Co je fascinující pro svatbu a jak nosit

Pokud chcete vědět, co je na svatbě fascinující, je to typ klobouku, který se nosí při této zvláštní příležitosti. Uvědomte si však, že fascinátory nejsou exkluzivní pouze pro svatby; musíte vědět, jaké fascinátory použít a jak je nosit na svatbu.

Příkladem svatby s hosty, kteří nosí fascinátory, je téma 20. let. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se, co si obléct na svatbu s motivem 20. let 20. století.

Konečný průvodce o tom, co je fascinující pro svatbu

Co je na svatbě fascinující?

Fascinátorový klobouk je typ vlasového doplňku, který mohou svatební hosté nosit. Fascinátory mohou nosit také vážení hosté nebo blízcí rodinní příslušníci, jako jsou matky a babičky nevěsty a ženicha.

Specifickým fascinátorem používaným na svatbách je vlasový fascinátor pro svůj formální vzhled. Ale v závislosti na jeho designu se může hodit i pro semi-formální nebo koktejlové svatby.

Fascinátory také přicházejí v různých barvách a provedeních, takže se ujistěte, že se hodí k vašemu celkovému oblečení hosta, aby zůstaly vhodné pro svatbu. Jak již bylo řečeno, očekávejte, že fascinátor se víceméně skládá z následujícího:

  • Látkový podstavec vytvarovaný do tvaru
  • Dekory jako korálky, peříčka a látky
  • Připevněno na sponku do vlasů, hřeben nebo čelenku pro nošení

Co je to svatební fascinátor?

Svatební fascinátor mohou nosit nejen hosté. Pro nevěsty je vyhrazen zvláštní fascinátor zvaný svatební fascinátor.

Pokud nevěsta nechce nosit svatební diadém nebo závoj, může si jako doplněk na hlavu vybrat svatební fascinátor. Můžete rychle identifikovat, že fascinátor je svatební, protože se dodává v tradičních barvách, jako je bílá, slonová kost, krémová, tvářenka nebo jiné pastelové barvy.

Pak očekávejte, že na svatebních šatech nebo závoji uvidíte materiály jako závojová látka, krajka, satén a detaily jako perly, krystaly, kamínky a další ozdoby. Proto se prosím ujistěte, že jakýkoli fascinátor, který si vezmete na svatbu jako host, by neměl mít tyto detaily, protože bude vypadat nevěstě a neuctivě.

Typy fascinujících

Svatby se liší v oblékání, tématech a místech konání. Proto se musíte seznámit s různými fascinátory, abyste si vybrali ten správný pro svatbu, které se účastníte.

Dámské klobouky

Pokud potřebujete formální fascinátor, nejlepší je dámský klobouk. Tento vlasový doplněk je ideální pro okouzlující svatby, ale mějte na paměti skromnost, protože nechcete upoutat pozornost svým fascinátorem.

Kromě toho možná budete chtít vybrat design dámského klobouku, který je nenápadnější a používá méně materiálů. Pamatujte, že hosté by neměli vypadat, jako by se snažili být součástí svatební hostiny

Klobouky krabičky

Ti, kteří dávají přednost jednoduššímu fascinátoru, mohou nosit klobouk z krabičky. Tento klobouk bez krempy je nahoře plochý se svislými stranami ze samotného názvu.

Obvykle se vyrábí ze sametové látky, ale může mít i květiny a jiné ozdoby. K hlavě jej pak můžete připevnit pomocí klipu.

Hatinátoři

I když je to docela velké, je možné nosit hatinator na svatbu. Tento diskovitý fascinátor by však mohl být vhodnější pro matky a prarodiče nevěsty a ženicha.

Pokud jste pouze host, chcete něco nenápadnějšího. Vyzkoušejte níže uvedené fascinátory pro něco elegantnějšího na svatbu.

Klipy

Mezi malé fascinátory patří sponky, které si můžete přidat do vlasů. Oblíbeným malým fascinátorem jsou například květinové spony, které můžete obstarat pro své družičky.

Čelenky

Pro boho nevěstu může vyzkoušet čelenkový fascinátor. Představte si květinovou girlandu omotanou kolem hlavy, podobnou koruně, která se nosí na festivalech.

Je v pořádku nosit na svatbu fascinátor?

Obvykle je v pořádku nosit na svatbu fascinátor, zejména na velkolepé a formální svatby. Pamatujte však na velikost, barvu a zdobení fascinátoru, aby nevypadal jako nevěsta.

Také se chcete vyhnout fascinátorům, jako je to, co nosí svatební party. A když máte pochybnosti, zeptejte se družičky na fascinátor, který budete nosit.

Proč nosíte na svatbě fascinující?

Fascinátor je formální svatební klobouk, díky kterému bude váš celkový oděv elegantnější. Může také vytvořit lepší siluetu a nabídnout určitou ochranu před slunečním zářením, zejména na venkovní svatbě.

Nevěsta se může rozhodnout i pro svatební fascinátor. Pokud ale přesto chcete závoje, zde je návod, jak nosit svatební závoj.

Jaký je rozdíl mezi fascinátorem a kloboukem?

Fascinátory jsou lehčí a dekorativnější, zatímco klobouky jsou určeny pro funkčnost a praktičnost. Klobouky jsou také jasnější, zatímco fascinátory jsou známé pro zdobení.

Kromě toho nosíte fascinátor pomocí spony nebo hřebenu. Na druhou stranu klobouk už má tvar, díky kterému je připravený k nošení.

Kdy byste měli nosit Fascinator?

  • Formální svatby
  • Svatby pod širým nebem
  • Tematické svatby

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co je pro svatbu fascinátor, což je ozdobná pokrývka hlavy.

Dodává se v různých provedeních, barvách a velikostech, takže si můžete najít ten vhodný pro svatbu, které se účastníte. Existuje také svatební fascinátor, který používá perly, krajky a další svatební materiály jako alternativu ke svatební diadému.

Celkově doufáme, že vám to pomohlo seznámit se s tímto svatebním doplňkem. Dejte nám vědět níže, jestli nějaký budete nosit.