Jak rozptýlit esenciální oleje na sporáku? Úžasné důvody, proč byste měli!

Nelze popřít, že vědět, jak rozptýlit esenciální oleje na sporák, dodá vaší kuchyni novou svěží vůni. S oleji jako pomeranč a skořice léčím své děti, když jsou nachlazené nebo jen pro zábavu během prázdnin. Doporučuji vám mít vodní nádrže poblíž elektrického ohřívače nebo ohniště.

Ve většině domácností je uprostřed kuchyně stojan na trouby. Kastrol na varné desce je vše, co potřebujete k aromaterapii, moji drazí přátelé.

Poté, co jste ji do poloviny naplnili vodou, přidejte několik kapek esenciálního oleje podle svého výběru. Přivedení k varu není nutné; stačí jen zahřátí. V případě potřeby neváhejte přidat další. V tomto článku pojďme zjistit, proč byste měli do svých kamen rozptylovat esenciální oleje. Takže bez dalších okolků začněme!

Výhody difúze esenciálních olejů na sporáku

Bez znalosti výhod vás nebude zajímat, jak na kamna difundovat esenciální oleje. V této sekci však budete vědět, proč to lidé dělají.

#1. Nestojí to moc

Lidé, kteří již delší dobu používají esenciální oleje, jsou pravděpodobně obeznámeni s olejovými hořáky, protože je mají doma. V mém případě jsem na talíř dal trochu oleje a zapálil ho lehkou čajovou svíčkou v malém keramickém hořáku (což podle mě stojí téměř nic).

#2. Vůně

Esenciální oleje nyní naplňují můj domov místo cigaretového kouře a já nemohl být šťastnější. Difuzéry, které používají esenciální oleje, používám nábožensky a vy byste měli také.

#3. Drží myši pryč

Několik éterických olejů má vůně, které mohou myši odradit od vstupu do vaší kuchyně. Wintergreen, chilli, bergamot, mátový olej a pelargónie, kromě jiných rostlin, byly v nedávné studii shledány jako účinné repelenty myší. Peppermintový olej je však ze všech alternativ nejrozšířenější a široce dostupný. Dejte pár kapek mátového oleje do rozprašovače a držte jej tak, aby se myši nedostaly do blízkosti skladů potravin a kuchyňských mezer a děr.

Místo toho můžete také dát vatové tampony namočené v mátovém oleji do trhlin a kolem zdrojů potravy. Díky tomu můžete pomocí této metody udržet myši mimo vaši kuchyň a zároveň provonět váš dům. Kromě toho je tato technika díky své netoxické povaze neuvěřitelně bezpečná pro použití kolem dětí a domácích zvířat.

Olej z máty peprné však sám o sobě nemusí být dostatečný k likvidaci a prevenci myší. Použití esenciálních olejů ve spojení s jinými technikami proti myším, jako jsou pasti na myši, může být na druhou stranu další zbraní.

Možná si budete chtít přečíst, jak udržet myši mimo kamna.

Nevýhody difúzních esenciálních olejů

Přestože tento postup existuje již dlouhou dobu, může při nesprávném provedení stále poškodit vaše oleje. Níže jsem uvedl některé z jeho nevýhod, abyste o nich věděli.

#1. Prospěšná vůně netrvá dlouho

Esenciální oleje budou zničeny, pokud použijete svíčku, která je na váš hořák příliš velká nebo příliš horká. V důsledku toho se při spalování olejů ztratí některé prospěšné vůně.

#2. Nebezpečí požáru

Má potenciál být nebezpečný. Hořáky na esenciální oleje se mohou příležitostně vznítit. Nesprávné spálení toto nebezpečí zvyšuje. Kromě toho mohou být svíčky nebezpečné bez ohledu na to, kde je používáte nebo kdo je v blízkosti. Předpokládá se, že oheň má vliv na rozklad éterických olejů, protože mění jejich proces rozpadu.

Za prvé, složky horlavého oleje se šíří kvůli teplu. Následuje zavedení větších molekul. To znamená, že přirozená rovnováha vašich olejů byla narušena.

#3. Špatné pro životní prostředí

Z hlediska životního prostředí je to špatný nápad. Kdybych dnes měl doma pálit svíčky, používal bych výhradně sójové. Tyto svíčky jsou dražší, ale přínosy pro vaše zdraví a zdraví vaší rodiny daleko převyšují náklady.

I když na to nemyslíte, zapálit hodně svíček každý den znamená spálit malé množství ropy (jako ty levné, které seženete v každém výhodném obchodě).

Neustálé používání svíček v mém prvním pokoji na koleji zanechávalo na stropech černé, kouřové hotspoty, a to bylo něco, co jsem rychle přerostl. Abych ověřil, že obsahují pouze přírodní složky, dokonce jsem vyrobil svoji svíčku.

Alternativy

Díky svému difuzéru si nyní mohu užívat prospěšné vůně éterických olejů, aniž bych se obával o jejich bezpečnost nebo zdravotní důsledky. Několik kapek esenciálního oleje se dávkuje do malé nádrže s vodou pomocí elektrických zařízení známých jako difuzéry. Kromě difuzorů je u těchto dlouhotrvajících produktů stále oblíbenější ventilátor aromaterapie, což je hygieničtější a bezpečnější způsob používání esenciálních olejů.

Je to Wrap!

Pokud si myslíte, že výhody převyšují náklady, můžete pokračovat v tom, jak na kamna difundovat esenciální oleje. Chcete -li to provést, nastavte na malý hrnec vody nízký až střední zdroj tepla. Do hrnce je potřeba jen pár kapek esenciálního oleje. Musí to být teplé, ale ne dostatečně horké, aby to způsobilo problém. Možná si budete chtít přečíst, jak vyčistit sklokeramickou varnou desku a jak vyčistit rez z litinových kamen.