Kam uložit dětskou vaničku? Pokud hledáte místo, kam uložit vaničku pro miminko, existuje několik různých možností.
Můžete jej uložit do koupelnové skříňky, do skříně v ložnici nebo do garáže. Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ujistěte se, že vana je snadno přístupná, když ji potřebujete.
Pokud máte omezený úložný prostor, zvažte uložení vany do skříně nebo garáže. Jen ho držte mimo dosah dětí a domácích mazlíčků, aby do něj náhodou nespadli.
Další možností je pověsit vanu na zeď pomocí odkládacího stojanu nebo věšáku. Tím se uvolní nějaké místo na podlaze a bude snadné jej uchopit, když jej potřebujete.
Jak často bych měl mýt vlásky svého černého dítěte?
Pokud máte batole nebo dítě s černými vlasy, jak často by si mělo mýt vlasy? Pokud uvažujete o mytí vlasů svého dítěte jednou týdně, pak „Ne“, není to vhodné a může to způsobit více škody než užitku.
Hlavním důvodem, proč to udělat, je zabránit vysoušení a lupům, které mohou být důsledkem nadměrného mytí. Pokud to tedy povětrnostní podmínky dovolí, zvažte mytí vlasů dítěte alespoň dvakrát týdně.
To by zajistilo, že dostane dostatek vlhkosti a čistoty na pokožku hlavy. Do jejich šamponu můžete také přidat přírodní oleje, jako je kokosový olej, olivový olej nebo mandlový olej, aby získaly extra vlhkost během koupele.
Na druhou stranu, pokud zjistíte, že se vlasy vašeho dítěte příliš mastí, pak můžete snížit počet mytí na jednou za dva až tři týdny.
Vlásky černých miminek potřebují jiný typ péče než jiná miminka, protože jejich vlásky jsou více suché a křehčí. Takže rodiče musí věnovat pozornost tomu, jak často myjí vlásky svého černého dítěte a jaké přípravky na ně používají.
Kdy byste měli začít šamponovat vlásky dítěte?
Většina pediatrů říká, že můžete začít šamponovat vlásky dítěte, jakmile začnou tvořit pěnu. To se obvykle děje kolem šesti měsíců věku. Před zahájením jakékoli nové rutiny s vaším dítětem byste se však měli vždy poradit se svým pediatrem.
Někteří rodiče se rozhodnou počkat, až dítě trochu povyroste, obvykle kolem jednoho roku, než začnou vlasy šamponovat. Dětská pokožka hlavy je totiž stále jemná a náchylnější k podráždění. Pokud počkáte, až bude dítě trochu starší, ujistěte se, že používáte velmi jemný šampon a vyhněte se vniknutí mýdla do očí dítěte.
Když začnete umývat vlásky svého dítěte, nezapomeňte použít teplou vodu a malé množství šamponu. Možná budete chtít na prvních pár mytí vyzkoušet šampon specifický pro miminko/batole, pro případ, že by na něj vaše ratolest nakonec reagovala.
Po opláchnutí mýdla se ujistěte, že používáte teplou vodu a osušte jejich vlasy čistým ručníkem, než je pustíte ven nebo do jiných prostor s průvanem (například poblíž otevřeného okna). Tento krok je zvláště důležitý, pokud žijete v chladném klimatu, kde mokré vlasy mohou vést k onemocnění v důsledku podchlazení.
V jakém věku můžete koupat dítě každý den?
Miminko můžete koupat každý den, jakmile se narodí. Je důležité je udržovat čisté a svěží, k tomu pomohou každodenní koupele.
Ujistěte se, že voda není příliš horká, a použijte jemné mýdlo, které nebude dráždit jejich pokožku. Dětská pokožka je velmi jemná, proto dávejte pozor, abyste ji nedrhli příliš silně. Jemně opláchněte mýdlo a osušte je měkkým ručníkem.
Můžete také nanést nějaký hydratační krém na jejich pokožku, abyste ji udrželi hydratovanou. Každodenní koupání miminka je dobrý způsob, jak je zvyknout na čistotu a později mnohem snazší péči o ně.
Děti nepotřebují koupele každý den, jakmile jim začnou růst chloupky; to je udrží dostatečně čisté mezi koupelemi. Totéž platí pro mytí vlasů; můžete s tím začít, jakmile budou mít na hlavě nějaké vlasy, než je koupat každý den, když jsou ještě plešatá miminka!
Kdy mám umýt obličej svému dítěti?
Můžete umýt obličej svého dítěte, jakmile se narodí. Ujistěte se, že voda není příliš horká nebo studená a používejte jemné mýdlo, aby nedošlo k podráždění jemné pokožky.
Je v pořádku, pokud nemá na obličeji mnoho nečistot, protože novorozenci se ve většině případů pobytem venku příliš neušpiní, pokud se jim do očí nedostane něco jako jídlo… Použijte teplou vodu s maximálně jedním šálkem najednou. čas na opláchnutí veškerého mýdla nebo jiných zbytků po umytí.
Kdy mám svému dítěti umýt ruce?
Hned po narození můžete svému miminku umýt ruce. Ujistěte se, že voda není příliš horká nebo studená a používejte jemné mýdlo, abyste předešli podráždění jemné pokožky.
Je v pořádku, pokud na obličeji není mnoho nečistot, protože novorozenci se ve většině případů venku příliš neušpiní, pokud se jim do očí nedostane něco jako jídlo. K opláchnutí pěny nebo jiných zbytků po umytí používejte teplou vodu a ne více než jeden šálek najednou.