Proč se moje pračka neotáčí? 5 nejlepších důvodů a jejich řešení!

Poté, co jste na konci cyklu pračky našli promočené prádlo, se musíte divit, proč moje pračka neodstřeďuje? No, důvodů může být více. Chcete-li zjistit řešení těchto problémů, přečtěte si tento článek. Nakonec problém s podložkou pravděpodobně vyřešíte sami.

Prát prádlo je v moderním světě snadný úkol. Jediné, co musíte udělat, je roztřídit oblečení podle barvy a hodit do pračky spolu s pracím prostředkem.

Po vyprání prádla pračka pípne, aby vám připomněla vyjmout náplň. Když zjistíte, že oblečení je mokré, může vás to trápit. V případě, že bydlíte v malém bytě, na sušení mokrého prádla by bylo málo až žádné místo. Pračka vyžaduje náležitou péči a manipulaci. Pokud s ní budete drsní a nebudete věnovat pozornost drobným problémům, může se pračka neopravitelně poškodit.

Důvody, proč se vaše pračka neotáčí

Tak proč se moje pračka neotáčí? Následuje pět běžných problémů a jejich řešení:

Důvod č. 1. Přeplnění bubnu

Pokud na konci pracího cyklu najdete mokré oblečení nebo vaše pračka nefunguje. Stává se to kvůli přeplnění pračky prádlem, než se do ní vejde. Lidé, které praní nebaví, často vysypou všechno oblečení do pračky najednou.

Řešení:

Než vše vhodíte, musíte náplň rozdělit, protože každá pračka má jinou velikost a kapacitu bubnu. Pokud náhodou vlastníte malou pračku s kapacitou 5 kg. Ujistěte se, že prádlo děláte po částech a neperte vše v jednom cyklu. Nerovnoměrné rozdělení prádla v bubnu může způsobit poškození odstředivky vaší pračky.

Důvod č. 2. Praní těžkých předmětů

Nejčastějším problémem je přidávání těžkých předmětů, jako jsou kabáty, přikrývky nebo koberce. Pračka přestane pracovat uprostřed cyklu. Vodu absorbující věci, jako jsou koberce a přikrývky, obvykle způsobují poškození odstředivky. Typicky najdete objemné předměty, jako jsou tyto, které jsou během cyklu nasáklé.

Řešení:

Chcete-li omezit nerovnoměrné plnění, pokud chcete prát tlusté věci, jako jsou přikrývky, vyperte je s jinou velkou věcí, jako je velký ručník nebo možná jiná přikrývka. Dbejte však na to, abyste buben nepřeplňovali. Za předpokladu, že se pračka zastaví uprostřed odstřeďování. Doporučujeme stroj zastavit, vypustit vodu a vyjmout prádlo. Poté přemístěte prádlo a znovu spusťte pračku. Vaše pračka se začne znovu točit. Vědět, jak vyvážit pračku.

Důvod č. 3. Nevyvážené umístění podložky

Pokud se pračka neotáčí, zkontrolujte, zda je na podlaze odpovídajícím způsobem vyrovnána. Kdykoli není pračka umístěna správně na povrchu nebo podlaze, může to způsobit silné zvuky a pohyby a nadměrné vibrace během fáze odstřeďování. Navíc nevyvážená pračka způsobí mnoho komplikací v odstředivce a bubnu, které mohou pračku poškodit.

Řešení:

Pokud je vaše pračka nevyvážená, vyrovnejte ji odpovídajícím způsobem seřízením přepravních šroubů. Pokud je povrch podlahy hrubý a nerovný, stroj vibruje. Doporučujeme, abyste pod něj použili kusy překližky. Vyrovnává stroj a snižuje vibrace.

Důvod č. 4. Víko není zavřené

Dokud není víko pračky zavřené, stroj nebude fungovat. Po zavření víka uslyšíte cvaknutí. Aby pračka fungovala, musí se víko bezpečně zavřít. Pokud neslyšíte žádné pípnutí a pračka nefunguje, problém je ve spínači víka. Pračka proto nebude odstřeďovat náplň.

Řešení:

Pro vaši bezpečnost vyjměte pračku a odpojte ji ze zásuvky. Poté pomocí šroubováku odšroubujte horní panel a sejměte jej z podložky. Zkontrolujte horní panel a najděte vadný spínač. Dále odšroubujte starý spínač uvolněním svorky. Vadný spínač zlikvidujte a nahraďte jej novým. Nový přepínač si můžete koupit v jakémkoli železářství. Pokud nemůžete vyměnit spínač, zavolejte technika, aby to provedl. Může být užitečné přečíst si, kde koupit spínače víka pro podložky.

Důvod č. 5. Ucpané drenážní vedení

Pračka nezačne odstřeďovat náplň, dokud nebude vyprázdněna veškerá voda z bubnu. Pokud voda z bubnu nevytéká, obvykle je problém s odvodňovacím potrubím. Problémy s vypouštěním vody jsou často způsobeny; zakřivenou a zablokovanou likvidační linkou. Drenážní systém je ucpaný věcmi: od oblečení, jako jsou nitě z jakýchkoli volných svetrů, uvolněné knoflíky nebo třeba mince.

Řešení:

Vytáhněte pračku ze zdi a narovnejte odtokovou trubku tak, že srovnáte všechny zákruty a ohyby. Poté vyčistěte drenážní potrubí odstraněním veškerého ucpaného materiálu. Pokud chcete, můžete ho také vyměnit. Odtokové trubky jsou k dispozici téměř v každém železářství. Může být také dobrý nápad přečíst si, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak opravit pračku, která nevytéká.

Je to obal!

Pokud vaše pračka neodstřeďuje, použijte výše uvedené triky k vyřešení téměř všech problémů týkajících se rotujícího bubnu vaší pračky. Pračka je nejpoužívanějším předmětem každé domácnosti. Správná údržba pračky je nezbytná pro její bezproblémový chod po léta. Pokud se vám nedaří problémy řešit samostatně, je vždy nejlepší vyhledat odbornou pomoc. Teď už víte, proč se moje pračka netočí. Možná budete chtít znát správný mycí cyklus.