Co si obléknout na těhotenské fotky? Tipy

Co si vzít na těhotenské focení? Těhotenské fotografie jsou skvělým způsobem, jak zdokumentovat své těhotenství a změny, kterými vaše tělo prochází.

Můžete nosit cokoliv, v čem se cítíte pohodlně, ale při výběru oblečení je třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve zvažte místo focení. Pokud jste venku, budete se chtít oblékat podle počasí. Pokud je zima, vrstvěte s kabátem nebo šálou. Pokud je horko, volte lehké látky, ve kterých se nebudete potit.

Za druhé, přemýšlejte o tom, jaký druh vzhledu chcete pro své fotografie. Chcete, aby byly neformální nebo formální? Boho nebo klasika? Když to budete vědět, pomůže vám to zúžit výběr.

Za třetí, nezapomeňte na doplňky! Skvělý náhrdelník nebo pár náušnic může opravdu pozvednout váš vzhled.

Vybrat ten správný outfit pro těhotenské fotky nemusí být složité. Mějte tyto tři věci na paměti a určitě najdete něco, co máte rádi.

Jak dlouho trvá mateřská dovolená v roce 2020?

To je otázka, kterou si klade mnoho nových a nastávajících maminek. Odpověď bohužel není jednoznačná. Každý zaměstnavatel má jiné zásady, pokud jde o mateřskou dovolenou, a doba, po kterou budete moci odejít, bude pravděpodobně záviset na řadě faktorů.

Pokud jste těhotná nebo uvažujete o založení rodiny, je důležité udělat si průzkum a pochopit svá práva a možnosti, pokud jde o mateřskou dovolenou. V tomto článku prozkoumáme některé z věcí, které byste měli mít na paměti, když plánujete svůj nový příjezd.

Jedna důležitá věc k zapamatování je, že ve Spojených státech neexistuje žádný federální zákon, který by nařizoval placenou mateřskou dovolenou. Některé státy však mají své vlastní zákony upravující placenou dovolenou a mnoho zaměstnavatelů nabízí placenou dovolenou jako součást svých balíčků zaměstnaneckých výhod.

Pokud se na vás vztahují státní zákony nebo zásady pro zaměstnavatele, bude se doba, po kterou máte nárok na start, lišit. Některé státy poskytují až 12 týdnů placené dovolené, zatímco jiné nařizují pouze několik dní. A zatímco někteří zaměstnavatelé nabízejí štědrou politiku mateřské dovolené, jiní mohou být mnohem restriktivnější.

Pokud jde o neplacené volno, zákon o rodinné a zdravotní dovolené (FMLA) poskytuje oprávněným zaměstnancům až 12 týdnů neplaceného volna z určitých zdravotních a rodinných důvodů, včetně narození nebo adopce dítěte.

Ne všichni zaměstnanci však mají nárok na ochranu FMLA a dokonce i ti, kteří ji mají, ji nemusí využít, pokud ji jejich zaměstnavatel nenabízí.

Jak dlouho tedy trvá mateřská dovolená v roce 2020? Odpověď je, záleží. Ale s trochou výzkumu a plánování můžete být připraveni na cokoli, co může vaše konkrétní situace znamenat.

Pokud vás zajímá konkrétní politika vašeho zaměstnavatele, nejlépe uděláte, když se zeptáte. Promluvte si se svým oddělením lidských zdrojů nebo nadřízeným, abyste získali co nejpřesnější informace o tom, co můžete očekávat.

A pokud jste těhotná nebo uvažujete o založení rodiny, určitě se poučte o svých právech a možnostech, co se mateřské dovolené týče. S trochou plánování a příprav můžete být připraveni na vše, co vám přijde do cesty.

Jaká mateřská dovolená je pro dítě nejlepší?

Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, protože každá rodina je jiná a má jiné potřeby.

Obecná shoda je však v tom, že 12-16 týdnů je pro matku i dítě dostatečné množství času, aby se spojili a přizpůsobili se novému společnému životu.

Samozřejmě to nemusí být možné pro všechny rodiny, ale je třeba na to při rozhodování pamatovat.

Nakonec je nejdůležitější, abyste dělali to, co je nejlepší pro vás a vaši rodinu. Pokud jde o mateřskou dovolenou, neexistuje špatná odpověď, takže udělejte to, co uznáte za vhodné. Důvěřujte svým instinktům a užijte si tento výjimečný čas se svým novým děťátkem.

Pokud se ptáte, jak velká mateřská dovolená je pro dítě nejlepší, odpověď zní, že záleží na potřebách vaší rodiny.

Mnoho odborníků se však shoduje na tom, že 12–16 týdnů je dobrá doba pro to, aby se matka i dítě spojili a přizpůsobili se novému společnému životu. Důvěřujte svým instinktům a dělejte to, co je nejlepší pro vás a vaši rodinu. Užijte si tento výjimečný čas se svým novým malým!

Věděli jste, že průměrná mateřská dovolená ve Spojených státech je pouhých deset dní?

Ano, čtete to správně. Průměrná americká žena dostane po porodu svého dítěte jen deset dní placené dovolené. Mnoho matek se tak snaží najít péči o děti a často se musí vrátit do práce dříve, než jsou skutečně připraveny.

Porovnejte to s jinými vyspělými zeměmi po celém světě a je jasné, že nás čeká dlouhá cesta. Například v Kanadě dostávají matky až 17 týdnů placené dovolené. A v některých evropských zemích, jako je Norsko a Švédsko, dostávají matky celý rok placené dovolené!

Nastal čas, aby Spojené státy dohnaly zameškané a poskytly matkám čas, který potřebují, aby se spojily se svými novými dětmi. Musíme se zlepšit pro naše rodiny a naši budoucnost.

Mateřská dovolená ve Spojených státech je žalostně nedostatečná, průměrná žena dostane po porodu pouze deset dní placené dovolené. Mnoho matek se tak snaží najít péči o děti a často se musí vrátit do práce dříve, než jsou skutečně připraveny.

Ve srovnání s tím jiné vyspělé země poskytují mnohem štědřejší politiku mateřské dovolené. Nastal čas, aby Spojené státy dohnaly zameškané a poskytly matkám čas, který potřebují, aby se spojily se svými novými dětmi. Musíme se zlepšit pro naše rodiny a naši budoucnost.