Proč z mé tlakové myčky uniká voda ze dna? 5 překvapivých důvodů!

Hledáte, proč z mé tlakové myčky uniká voda ze dna? Pokud jste si všimli, že voda vytéká přímo z čerpadla tlakové myčky a čerpadlo nemá žádné viditelné závady (včetně prasknutí), je s největší pravděpodobností poškozená nebo prasklá vnitřní těsnění pístu.

Netěsné čerpadlo znamená, že jedno nebo možná více těsnění pístu prasklo nebo se zhoršilo, což umožňuje pohyb vody.

Ano, přátelé, je to všechno pravda. Mějte na paměti, že jakýkoli únik z vaší elektrické pračky může způsobit vážné zranění i vám. To je důvod, proč je důležité problém prozkoumat, vyřešit tento problém. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se podrobně dozvědět, proč z tlakové myčky uniká voda, pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Níže uvádíme příčiny a nápravu, jak tento problém vyřešit. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Co způsobuje únik vody z tlakové myčky ze dna?

Přestaňte více přemýšlet, proč z mé tlakové myčky uniká voda ze dna? Níže jsme uvedli všechny možné příčiny tohoto problému. Začněme párty!

#1. Poškozené vstupní těsnění

Účelem vstupních těsnění je udržet přívod vody utěsněný. Je-li připojena hadice, je dále utažena do vstupní spojky, čímž je hadice zajištěna a zabráněno úniku vody. Tento spoj (stejně jako pečeť v něm) se může během doby zlomit nebo prasknout. Pokud kapalina vytéká ze spojky mezi vstupem a hadicemi myčky, je pravděpodobně poškozeno těsnění a možná i spojení na vstupu a je třeba je vyměnit. Bude docela jednoduché opravit a vyměnit těsnění nebo vztah.

#2. Těsnění pístu

Vnitřní těsnění pístu se často vážně poškodí, pokud vaše pračka začne ztrácet vodu přímo z čerpadla, protože nedochází k žádnému zjevnému poškození (včetně praskliny). Chcete-li vytáhnout vodu ze sání, vytlačte ji ven z výstupu. Čerpadlo obsahuje písty, které zajišťují tlak. Takové písty by měly zůstat utěsněné, aby čerpadla mohla přiměřeně natlakovat vodu. Netěsné čerpadlo znamená, že jedno nebo všechna těsnění pístu jsou rozbitá nebo degradovaná, což způsobuje vytékání vody.

Pokud je tomu tak, odpojte čerpadlo od jeho pláště a zkontrolujte o-kroužky nebo písty zakrývající písty. Pokud jsou některé o-kroužky rozbité, staré nebo dokonce mimo provoz, vyměňte je nebo je opravte, až budou v dobrém stavu.

Zde jsou příznaky špatných pístních kroužků.

#3. Prasklé čerpadlo

Pokud voda zůstane uvnitř čerpadla myčky a ochladí se, čerpadlo může prasknout. Studená voda se šíří, poškozuje těsnění čerpadla a má tendenci vodu přeplňovat. Pokud se zdá, že je prasklé čerpadlo pračky, bude možná nutné vyměnit čerpadlo. Prasklé čerpadlo se musí vyměnit, místo abyste ztráceli čas opravou poškozeného čerpadla. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak vyměnit olej v čerpadle tlakových ostřikovačů a jaký druh oleje pro čerpadlo tlakových ostřikovačů.

#4. Poškozený vývod

Výstupní těsnění chrání spojení mezi čerpadlem a vysokotlakou hadicí, která rozvádí vodu do spouštěcí tyče. Voda bude s největší pravděpodobností unikat přímo z hadicové přípojky, pokud je narušeno těsnění výstupu. Pokud je výstupní spojka poškozená nebo prasklá, měla by být vyměněna celá spojka. Pokud si všimnete, že límec stále funguje, problém by měl být vyřešen výměnou o-kroužku v něm. Nový o-kroužek je přiměřeně rychlá a levná oprava.

#5. Vadný tepelný vypouštěcí ventil

Jedním z nejčastějších důvodů úniku vody ze spodní části tlakové myčky je vadný tepelný vypouštěcí ventil, který brání roztoku v čerpadle při mírném rozsahu ohřevu, aby se zabránilo přehřátí, které může být způsobeno recirkulační vodou čerpadla. voda se z tlakové myčky neuvolňuje, voda recirkuluje uvnitř čerpacího systému pro udržení tlaku, který ohřívá vodu. Zahřátí vody uvnitř čerpadla může oslabit těsnění uvnitř čerpadla a způsobit katastrofální zranění.

Tepelný vypouštěcí ventil je umístěn v čerpacím systému ve spodní části většiny elektrických myček a je určen k odčerpání vody z čerpacího systému, když se příliš zahřeje. Pokud je těsnění tepelných vypouštěcích ventilů oslabené, vlhkost může neustále unikat, což způsobí, že tlaková myčka sníží tlak vody. V důsledku pravidelného používání tepelného vypouštěcího ventilu se může poškodit a způsobit únik vody z tlakové myčky ze dna. Když nastane tento problém, je čas jej vyměnit místo opravy.

Možná vás také bude zajímat, jak nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a z tohoto příspěvku se všichni dozvíte, proč z mé tlakové myčky uniká voda ze dna? Výše jsme uvedli všechny možné důvody tohoto problému. Odstraněním těchto příčin můžete tento problém rychle vyřešit doma. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi na konci, a pokud se vám tento článek líbí, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli.