Vydává sušička při vypnutí zvuk kliknutí? 4 překvapivé důvody!

Hledáte, proč sušička po vypnutí vydává cvakání? Při spuštění cyklu na sušičce je třeba vzít v úvahu různé zvuky. Typický je hluk rotujícího bubnu a shazovaných oděvů.

Jste nepochybně zvyklí na to, že z motoru slyšíte vibrace, stejně jako drobné chvění kvůli vašim nestabilním nohám. Na druhou stranu je obtížnější přehlédnout zvuky škrábání, klikání a klikání.

Kdykoli zažijete hluk kovů narážejících na kov, váš sluch se nafoukne a mysl vás upozorní na možnost takových jiných zvuků. Byla by to poškozená část sušičky nebo opotřebovaný pás? Je to začátek nějakého selhání nebo ztracený hluk kuličkových ložisek? Je to typický zvuk vydávaný knoflíky sušičky nebo oblečením? Toto jsou zásadní dotazy. Obvykle můžete získat odpovědi svým sluchem a malým lehkým průzkumem. Pojďme se hlouběji podívat na důvody, proč sušičky vydávají cvakání!

Důvody, proč sušičky při vypnutí vydávají cvakání

Cvakání vás vždy dráždí, ale nebojte se; níže jsme uvedli důvod tohoto zvuku, který vám pomůže problém vyřešit. Zde v tomto příspěvku se dozvíte, proč sušička při vypnutí vydává cvakání.

#1. Oděvní kování

Oděvní doplňky jsou nejčastějším zdrojem nepravidelného cvakání v sušičce. Mluvíme o patentkách, knoflících, háčcích se stahovací šňůrkou a zipech. Cokoli spojeného s pevným plastovým nebo kovovým oblečením může generovat klapavý a klouzavý zvuk. Primárním běžným zdrojem takového hluku jsou zipy a kovové knoflíky na kalhotách. Vyberte si mikiny s kapucí a zipy na oděvu s rozsáhlými proužky malých kovových kousků a silnou kovovou šňůrkou, která se dá sušit uvnitř sušičky pro ten nejlepší zvuk škrábání a klapání kovu.

Přívěsky se stahovací šňůrkou jsou poslední možností, pokud jde o oděvní kování. Přívěsky a kovové konce šňůrek lze nalézt na mikinách s kapucí a jiných ozdobných oděvech se stahovacími šňůrkami, které dodávají předmětu šmrnc. Při úderu se také roztočí a narazí do kovových dveří sušičky. Zde je mnoho technik, kterými se tomuto typu klábosení snažíte vyhnout. Otočte oblečení naruby a poté zapněte zip mikiny. Pomocí gumičky do vlasů zajistěte zabalení a kouzlo uvnitř ponožky.

#2. Položky v kapse

Věci ve vašich kapsách jsou druhou nejčastější příčinou praskání sušičky. Při praní, pohybu nebo odstřeďování v sušičce jsou pera, volné peníze, klíče, zapalovače, tužky a všechny podobné věci náchylné vypadnout z kapes kalhot. Poté proklouzne vně sušičky s uvedeným oblečením, dokud nedojde na konec, kde začne rytmicky klepat o kovové stěny sušičky při každém cyklu odstřeďování. Lze si to však představit, zvuk, který jste hledali, je schovaný ve vaší kapse.

Přestože se předmět nezobrazuje, malý sáček a tvrdá věc mohou při každém otočení vydávat poněkud tlumené klapání nebo lehké bušení.

Než hodíte oblečení do kbelíku na prádlo, zkontrolujte si kapsy. Před vložením oblečení do stroje také pečlivě zkontrolujte sáčky, abyste zjistili, zda tam ještě něco není. Při čištění a sušení jsou předměty náchylné k poškození a mohou také poškodit sušičku a sušičku. Takže kromě minimalizace dráždivého cvakání je důležitá i kapesní etiketa.

#3. Uvolněné panely

Uvolněný panel je dalším zdrojem vibrací ve vaší sušičce a díky tomuto zvuku vaše sušička při vypnutí vydává cvaknutí. Nejjednodušší je zejména zadní část ovládacího panelu, která se při opravě nejčastěji odstraňuje. Kvůli obrovskému používání se někdy uvolní šrouby panelu, zejména na okrajích; otevřené rohy mohou při spuštění sušičky klepat a chrastit.

Také dvakrát zkontrolujte vnější panely, pokud nemůžete zjistit, co způsobuje cvakání vaší sušičky. To může být případ, kdy vidíte uvolněný roh. Abyste předešli možnosti opětovného vytřesení šroubu, utáhněte matice pouze tehdy, je-li to nutné.

#4. Zkontrolujte větrací otvor sušičky

V neposlední řadě zkontrolujte ventilační hadici ve výfuku sušičky. Toto je potrubí, kterým vzduch ze sušičky vychází; vaše sušička bude vlhká a horká. Některé sušičky obsahují ohebnou, lesklou stříbrnou trubici a ohebné potrubí, které vede k větracímu otvoru sušičky. Jiné sušičky mají potrubí, které je trvale umístěno. Když však sušička běží, cokoli, co je k ní připojeno, může rachotit a komín je vyroben z kovových částí. Zkontrolujte, zda v ohebném potrubí, konzolách a hadici nejsou volné části, které by mohly být zdroj zvuku kliknutí. Vzhledem k tomu, že potrubí sušičky se často poškozuje, musíte vyměnit poškozený větrací otvor a utáhnout uvolněné šrouby. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.

It’s A Wrap!

S nadějí vám tento rychlý návod pomohl zjistit, že sušička při vypnutí vydává zvuk cvaknutí a jak to opravit. Pokud tedy při vypínání sušičky uslyšíte nějaké cvakání, všechny tyto tipy vám pomohou. Ale než něco z toho uděláte, ujistěte se, že jste ve své mysli úplně vyčistili všechny body. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Zjistěte, proč vaše sušička vydává cvakání.