Co způsobuje vlákna v sušičce? 3 nejlepší důvody!

Jste naštvaní a chcete vědět, co způsobuje žmolky v sušičce? Prozradíme vám vše, co souvisí s výrobou a redukcí žmolků.

Odlupování vláken z okrajů oděvů způsobuje žmolky. K tomuto línání dochází v důsledku tření oděvů o sebe během cyklu praní a sušení.

Žmolky však zůstávají na oblečení během procesu praní, protože oblečení je mokré a vlákna na něm zůstávají přichycena. A když vhodíte oblečení do sušičky, horký vzduch přicházející ze systému sušičky odstraní z oblečení všechny žmolky a lapač žmolků vše zachytí.

Role různých látek ve výrobě vláken

Syntetické tkaniny, jako je umělé hedvábí, nylon a další podobné, jsou k vaší sušičce šetrné, protože pouští malé množství vláken. Na druhou stranu, tkaniny vyrobené z bavlny, vlny a žinylky jsou hlavními důvody, proč se lapač vláken ve vaší sušičce ucpe. Proto se doporučuje sušit je odděleně od syntetických vláken. Ještě jedna věc, kterou byste chtěli vědět o žmolcích, je, že vaše nové košile shazují více vláken než ty staré.

Pokud si pozorně všimnete starého a nového ručníku. Dojdete k závěru, že ten starý je docela tenčí a lehčí. K tomu dochází čas od času v důsledku odlupování vláken.

Jsou vlákna špinavá? Pokud při čištění nečistot z lapače žmolků cítíte váhavost, možná zjistíte, že je špinavý. Chceme vám říci, že je vaše mylná představa, že vlákna jsou špinavá. Jak jsme řekli výše, jsou to pouze vlákna z vypraného prádla v lapači vláken sušičky a nejsou vůbec špinavá.

Co způsobuje vlákna ve vaší sušičce?

Pojďme zjistit příčiny žmolků ve vaší sušičce. Zde jsou následující:

#1. Lenost

Kontrolujete, zda v kapsách nejsou papíry a kapesníčky, než je hodíte do sušičky? Pokud ne, znamená to, že se obě tyto věci nahromadí a vytvoří malou horu žmolků uvnitř lapače žmolků. To se nestane, pokud opustíte lenost a strávíte jen dvě minuty vyprazdňováním kapes.

#2. Cyklus pro velké zatížení

Máte ve zvyku sušit prádlo na vysokou teplotu? Pokud ano, musíte tuto praxi opustit. Protože v oděvu vzniká statický proud kvůli přesušení a má velkou tendenci přitahovat žmolky.

#3. Nevyvážená zátěž

Při vkládání prádla do sušičky je důležité dodržet velikost náplně. Vyvážená náplň pomáhá sušičce posílat žmolky do lapače, než je nechat na oblečení. Není žmolek na vaší košili a džínách otravný? Zde je návod, jak vyvážit pračku.

Používejte vhodný prací prostředek ke snížení žmolků v pračce

Je lepší zajistit oblečení v pračce před plánováním bezpečnostních opatření ke snížení žmolků v sušičce. Vždy jděte na prací prostředek, který je speciálně vyroben pro praní oblečení s menším množstvím vláken. Polovinu vaší práce uděláte pouhou výměnou běžného pracího prostředku za pokročilý.

Postup odstranění vláken ze sušičky

Řekli jsme vám seznam tipů a triků, jak snížit vlákna ve vaší sušičce. Ale bez ohledu na to, jak moc se snažíte odstranit vlákna z oblečení během praní a sušení. Pokud ji nebudete pravidelně čistit, ve vaší sušičce bude vždy hodně vláken. Protože to, co způsobuje žmolky v sušičce, je proces sušení a odstraňování vlhkosti z vašich oděvů. Níže jsou uvedeny kroky k čištění vláken.

Krok č. 1. Zvedněte síto na vlákna

Odpojte sušičku a otevřete dvířka sušičky. Zvedněte síto na vlákna z jeho uložení. Nalijte trochu saponátu nebo mýdla a rozetřete štětcem. Poté obrazovku omyjte tekoucí vodou z kohoutku.

Krok č. 2. Otevřete sestavu lapače vláken

Vlez do sušičky. Pomocí křížového šroubováku otevřete tři šrouby ze sestavy lapače vláken. Ze sušičky budete moci vyjmout dva kusy a jeden zůstane připevněný k tělu sušičky.

Krok č. 3. Použijte vysavač

Zapojte vysavač a připojte štěrbinový nástroj s jeho hadicí. Vysajte všechny žmolky z lapače žmolků a nádoba se naplní. Nemáte hotovo, protože potrubí sušičky a větrací otvor také vyžadují čištění a údržbu. Otevřete svorku z potrubní hadice a vykartáčujte zbytky vláken. Znovu použijte vysavač k vysátí zbytků vláken a znovu připojte hadici. Opakujte stejný postup s ventilací. Provádí se hloubkové čištění vláken.

Měli byste vědět, jak odstranit vlákna ze sušičky.

Proč je důležité čistit lapač vláken?

Zde jsou důvody, proč byste měli vyčistit lapač vláken:

  • Odstraněním vláken zvýšíte výkon sušičky přerušením proudění vzduchu.
  • Ucpaná sušička se přehřívá a spotřebovává velké množství elektřiny.
  • Vyhnete se teplu a požáru v podobě čistého vedení a odvětrávání sušičky. Zde je návod, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

It’s A Wrap!

To, co způsobuje žmolky v sušičce, jsou vlákna, která se z oblečení po tření uvolňují. V tomto článku jsme se snažili poskytnout vám informace týkající se vláken a jejich čištění.