Proč se moje pračka neotáčí? 6 úžasných důvodů!

Ptali jste se někdy: proč moje pračka netočí? Možná je to kvůli problému se spojkou motoru, motorem, hnacím řemenem, čerpadlem a spínačem víka. Tyto problémy lze snadno diagnostikovat, pokud víte, co hledáte. Ale pak ne všechny opravy pračky mohou být jednoduché, protože vyžadují odbornou pomoc.

Prát prádlo je opravdu příjemný úkol pro každého. Všechno to špinavé oblečení dáte do pračky až po stisknutí tlačítka.

Poté je vynesete čisté a uklizené, a tak je to jednodušší. Nepořádek vytvořený pračkou, která se neotáčí, však může být znepokojující. Zjistěte více o důvodech níže a konkrétní opravy, které je třeba zvážit pro váš klid. Bez dalších řečí, začněme!

Důvody, proč se vaše pračka neodstřeďuje

Odpovězme na vaši otázku: proč moje pračka netočí? Zde jsou následující důvody:

#1. Nevyvážená zátěž

Cyklus odstřeďování nefunguje dobře kvůli nevyvážené náplni prádla, ke kterému dochází při čištění jednoho nebo více těžkých kusů, jako je koupací plachta, přikrývka a omyvatelný pelíšek pro domácí mazlíčky. Nevyvážená náplň může také způsobit neúčinný cyklus odstřeďování, který se nezastaví. Opravte to, když se pokusíte otevřít pračku jako první. Počkejte, až se na konci cyklu odemkne, a posuňte předměty, aby se rovnoměrně rozmístily. Vědět, jak vyrovnat pračku.

#2. Zabalený stroj

Jde o to, že ne všichni milují praní prádla. Někteří dají do pračky jen těžké věci, což vede k tomu, že se pračka neotáčí. Vyřešte tento problém tím, že nebudete odkládat. Odstraňte přebytečné látkové oblečení a vložte je do koše na prádlo. Držte se pouze průměrné velikosti zátěže, která tu věc dělá. Poté spusťte mokré oblečení, které jste odložili stranou z pračky.

#3. Žádná nebo nedostatečná drenáž

Pravidlem je, že pračka normálně neodstřeďuje, pokud náplň prádla řádně nevypouští vodu. Problémy s vypouštěním nastávají kvůli ucpané nebo zalomené drenážní hadici. Malé předměty, jako jsou knoflíky nebo mince z oblečení, zůstávají tam dole. Přečtěte si o tom, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

#4. Vadný spínač víka

Tento vadný spínač víka platí pouze pro stroje s horním plněním. V horních nakladačích se často vyskytuje zařízení známé jako spínač víka. Co dělá, je signalizovat pračce, pokud se nezavře správně. Je to varovný signál, když se spínač víka zastaví a pračka se také neotáčí. Opravte tento problém, když se podíváte skrz stranu pod víkem. Je zde malý výstupek aktivující spínač po zavření víka. Ohněte ho zpět, pokud se neohne z tvaru. Vyměňte starý spínač víka za nový, pokud to stále nepomáhá. Většina modelů stojí padesát dolarů nebo méně. Možná vás bude zajímat, kde koupit spínače víka pro pračky a účel spínače víka ve vaší pračce a známky, že by mohl být škodlivý.

#5. Vadný motor

Vaše pračka se může někdy třást, a to je stále v pořádku. Někdy však může být cyklus odstřeďování obtížný způsobený hnacím motorem. Režim otáčení motoru se spálí, i když funkce míchání funguje správně. Nejlepším řešením tohoto problému je nerealizovat DIY projekt. Ale pak to udělejte, pokud si myslíte, že jste příliš sebevědomí a zkušení sami v sobě. Pro výměnu motoru si najměte zkušeného a kvalifikovaného odborníka.

#6. Rozbité čerpadlo

Čerpadlo dopravuje vodu do pračky a do vypouštěcí hadice. To umožňuje, aby se vana zcela naplnila. Voda vytéká z odtoku poté, co dosáhne ohybu nebo smyčky ve vypouštěcí hadici. Jakákoli porucha čerpadla může způsobit, že voda z vany nebude správně odtékat. Pumpa je problém, pokud je oblečení promáčené při vytahování z vany. Odpojte pračku a otevřete její přístupový panel. Podívejte se, zda se čerpadlo volně otáčí po ztrátě napětí z řemenu čerpadla, který je kolem něj omotaný. Kromě toho může problém pokračovat, pokud je řemen čerpadla zlomený nebo opotřebovaný. V tomto případě vyžaduje výměnu. Pokud se čerpadlo neotáčí volně, nechte jej demontovat a vyměnit za nový model. Požádejte odbornou pomoc o vypuštění vany a výměnu řemene čerpadla a čerpadla.

Zavolejte odbornou pomoc!

Nejlepší je spolehnout se na zkušeného a vyškoleného technika spotřebičů. Běžné důvody jsou již zmíněny u pračky, která se neotáčí. Technik může pomoci s řešením problémů a vyhodnotit potřebné opravy. Dejte jim o problému vědět. Ušetří to více času na okamžité řešení problému. Pračku, která se neotáčí, někdy není snadné opravit. Přetržený nebo opotřebovaný hnací řemen můžete bezpečně vyměnit pomocí omezeného nářadí. Totéž platí, pokud vyčistíte konektory spínače víka. Práce, která vyžaduje práci na hnacím motoru s elektrickým kondenzátorem, si vyžádá odbornou pomoc.

It’s A Wrap!

Teď už víte, proč se moje pračka neodstřeďuje? Je správné zachovat výše uvedené důvody a také opravy. Pomůže vám připravit se, pokud se pračka znovu dostane do problémů. Nezapomínejte ale také, že odborná pomoc je velkou pomocí! Můžete si také přečíst související články; víte, že pračka LG vydává hlasitý zvuk při odstřeďování a jak pračku používat.