Pohovka nebo pohovka: Kdy byste ji měli použít?

Pokud jde o vybavení domova, máte mnoho možností, jako je výběr mezi pohovkou nebo loveseat. Nejprve se musíte spokojit s rozpočtem, poté se stylem a nakonec s nábytkem, který zaplní vaši oblast. Ptáte se sami sebe, kdy použít pohovku nebo loveseat, nebo otázky týkající se organizace místnosti.

Pokud jde o zařizování obývacího pokoje, majitelé domů si často musí vybrat mezi běžnou pohovkou a pohovkou. Zatímco obě alternativy poskytují pohodlné místo k odpočinku, existuje několik hlavních charakteristik, které odlišují tyto dva kusy nábytku.

Pohovka a pohovka se liší velikostí, cenou a funkcí v domě. Kromě toho může výběr sedací soupravy nabídnout svět možností, jak navrhnout svůj obytný prostor, zvláště když je spárován s pohovkou.

Tento článek vás naučí vše, co potřebujete vědět o rozdílech mezi sedací soupravou a pohovkou, abyste našli tu nejlepší kombinaci pro váš dům. Navíc budete vědět, kdy ve vašem prostoru použít pohovku nebo loveseat.

Co je to pohovka?

Pohovka je kus čalouněného sedáku. To znamená, že má pružiny a polštáře. Říká se mu také gauč nebo postel podle toho, odkud řečník pochází.

Má záda a paže, které mohou být zcela nebo částečně zúžené. Je pro 2 a více osob. Jeho obvyklá délka je kolem 84 palců.

Co je to loveseat?

Loveseat, dvorní křeslo nebo malá pohovka je kus nábytku vytvořený přesně pro dvě osoby. Loveseats mají také opěradla a paže. Obvyklá délka sedáku je pouze přibližně šedesát palců, což perfektně padne jen dvěma lidem.

Zde jsou hlavní rozdíly mezi pohovkou a loveseat. Můžete je použít k posouzení, kdy použít pohovku nebo pohovku.

 • Velikost

 • Nejzřetelnějším rozdílem mezi sedátkem a pohovkou je velikost! Pokud jde o velikost, pohovka pro děti dělá čest svému jménu. Jedná se o kompaktní, pohodlný povrch, který je ideální pro tulení s vašimi blízkými.

  Obvyklá pohovka je menší než typická pohovka a je dlouhá asi 60 palců. Mezitím je pohovka podstatně větší a její délka se pohybuje od 75 do 91 palců. To je jedna z věcí, na kterou byste se měli zaměřit, když si vybíráte mezi pohovkou nebo loveseat.

  Další je, že počet polštářů je nejzřetelnější metodou, jak rozlišit pohovku od pohovky. Množství polštářů slouží jako vizuální znázornění toho, kde si můžete sednout.

  Pohovka pojme jednu až dvě osoby a má pouze 1-2 polštáře. Velikost každého polštáře se může u jednotlivých pohovek lišit, ale je vzácné najít sedátko s více než dvěma kompletními polštáři. Sedačka se dvěma polštáři by měla být schopna pohodlně ubytovat dvě osoby.

  Naproti tomu jednopolštářové loveseat funguje spíše jako pohodlné křeslo a půl pro jednoho nebo jako pěkný prostor pro dva.

  Pohovka je naproti tomu větší než pohovka a má v průměru 2-4 polštáře. Polštáře mají často větší délku a hloubku. Pohovka s dalšími polštáři zve mnoho lidí k pohodlnému odpočinku a relaxaci.

 • Funkčnost

 • Při výběru mezi pohovkou nebo loveseat musíte přemýšlet o tom, jak ji budete používat. Každý chápe účel pohovky! Je to na lenošení a odreagování. Pohovka je obvykle umístěna ve velké části domu, jako je obývací pokoj nebo sklep.

  Zde se setkáte s velkou skupinou příbuzných a přátel. Pohovku s mnoha sedadly můžete použít k ležení, relaxaci a sledování filmů. Můžete také využít obrovskou pohovku pro ubytování velké skupiny lidí na shromáždění.

  Pohovka na druhou stranu plní v domácnosti o něco méně typickou funkci než pohovka. Pohovka, věřte nebo ne, může ve vašem domě plnit několik funkcí.

  Vzhledem k tomu, že pohovky jsou menší, jsou ideální pro optimalizaci malých ploch a přitom působí dojmem pohovky. Ve skutečnosti umístěním pohovky na malou plochu může tato oblast vypadat větší.

  Například, spíše než instalovat obrovskou pohovku v malém bytě, je obecně vhodnější maximalizovat prostor dekorací se dvěma polstry. V této situaci plní pohovka stejnou funkci jako pohovka a zabírá méně místa ve vaší domácnosti.

  Fantastickou volbou je také rozkládací pohovka v multifunkčním prostoru, jako je kobka nebo pokoj pro hosty. Možná nemáte dost místa na to, abyste měli ve svém domě další ložnici.

  Ale v případě potřeby můžete rozkládací postel rozšířit na postel a zabere málo místa. Pokud to návštěvníci nevyužijí, může to být skvělé místo pro kávu nebo knihu.

  Kromě obývacího pokoje a jídelny jsou loveseats vhodné i do kuchyní. Místo toho, abyste postavili strmou lavici, můžete v kuchyni umístit malou sedátko pod okno.

  Tato pohovka může být krásným místem pro rodiny nebo návštěvy v kuchyni, kde si mohou sednout a dělat vám společnost. Může to být také pohodlné místo k odpočinku nebo čekání, až časovač odejde při čtení receptů.

  Konečně můžete použít pohovku v hlavní ložnici jako elegantní a útulný akcent. Můžete ji umístit v blízkosti komody jako místo pro pohodlné umístění zásuvek na nebo vedle okna, kde můžete odpočívat a užívat si scenérii dvorku. Tímto způsobem se nyní můžete rozhodnout, zda si vybrat pohovku nebo pohovku.

  Závěr

  Pohovky a pohovky jsou pouze dva z různých kusů nábytku, které jsou k dispozici v obývacím pokoji. I přes mnoho podobností však stále existují rozdíly a oba se používají odlišně. Nechť je tento článek vodítkem, kdy používat pohovku nebo loveseat.