Proč se moje sušička Whirlpool Duet nezahřívá? 5 zajímavých důvodů!

Dělá vám starosti, proč se moje sušička Whirlpool duet netopí? Přestaňte se tím trápit, protože jste přistáli na správném místě, jsme tu, abychom vám pomohli. Ucpání vláken je s největší pravděpodobností na vině, pokud vaše sušička zahřívá, ale postupně.

Nicméně netopící se sušička Whirlpool duet je s největší pravděpodobností způsobena problémem se spálenou tepelnou pojistkou, vadným topným tělesem, vadným čidlem plamene, které by mělo být zkontrolováno multimetrem a v případě zjištění závady opraveno.

Po vyprání oblečení hodíte do sušičky, ale zjistíte, že vaše oblečení je po nějaké době stále vlhké. To se může stát u jakéhokoli typu sušičky. Snažili jsme se za vás podrobně popsat nejčastější příčiny tohoto problému a jak je odstranit. Pokud vás to zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení. Pojďme se bavit!

Proč se sušička Whirlpool Duet nezahřívá?

Proč se tedy moje sušička Whirlpool duet netopí? Pojďme je vykopat jednu po druhé!

#1. Vypadlý jistič

Když sušička přestane hřát, prvním znamením, na které musíte ukazovat, je spálená pojistka nebo spálený jistič. Na elektrické sušičce jsou dva jističe: používají se pro elektřinu a vytápění. Když se vypne jistič topného okruhu, sušička funguje, ale přestane topit. Hledejte ve svém elektrickém panelu spálené pojistky a vypadlé jističe. Vyměňte spálené pojistky a resetujte aktivované jističe tímto multimetrem; zkontrolujte jističe vířivé sušičky, abyste se ujistili, že celý obvod přijímá napětí 120, ale mějte na paměti, že u některých modelů je napětí 110 V, pro správnou funkci sušičky je toto napětí potřeba.

#2. Ucpané síto na vlákna

Pokud vaše sušička Whirlpool duet stále netopí, může problém s topením vyřešit otřením síta na vlákna. Vlhkost ve vzduchovém kanálu zůstává v bubnu sušičky déle, když je síto na vlákna zablokované, a proto vaší sušičce trvá sušení prádla příliš dlouho. Pokud je vaše síto ucpané, vlákna se mohou zaseknout v jiných částech sušičky, takže je pravidelně čistěte. Odstraňte síto na vlákna a vyčistěte jej horkou vodou a mýdlem v umyvadle pomocí vysavače, když se síto vytvrzuje, aby se dostalo do štěrbiny. Poté vraťte síto na vlákna do původní polohy.

#3. Omezené větrání

Pokud je ventilace ucpaná, bude vaše oblečení trvat déle, než uschne, podobně jako lapač vláken. Pravděpodobnější je také poškození jiných částí sušičky vlákny. Pokud máte přístup k venkovnímu větracímu otvoru, vyzkoušejte teplý, nepřetržitý proud vzduchu. Praní větracích otvorů může zvýšit účinnost ohřevu sušičky Whirlpool duet a snížit možnost ucpání žmolky způsobujícího explozi. Vytáhněte zástrčku sušičky ze zásuvky. Pokud máte sušičku plynu, vypněte plyn. Odstraňte ventilační hadici ze zadní části sušičky odstraněním kovového lepidla, odepnutím a odšroubováním.

Odstraněním panelu obklopujícího ventilační komoru může být tato oblast přístupnější. Poté musíte vyčistit oblast kolem ventilační hadice. K vyčištění ventilačního potrubí použijte foukač listí, box na čištění ventilace a vysavač. Znovu připojte sušičku Whirlpool duet s vyčištěnou ventilační hadicí. Ujistěte se, že hadice není zmačkaná, aby proudění vzduchu mohlo správně cirkulovat.

#4. Spálené topné těleso

Elektrické sušičky vyžadují topné těleso k ohřevu vzduchu v bubnu. Prvek může být umístěn uvnitř pouzdra, které ohřívá vzduch skrz dmychadlo. V průběhu času se může topné těleso ve vaší sušičce Whirlpool spálit a přestat fungovat. Pokud je to problém, budete muset prvek vystopovat a zajistit, že je stále funkční. Můžete také zkontrolovat, které kabely jsou poškozené nebo odstraněné, abyste zjistili, zda není prvek spálený. Mnohem aktivnějším přístupem ke kontrole topného tělesa je však test kontinuity. Pokud na komponentě najdete poškozené kabely nebo žádnou kontinuitu, budete muset součást vyměnit. Také by vás mohlo zajímat vypálené topné těleso vířivé sušičky.

#5. Spálená tepelná pojistka

Tepelná pojistka je další typickou příčinou sušičky Whirlpool, která netopí, i když vaše topné těleso funguje. Ve vaší sušičce je bezpečnostní zařízení zvané tepelná pojistka, které zabrání vaší sušičce nebezpečí požáru. Tepelná pojistka se spustí a sušička přestane fungovat, pokud teplota sušičky překročí stanovenou prahovou hodnotu. Sušička poběží u starších modelů, ale nevytváří teplo. Pokud je tepelná pojistka vadná, zjistěte, proč se spálila, a vyřešte problém. Pro kontrolu kontinuity tepelné pojistky by měl být použit multimetr. Spálená tepelná pojistka by měla být vyměněna.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku lépe pochopíte, proč se moje sušička Whirlpool duet nezahřívá. Probrali jsme všechny důvody a řešení tohoto problému. Přečtěte si je pozorně, abyste jim dobře porozuměli. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si, jak dlouho sušičce trvá usušení oblečení a jak sušičku odpojit. Děkujeme, přátelé, že jste s námi až do konce!