Snadný pětistupňový průvodce odstraněním plísně z podkroví

Mějte na paměti, jak proces odstraňování plísní z podkrovní překližky umožňuje vyčistit houby dříve, než vám způsobí nepříznivé účinky na zdraví. Chcete -li to provést, budete se muset chránit správným vybavením, opravit zdroj vlhkosti a vysušit oblast, odstranit veškerou zasaženou izolaci a nastříkat a vydrhnout formu.

Tyto jednoduché kroky pomohou zabránit dalšímu šíření plísně do vašeho domu a zabrání jejímu poškození majetku a zdraví. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o krocích k úplnému odstranění formy z půdní překližky.

Jak vyčistit plíseň z překližky v podkroví

Plíseň je nepříjemné a nevítané překvapení. Často je můžete identifikovat pouhým pohledem na barevné skvrny a skvrny, cítit zápach, který produkují, nebo cítit teplo a dusno, jakmile vstoupíte do podkroví. Jakmile zjistíte růst plísní, měli byste provést následující kroky.

Krok č. 1. Připravte si vybavení

Čištění a obecné řešení plísní vás vystavuje riziku onemocnění. Podle Centra pro kontrolu nemocí může plíseň způsobit příznaky, jako je ucpaný nos nebo svědění kůže a očí, přičemž příznaky jsou horší u lidí s oslabeným imunitním systémem a respiračními chorobami.

V závažnějších případech však spóry plísní mohou dráždit výstelku vašeho dýchacího systému a způsobit infekce. Než se pokusíte vyčistit podkroví, bylo by nejlepší mít na sobě ochranné pomůcky, jako je dýchací maska, gumové rukavice, brýle a pokud možno plný ochranný oblek s kapucí.

Většina typů forem nevyžaduje, abyste se plně přizpůsobili; to však není případ toxické černé plísně. Zde je užitečný článek, který vám pomůže zjistit, jak vypadá toxická černá plíseň.

Pro tento projekt budete také potřebovat plastové sáčky a řešení na hubení plísní. Pro přípravu roztoku spojte jeden díl bílého octa s jedním dílem vody a směs vložte do rozprašovače. Místo octového roztoku můžete také použít jeden díl peroxidu vodíku a dva díly vody.

Krok č. 2. Najděte zdroj vlhkosti

Aby plíseň přežila a prospívala, potřebuje dvě věci: vlhkost a organický materiál bohatý na vlákninu. Dokud je váš domov suchý a řádně větraný, plíseň nikde neroste.

Úniky a přebytečná vlhkost se však časem vyskytují zejména v podkroví. Kromě zatékající střechy se podkroví zvlhčuje, když sbírá dostatek vodní páry z každé části domu.

Jakmile máte podezření nebo identifikujete růst plísní, první věcí, kterou byste měli odstranit, je vysušit oblast. Nejlepší by bylo zjistit případné netěsnosti ve střeše a odvlhčit podkroví.

Zapnutí odvlhčovače může rychle vysušit spóry plísní přítomné ve vaší podkrovní překližce. Tím se však forma stane neaktivní a nezabije ji. Během procesu odvlhčování by bylo nejlepší utěsnit všechna okna, větrací otvory a otvory, aby se spory nedostaly do jiných oblastí vašeho domova.

Krok č. 3. Odstraňte mokrou nebo vlhkou izolaci

Kvůli netěsnosti, vlhkosti nebo kondenzaci po zimě mohou být izolační materiály vašeho podkroví vlhké nebo mokré. Jako takové musí být odstraněny a vyměněny.

Umístěte mokré a plesnivé izolátory do tlustých plastových sáčků a pevně je utěsněte, aby se zabránilo šíření spor plísní. Tyto igelitové tašky ihned vyndejte ven.

Krok č. 4. Postříkejte oblast roztokem na hubení plísní

Nyní, když je oblast suchá, můžete začít ošetřovat plesnivé oblasti. Postříkejte postiženou oblast překližky roztokem na hubení plísní a nechte hodinu odležet a uschnout.

Poté zasažené místo znovu nastříkejte. Formu vydrhněte drátěným kartáčem a poté nechte překližku znovu zaschnout.

Krok č. 5. Dokončit

Nyní, když je překližka bez plísní, můžete nyní přejít k čištění všeho ostatního. Znovu otevřete větrací otvory a okna, aby bylo zajištěno řádné větrání, a jakmile prší, zavřete je.

Na dříve postižená místa by bylo nejlepší nanést základní nátěr a barvu odolnou proti plísním. Základní nátěry a barvy odolné proti plísním mohou pomoci omezit pravděpodobnost, že se znovu objeví jakékoli napadení plísní.

Nyní můžete znovu nainstalovat novou izolaci a opravit všechny otvory a netěsnosti, které jste našli v kroku 2. Veškeré materiály použité při čištění řádně vyčistěte a zlikvidujte.

Pokud zjistíte, že se plíseň rozšířila z vaší podkrovní překližky na vaše stěny, možná ji stále dokážete vyčistit sami. Zde je kompletní návod, jak snadno odstranit plíseň z vnitřních stěn.

Tento pětistupňový proces funguje ve většině případů. Pokud je však napadení plísní závažné a rozsáhlé nebo pokud se forma překližky vrátí, bylo by nejlepší kontaktovat specialistu na odstraňování a odstraňování plísní. Velká zamoření představuje vážná zdravotní rizika a nejlépe je řeší profesionálové.

Závěr

Vědět, jak sami odstranit plíseň z podkroví, vám ušetří tisíce dolarů za sanační služby a účty za nemocnici. Stačí pětistupňový proces a vaše podkroví a váš domov budou opět bezpečné a pohodlné pro život.