Jak se nazývá faucet nad sporákem? 5 úžasných kladů!

Zajímá vás, jak se jmenuje faucet nad kamny? Přestavba kuchyně odhalí množství kuchyňského pohodlí. Existuje mnoho doplňků do kuchyně, které nejsou nezbytně nutné, ale vypadají báječně. Jednou z těch kulinářských lahůdek je plnička do hrnce.

Existuje několik dalších názvů pro faucet pro plnění hrnců, ale dva nejběžnější jsou rameno na těstoviny a rameno na konvici.

Dlouhé kloubové rameno faucetového kotle, které je umístěno nad sporákem, se zhoupne. Lze jej tedy umístit přímo přes plameny a naplnit hrnce. Když se nepoužívá, dlouhý kovový krk lze zasunout. Tyto faucety se studenou vodou eliminují potřebu přesouvat z dřezu těžké hrnce s vodou směrem ke sporáku.

Pros pro faucet nad sporákem

Zajímá vás tedy, jak se nazývá faucet nad kamny. Přátelé, je možné plně využít vaši kuchyni a současně ušetřit místo zakoupením rychlovarné konvice. Následují čtyři výhody, které ve vaší kuchyni přináší rychlovarná konvice.

#1. Multitasking

Umožňují vám dělat více věcí najednou. Například usnadnit si multitasking v kuchyni instalací rychlovarné konvice je skvělý nápad. S tímto faucetem nemusíte k plnění hrnců používat kuchyňský dřez.

Při přípravě špagetové večeře se nebudete muset podělit o umyvadlo s nikým jiným. Vzhledem k tomu, že vaše dovednosti v oblasti více úkolů rostou v kuchyni, budete moci provádět složitější úkoly pro chutná jídla rychleji a efektivněji. V důsledku této změny bude méně stresu a nepohodlí.

#2. Není třeba nosit těžkou vodu

Voda může být docela těžká, když je nahromaděná. Hmotnost se může rychle akumulovat při přesunu hrnců s vodou z umyvadla do kamen. Můžete táhnout až 30 nebo 40 liber najednou! Už nebudete muset tahat těžké hrnce s vodou po kuchyni, když máte na sporáku položený faucet. Pokud se v rušné kuchyni běžně obracejí těžké hrnce naplněné vodou, může to znamenat značný rozdíl.

#3. Funkčnost, účinnost a použitelnost

Je samozřejmé, že tento faucet nainstalovaný na vašem sporáku poskytuje snadné plnění velkých hrnců, které se nevejdou do vašeho dřezu. Vodovodní baterie, konvice, vázy a sklenice lze naplnit vodou, zatímco nádrže zvlhčovače a nádrže na ryby lze naplnit plničem do hrnce.

Pomocí ramene faucetu můžete také naplnit nádržku na vodu v elektrickém kávovaru z celé místnosti. Aby byla zajištěna účinnost, mohou mít faucety do hrnce téměř třikrát větší průtok než běžný kuchyňský dřez.

#4. Vylepšuje vizuální přitažlivost vaší varné oblasti

Mezi současné trendy v oblasti designu kuchyní patří propůjčení prostoru sofistikované atmosféry „domácího kuchaře“ tím, že vezmete podněty z profesionálních kuchyní. Přidání tohoto faucetu do kuchyně může znamenat zásadní rozdíl ve vzhledu a pocitu. Zdůrazněte s nimi jakékoli preference stylu, ať už je to tradiční, elegantní a moderní, nebo kombinace obojího. Pokud je vaše kuchyně otevřená nebo rozsáhlá, tyto skříně jsou skvělým doplňkem.

#5. Méně nepořádku

Vodovodní faucety pomáhají udržovat vaši kuchyň čistší. Pomohou vám také při odstraňování nečistot v umyvadle, což vám umožní využít dostupnou oblast. Instalací těchto faucetů na sporák budete moci plnit hrnce a pánve bez použití dřezu. Navíc při přesunu hrnců z umyvadla do kamen vám může zabránit vylití těstoviny.

Nevýhody plnění hrnců

Právě jste poznali pět dobrých důvodů, proč mít tento faucet ve své kuchyni. Pojďme se nyní seznámit s jeho dvěma nevýhodami, abyste si je mohli před koupí uvědomit.

#1. Možnost úniku

Zatímco kapající faucety jsou nepohodlné, při instalaci jsou jen zřídka problémem. V případě netěsností však může poškodit vaše kamna, zeď, podlahu a další neviditelná místa, například interiér stěny, jejichž oprava může být nákladná. Plnička hrnce by měla mít uzavírací ventil, abyste mohli dočasně zastavit tok vody, zatímco řešíte únik. Výměna opotřebované podložky je například jednoduchá oprava, kterou zvládne i ten nejméně technicky nakloněný majitel domu.

#2. Omezené estetické možnosti

Pokud dáte plničku na hrnec přímo na hořák, můžete mít problémy s čištěním, a pokud faucet pravidelně nečistíte, tuk, teplo a kouř zkorodují povrch a hromadí se na zdi kolem něj. Dostat se k faucetu může být obtížné, podle toho, kde je nainstalován. To může být ztráta času, pokud plničku do hrnce často nepoužíváte. I když to někteří lidé považují jen za zbytečný symbol stavu, jeho užitečnost vás může inspirovat k větší kreativitě v kuchyni.

Je to Wrap!

Konečně jste přišli na to, jak se faucet nad kamny jmenuje. Je to plnička do hrnce! Jste si také vědomi výhod, ale i nevýhod, které můžete mít ve své kuchyni. Možná si budete chtít přečíst související články o tom, jak nechat kamna vypadat jako nová a jak vyčistit sklokeramickou varnou desku.