Z čeho je Tempurpedic matrace vyrobena? Co vědět

Odpověď na to, z čeho je matrace Tempurpedic vyrobena, je v názvu samotné značky. Tempurpedic se odlišuje od ostatních postelí z paměťové pěny díky jedinečnému materiálu Tempur. Díky tomu jsou produkty Tempurpedic pohodlné, ale bude také trvat dlouho, než budou potřebovat výměnu.

Pokud jste zvědaví, jak si materiál Tempur stojí v porovnání s jinými typy pěn, probereme je dále v tomto článku. Tak na co čekáš? Zjistěte, zda si matrace Tempurpedic zaslouží být vaší další postelí!

Z čeho je Tempurpedic matrace vyrobena a proč je jiná?

Rychlou odpovědí na to, z čeho se skládá matrace Tempurpedic, je materiál značky Tempur. V podstatě je tento materiál typem viskoelastické pěny nebo paměťové pěny. Ale pokud chcete porovnat Tempur s tradiční paměťovou pěnou, budeme se tím zabývat podrobněji při čtení tohoto článku.

Vyvinutý NASA

Tempurpedic matrace jsou jedinečné na trhu díky materiálu Tempur. NASA původně vytvořila tuto paměťovou pěnu a žádný jiný materiál nemůže napodobit pohodlí a podporu, kterou může poskytnout. Když použijete matraci Tempurpedic, všimnete si, že má lepší hustotu a viskozitu s tím, jak se přizpůsobuje vašemu tělu.

Podpůrný, uvolňující tlak a dlouhotrvající

Pamatujte, že matrace, která dokáže jedinečně reagovat na vaše tělo, vám poskytne vynikající podporu bez ohledu na vaši polohu při spánku. Tempurpedic postele se také pyšní tím, že uvolňují tlak a zajišťují jeho rovnoměrné rozložení. Pokud se nad tím zamyslíte, právě tato vlastnost činí tento typ matrací dlouhotrvajícím ve srovnání s těmi, které používají jiné materiály.

Typy Tempurpedic matrací

V dnešní době si můžete vybrat ze široké škály modelů matrací od Tempurpedic. Patří mezi ně Tempur-Cloud, TEMPUR-Adapt, TEMPUR-ProAdapt, TEMPUR-LuxeAdapt a TEMPUR-breeze. První dva používají originální materiál Tempur, zatímco TEMPUR-ProAdapt používá tzv. TEMPUR-APR, kterým se značka chlubí jako materiál nejvíce uvolňující tlak.

Pokud jde o TEMPUR-LuxeAdapt, je velmi podobný TEMPUR-ProAdapt s více přizpůsobivými vlastnostmi. A konečně, TEMPUR-breeze má varianty PRO a LUXE, které obě využívají prodyšný materiál značky TEMPUR-CM+. LUXE se liší pouze tím, že má vestavěné kanály pro ventilaci.

Je Tempurpedic Memory Foam nebo latex?

Již dříve jsme zkazili, že materiál Tempur je druh paměťové pěny. Navíc by to mělo potvrdit, že každá postel, která používá Tempur, je automaticky od Tempurpedic. Mezitím různé společnosti používají pro své produkty latexovou pěnu.

Dalším rozdílem mezi materiálem Tempur a latexovou pěnou je to, že latexová pěna se dodává v přírodních, syntetických a smíšených variantách. Mnoho spáčů oceňuje pevnost a podporu, kterou latexová pěna nabízí, i když se nepřizpůsobuje tělu jako Tempur nebo paměťová pěna. Takže pokud se vám nelíbí potápění a komprese z paměťové pěny, latexové matrace stojí za zvážení.

Jaký je rozdíl mezi Memory Foam a Tempurpedic?

Žádné potopení

Zatímco materiál Tempur je paměťová pěna, samotný materiál má výhody oproti tradiční paměťové pěně. Například při použití matrace Tempurpedic se nemusíte obávat pocitu potopení typického pro paměťovou pěnu. A protože by neztratil podporu, můžete také zaručit nepřetržité uvolnění tlaku, i když se převrátíte.

Žádná teplotní citlivost

Další nevýhodou paměťové pěny, kterou materiál Tempur ztratil, je teplotní citlivost. Pokud jste vlastnili postel z paměťové pěny, pravděpodobně víte, že je pevnější, když je zima. Tempurpedic pěna na druhé straně využívá vaše tělesné teplo, aby se odpovídajícím způsobem přetvořila.

Žádné horké noci

Co horký pocit při spaní na paměťové pěně? Můžete se podívat na kolekci TEMPUR-breeze, která nabízí proudění vzduchu a odvod tepla. Navíc Tempurpedic používá CertiPUR-US certifikované materiály, takže se nemusíte obávat škodlivých chemikálií pro vás a životní prostředí.

Proč je Tempurpedic špatný

Jsme přesvědčeni, že je nespravedlivé označovat konkrétní matraci za špatnou. Pamatujte, že i když dostanete něco označeného jako nejlepší matraci na světě, nezískáte ideální podporu a pohodlí, pokud její vlastnosti nebudou odpovídat vaší poloze a tělu při spánku. V zájmu transparentnosti pro naše čtenáře budeme hovořit o některých potenciálních nevýhodách, které někteří uživatelé zmiňují o matracích Tempurpedic.

Žhavé a drahé?

Snad nejběžnějším je horký pocit, když nepoužíváte něco z kolekce breeze. Myslíme si však, že to můžete napravit použitím gelové podložky, která vás ochladí. Další potenciální nevýhodou tohoto typu matrace je cenovka.

Možná platíte za kvalitu a pověst, což je ospravedlnitelné, zejména výměnou za dobrý spánek. Doporučujeme vám, abyste si udělali průzkum o konkrétním modelu matrace a získali správnou velikost nebo tvrdost, aby vyhovovaly vašim potřebám a požadavkům. Celkově je paměťová pěna oblíbeným materiálem z mnoha důvodů.

Závěr

Díváte se na postel z kolekce Tempurpedic? Ale z čeho je vlastně matrace Tempurpedic vyrobena? Značka využívá jejich unikátní materiál Tempur, který původně vyvinula NASA.

Abychom zabalili náš článek výše, můžete si to představit jako vylepšenou verzi paměťové pěny. Tento materiál již nemá běžné problémy s paměťovou pěnou, jako je příliš rychlé potápění nebo zpevnění během chladných podmínek. Doporučujeme prozkoumat všechny kolekce od Tempurpedic, abyste našli tu správnou matraci pro vás.