  • Nerezová ocel

Další kovovou volbou pro snubní prsteny, zejména při rozpočtových omezeních, je nerezová ocel. Než si uvědomíte, že budou nevkusné, není nic špatného na výběru snubních prstenů z nerezové oceli.

Jsou odolné a lesklé, což jsou vlastnosti, které budete chtít pro snubní prsteny tak jako tak. V dnešní době jsou snubní prsteny z nerezové oceli matné pro modernější vzhled.

Z čeho by měla být svatební kapela?

Chcete pro svůj svatební prsten vybrat ty nejodolnější materiály. Mezi nejlepší volby patří nerezová ocel, platina, titan, wolfram a kobalt.

Můžete také mluvit s klenotníkem ohledně jeho doporučení na základě vašeho životního stylu. Nakonec si vyberte snubní prsten, který odpovídá vašemu rozpočtu, ale vydrží dlouho, protože je to nejlepší poměr cena/výkon, pokud nebude potřebovat okamžitou výměnu.

Přečtěte si, kdy kupovat snubní prsteny a vědět, kdy navštívit klenotnictví.

Jaké jsou nejoblíbenější vzory snubních prstenů?

Zde jsou nejoblíbenější tvary a vzory snubních prstenů, které můžete kromě kovu použít:

Obyčejné snubní prsteny

Nejoblíbenějším snubním prstenem je základní a hladký zlatý snubní prsten. Snadno se sladí se zásnubními prsteny a tyto pásky jsou také cenově dostupné.

Snubní prsteny se střihy

Některé pásky mají zajímavé tvary nebo střihy, pokud nechcete hladký a hladký snubní prsten. Pásek má geometrické střihy a úhlopříčky, aby prsten vypadal moderněji.

Snubní prsteny s kameny

V dnešní době přicházejí snubní prsteny i s kameny. Mohou vypadat jako tradiční diamantový zásnubní prsten, ale páry mají tendenci je kupovat, protože vypadají více jiskřivě a elegantně.

Dvoubarevné snubní prsteny

A konečně, snubní prsteny mohou být také v různých barvách. Oblíbená je směs zlatého a bílého zlata nebo kontrastní stříbro a černá na pásku.

Chcete svůj zásnubní prsten použít jako vodítko při nákupu snubního prstenu? Zde je návod, jak vybrat snubní prsten, který doplní zásnubní prsten.

Závěr

A to je vše! Abychom shrnuli, z čeho jsou snubní prsteny vyrobeny, jsou to zlato, stříbro, platina, titan, wolfram, kobalt a nerezová ocel.

Výběr mezi nimi závisí na preferovaném vzhledu, odolnosti a rozpočtové kapacitě. Doufáme, že to pomůže; dejte nám vědět níže, které si vyberete.