Co nosit na civilní svatbu: Co dělat a co nedělat

Můžete lépe porozumět tomu, co si obléknout na civilní svatbu, když si zapamatujete, co pro tento typ svatby musíte a co ne. Dozvíte se také o očekávané etiketě při civilních svatbách.

Doporučujeme procházet náš blog, kde najdete další tipy na oblékání týkající se různých typů svateb. Možná se také zúčastníte svatby jiného přítele, ale v kostele.

V tom případě si přečtěte, co si obléct na svatbu v kostele, abyste měli jistotu, že budete ke všem uctiví.

Jak se oblékat na civilní svatbu

Zkontrolujte kód oblékání

Před čímkoli jiným se podívejte na svatební web nebo na pozvánku, kterou jste dostali. Měl by obsahovat požadovaný dress code požadovaný párem.

Můžete se také zeptat nevěsty a ženicha samotných, zda mají nějaké zvláštní preference, barvy nebo styly pro oblečení svých hostů. Pokud je těžké je zastihnout, zkuste komunikovat s ostatními účastníky svatby, abyste při civilní svatbě nevypadali nepatřičně.

Stejně jako u jiných typů svateb nechcete vyčnívat nebo vypadat jako jiné skupiny hostů, do kterých nepatříte. Proto je mnohem lepší klást otázky předem, než se slepě oblékat na jakoukoli svatbu.

Buďte skromní a rafinovaní

Hlavním pravidlem, které je třeba pamatovat při účasti na civilní svatbě, je mít na paměti skromnost a jemnost. Můžete například vzít v úvahu aktuální sezónu, jako jsou lehké šaty pro ženy v létě, ale dejte pozor na jejich délky a krytí.

Na civilní svatbu můžete jako hosta nosit i halenku s blejzrem, noblesní kalhoty a kotníkové boty. Vyhýbejte se však bílým barvám a souvisejícím tónům, abyste respektovali nevěstu, pokud neřekne, že bude nosit jiné barvy.

Chcete se také vyhnout neformálnímu oblečení, jako jsou džíny a trička, zejména jako mužský host. A stejně jako na svatbách v kostele nenoste žádnou barvu nebo vzor, ​​který by na vás přitahoval pozornost.

Odpolední versus večerní civilní svatba

Doba civilního sňatku může ovlivnit vaše úvahy při rozhodování, co si vzít na sebe. Například na civilních svatbách během dne je přijatelné mít na sobě něco poloformálního ve srovnání s těmi večerními, kde se můžete oblékat více.

Ženy mohou na denní civilní svatbě zvážit midi šaty nebo dokonce elegantní kombinézy, nebo si mohou vzít něco delšího, pokud je to na večer. Na druhou stranu, muži mohou nosit světlé poloformální obleky na denní civilní svatby nebo něco zajímavého, jako je sametové sako na večer.

Můžete nosit černou na civilní svatbu?

Na civilní svatbu můžete nosit černou, pokud to není jedinečná barva vašeho oblečení. Můžete si také u páru ověřit, zda černá není pro jejich kulturu urážlivou barvou.

Pamatujte, že někteří lidé považují černou barvu za barvu smutku a jiní dokonce věří, že symbolizuje smůlu. Ale po potvrzení s párem, ujistěte se, že spárujete černou s jinými barvami, abyste vyvážili celkový vzhled.

Víte, že i nevěsty v dnešní době nosí černou? Poznejte, co znamenají černé svatební šaty.

Mohu si vzít džíny na dvorní svatbu?

Můžete zkontrolovat dress code nebo požádat nevěstu a ženicha o neformální oblečení pro jejich svatbu u soudu. Pokud to není uvedeno, je nejlepší vyhnout se nošení džínů při účasti na svatbě u soudu.

Nemusíte být nutně příliš formální, ale je lepší být mírně oblečený než nedostatečně, což může být nevhodné, zejména na svatbu. Obecně tedy noste na svatbu u soudu hezké oblečení, ale nevypadejte příliš odlišně od ostatních hostů.

Co si vzít na svatbu v soudní budově?

Zvažte poloformální oblečení pro svatbu v soudní budově. Elegantní halenky a sukně nebo dokonce pěkné šaty mohou být přijatelné pro svatbu u soudu, pokud nejsou příliš odhalující.

Pokud vám více vyhovují kalhoty, můžete je spárovat s poloformálním sakem. Na druhou stranu, muži mohou nosit business oblečení nebo dokonce elegantně vypadající košili a společenské boty.

Co bych měl udělat, abych se připravil na civilní svatbu?

 • Vyberte místo a zkontrolujte požadavky, které stát vyžaduje pro vaši žádost o povolení k manželství
 • Řiďte se požadavky a předpisy týkajícími se povolení k uzavření manželství
 • Připravte si všechny důležité papíry před samotným svatebním obřadem
 • Ujistěte se, že jste zaplatili nezbytné poplatky
 • Rozhodněte o svědkovi pro svatbu v soudní budově a informujte jej
 • Naplánujte obřad, včetně počtu hostů, které soud povoluje, a oblečení pro svatbu
 • Mohu mít družičky na civilní svatbě?

  V civilním sňatku můžete mít družičky, pokud soudu potvrdíte počet hostů, které můžete mít během obřadu. Některé svatby mají až tři družičky, ale je nejlepší ověřit si pravidla a požadavky místa, kde civilní svatbu pořádáte.

  Někteří lidé se navíc rozhodnou pro civilní svatbu, aby zůstali v rozmezí rozpočtu. Pokud je tomu tak, je přijatelné mít málo družiček nebo dokonce žádné.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co si vzít na civilní svatbu, a zjistili jsme, že je to většinou poloformální oblečení.

  Můžete se také zeptat samotného páru nebo zkontrolovat dress code na pozvánce. A stejně jako u jiných svateb dbejte na zachování skromnosti, třídy a respektu.

  Nenoste nic nápadného nebo potenciálně neuctivého. Doufáme, že tato příručka pomůže; zanechte nám otázku, pokud ještě nějakou máte.