Z čeho se vyrábí knot svíček

Představte si, že odpočíváte na pohovce, hypnotizováni vůní vaší levandulově vonící svíčky, a pak přemýšlíte, z čeho je vyroben knot svíčky? Je to samozřejmě nezbytná součást našich milovaných vonných svíček. Ale z čeho se vyrábí?

Účelem knotu je přidávat palivo do plamene. Knot funguje jako benzínová pumpa, nasává zkapalněný vosk do plamene a spaluje ho. Různé velikosti knotu mohou vdechovat různá množství paliva do plamene.

Pokud je paliva příliš mnoho, plamen se spálí a zmizí. Není dostatek paliva a plamen zhasne. Existují stovky jader různých tvarů a velikostí.

Charakteristika svíčkového knotu

Než se dostaneme k tomu, z čeho se vyrábí knot svíčky, projdeme si vlastnosti knotu; tuhost, průměr, lepení a požární odolnost ovlivňují to, jak plamen hoří. Knot se skládá převážně z jemného drátu, jako je měď, díky kterému je knot pevný a působí jako vodič. Poté může vést teplo směrem dolů, čímž se vosk snadněji roztaví.

K vytvrzení knotu můžete použít i syntetická vlákna a papír. Olovo se v minulosti používalo, ale ve Spojených státech a dalších zemích bylo zakázáno. Je to hlavně kvůli riziku otravy olovem.

Knot s plochým opletem se vyrábí samostatně. V důsledku toho se při hoření ohýbají zpět do plamenů. Knoty jsou obvykle předem ošetřeny roztokem zpomalujícím hoření, jako je sůl a borax. Má zabránit zničení při požáru.

Z čeho se vyrábí knot svíčky

Z čeho se tedy vyrábí knot svíčky? Knot může být vyroben z různých materiálů. Pojďme se tedy na to všechno společně vypořádat.

Bavlněný knot

Bavlněné knoty jsou vyrobeny ze splétaných, splétaných nebo pletených vláken. Bavlněné jádro může také obsahovat materiál jádra s výztužnou funkcí, jako je papír, zinek, cín nebo měď. Toto jádrové dřevo udržuje knot ve svislé poloze během procesu výroby svíčky.

Navíc zabraňuje ponoření do vosku, protože je při hoření příliš měkký. Bavlněný knot můžete také namočit do hnědé, aby zůstal rovný a tuhý. Za druhé, knoty svíček mohou být ošetřeny ohnivzdornými materiály.

Pomáhá předcházet zničení knotu plamenem při hoření. Nechcete, aby se pojistka vypálila příliš rychle. Za třetí, knot může být ošetřen jinými materiály, které pomáhají zlepšit kvalitu plamene.

Může to být jas, barva a stálá tvrdost, když knot hoří. Knot ale nemusí být příliš tuhý. Knot musí být dostatečně pevný, aby stál při výrobě svíčky.

Během pečení pak knot zakrucujte tak, aby špička knotu byla na okraji plamene. Jemné bavlněné knoty by měly být vysušeny, aby se zabránilo růstu plísní. Curlingové knoty jsou navrženy tak, aby se „samočisticí“ čistily, ale přidání příliš velkého množství chuti nebo jiných přísad do vosku může knot ucpat.

Curling knot je dobrý, zatímco příliš mnoho kadeř je hrozné. Je to zejména v případě, že jej začnete znovu namáčet do vosku nebo jej necháte samovolně uschnout. Nakonec lze knot ošetřit látkou, která zlepšuje „kapiláry“ proudění parafínu do plamene.

Knoty se zinkovým jádrem

Zinkové svíčkové knoty jsou bavlněné pletené knoty se zinkem jako základním materiálem. Toto zinkové jádro stabilizuje knot svíčky a ztěžuje jej, což výrazně napomáhá a zjednodušuje proces výroby svíčky. Knoty se zinkovým jádrem však hoří chladněji než jiné knoty a jsou nejtvrdší.

Doporučuje se použít parafínový vosk a lze jej použít i na gelový vosk. Kromě toho se knoty se zinkovým jádrem doporučují s přírodními vosky, jako je včelí vosk, sójový vosk, palmový vosk a kokosový vosk. Nakonec můžete použít knoty se zinkovým jádrem k výrobě nádob, votivů, svíček, tyčí a gelů.

Zinkové knoty rychle neschnou, takže jsou náchylné k plísním. Knoty se zinkovým jádrem se široce používají k výrobě svíček z nádob na parafín. Ale musíte je oříznout pokaždé, když se spálí.

Papírové jádrové knoty

Papírové jádrové knoty mohou být vyrobeny s bavlnou nebo bez ní. Hotový papírový knot bez bavlny není tak horký jako bavlna, ale je tvrdší. Bavlněné knoty s papírovým jádrem jsou velmi horké a mohou vytvářet velké louže tání.

Ty se nejlépe hodí pro svíčky ve velkých nádobách. Papírové knoty ale můžete použít i na sliby a čajové svíčky. Papírové jádrové knoty se nejlépe používají s parafínovým voskem.

Dřevěné knoty

Dřevěné knoty jsou novým doplňkem ve výrobě svíček. Dřevěné knoty jsou relativně moderní fenomén, který existuje pouze pro estetické a eufonické účely. Dřevěné knoty jsou klasifikovány do dvou typů; ten tvrdý a ten měkký.

Říká se, že přednostní jsou knoty z měkkého dřeva. Při hoření vydávají praskavý a praskající zvuk, podobný lesnímu požáru. Ačkoli to knot vydrží, nedoporučuje se, abyste přidali příliš mnoho vůně, abyste dosáhli dobrého „praskání a praskání“.

Nalezení správného množství vůně, barvy a vosku je zásadní pro dosažení příjemného praskání. Dřevěné knoty mohou být vyrobeny z jednoho kusu dřeva nebo z mnoha částí dřeva, které byly slisovány dohromady. Existují také dřevěné knoty, které mohou být přizpůsobené, malované nebo zakřivené.

Woody knoty mohou být vyrobeny výhradně ze směsi dřeva a bavlny nebo plně vláknité tuhé látky. Dřevěné knoty se často používají pouze ve středních až velkých nádobách svíček. Neměli byste používat dřevěné knoty ve sloupech nebo votivech.

Obvykle se nedoporučuje používat dřevěné knoty při výrobě malých sójových svíček o průměru menším než 3 palce. Dřevěné knoty fungují dobře s přírodními vosky a snesou vosky se silnou vůní. Jak však již bylo řečeno, pokud váš vosk příliš zapáchá, nezískáte slušný zvuk praskání.

Závěr o tom, z čeho se vyrábí svíčkový knot

Při výrobě svíček je důležité vědět, z čeho se vyrábí knot svíček. Slavní výrobci svíček pečlivě vybírají správnou velikost, tvar a materiál jádra. Je to tak, aby vyhovovalo potřebám hoření konkrétní svíčky a zabránilo se zapalování záclon.