Kdy vyprší platnost plen? Podrobný průvodce

Kdy končí životnost plen? Většina jednorázových plen má životnost kolem šesti měsíců, ale to se může lišit v závislosti na značce. Pokud si nejste jisti, zda jsou plenky vašeho dítěte ještě dobré používat, zkontrolujte datum spotřeby vytištěné na obalu.

Pokud se vám za poslední rok narodilo dítě a schováváte všechny jeho nepoužité plenky, možná je načase je projít a vyhodit všechny, které jsou po datu expirace. A pokud jste právě těhotná, začněte si dělat zásoby hned teď, abyste byli připraveni na příchod vašeho drobečka!

Někteří rodiče se rozhodnou znovu použít jednorázové plenky po jejich uplynutí, ale vždy existuje riziko infekce, pokud nebyly řádně dezinfikovány. Obvykle je nejlepší je prostě vyhodit a koupit nové balení.

Jak čistíte hovínka z látkových plen?

– Namočte do studené vody bez saponátu nebo mýdla. Poté dobře opláchněte a vyperte normálně na horké bez mycího prostředku. – Zašpiněnou plenku perte odděleně od ostatních plen, dokud si nebudete jisti, že jsou všechny pryč. Nepoužívejte barevně bezpečné bělidlo, protože by mohlo skvrnu trvale zafixovat ve vaší látce!

A pokud k čištění používáte ocet, nenechávejte jej působit příliš dlouho – 15 minut by mělo stačit – déle může způsobit poškození elastických vláken, což zkrátí jejich životnost! Také je nedávejte zpět do kbelíku mokré, protože by mohly znovu absorbovat vlhkost odjinud a zplesnivět. Navíc, jakmile je vše odstraněno, osušte venku nebo uvnitř slunečním světlem (protože UV paprsky pomáhají sterilizovat a zabíjet choroboplodné zárodky a bakterie).

-Jakmile odstraníte všechny výkaly, vyperte látkové plenky v horké vodě bez mýdla nebo saponátu. Důkladně je opláchněte, abyste odstranili všechny zbývající stopy zbytků hovínka.

– Ihned po použití vyperte s jiným znečištěným prádlem. Pokud to neuděláte pokaždé, existuje šance, že to může způsobit skvrny na vašem oblečení, které bude těžké odstranit!

Všimněte si také, že při praní potahů plen samy o sobě nemusí být příliš čisté, protože se skládají ze čtyř vrstev: PUL (polyuretanový laminát), TPU (podšívka spodního prádla z trikotového polyesteru), vnitřní vrstva z mikrofleece/semišové tkaniny, zadní vrstva.

Které plenky jsou lepší jednorázové nebo látkové?

Pro čerstvé rodiče je to velké rozhodnutí. Při rozhodování mezi jednorázovými nebo látkovými plenkami je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. První úvahou, kterou musíte udělat, je, zda vaše rodina oceňuje pohodlí před náklady.

Pokud je odpověď ano, pak byste měli jít s jednorázovými, protože nabízejí více pohodlí a méně práce pro ty, kteří si cení času stráveného doma mimo práci a peněz, aby měli během dne více svobody místo toho, aby byli svázáni špinavé plenky po celý den.

Každý měsíc jistě vzniknou dodatečné výdaje na jednorázové náplně do plen, ale mohlo by to velmi dobře zachránit váš zdravý rozum, pokud nechcete každý týden další domácí práce s úklidem nehod způsobených dětmi procházejícími změnami ve vývojových stádiích, aniž byste věděli, jak špatně to může obzvlášť zapáchat. pokud je v plenkách více než jedno dítě.

Pokud máte napjatý rozpočet, pak může být vhodnou volbou látková, protože vám časem ušetří docela dost peněz, místo abyste museli každý týden nebo měsíc kupovat nová balení jednorázových plen v závislosti na tom, jak často vaše dítě potřebuje přebalovat. a pokud mají zdravotní stav, který vyžaduje změny v průběhu dne, což se může prodražit i s kupony, zvláště když jednáte s jinými dětmi, které nechtějí, aby jejich sourozenec používal nějakou jejich část, včetně nehod doma, když si spolu hrají před návratem do školy.

Kolik vložek potřebujete do látkových plen?

Když používáte látkové plenky, budete muset vyměnit vložku pokaždé, když vaše dítě čůrá nebo kaká. Počet vložek, které budete potřebovat, bude záviset na tom, jak často vaše dítě čůrá a kaká.

Pokud vaše dítě čůrá hodně, pak budete potřebovat více vložek, než když vaše dítě čůrá jen trochu. Pokud miminko hodně kaká, pak budete potřebovat i více vložek, než když miminko kaká jen trochu. Většina lidí používá dvě až čtyři vložky na výměnu plenky.

K látkovým plenkám můžete použít jednorázové vložky, nebo můžete použít látkové vložky vyrobené z látky. Jednorázové vložky se snadno používají, protože vše, co musíte udělat, je vyhodit, když s nimi skončíte. Látkové vložky mohou být trochu pracnější, ale z dlouhodobého hlediska jsou levnější a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Jaké jsou výhody používání látkových plen?

Používání látkových plen oproti jednorázovým má mnoho výhod:

– Z dlouhodobého hlediska jsou levnější

– Můžete je použít několikrát, než je budete muset umýt

– Jsou šetrnější k životnímu prostředí než jednorázové plenky

– Některá miminka mají méně vyrážek, když nosí látkové plenky, protože při jejich výrobě nejsou použity žádné chemikálie.

– Látkové plenky se dodávají v různých stylech a barvách, díky kterým bude vaše dítě vypadat stylově!

Jak poznáte, že je plenka dostatečně mokrá?

Plena je dostatečně mokrá, když se cítí jako váha plné láhve s vodou. Také, pokud s ní zatřepete a nevytéká žádná tekutina, znamená to, že je v tuto chvíli již nasycen močí nebo stolicí.

Brzy poté, co s plenkami zatřesete, budete muset dítěti vyměnit plenku, protože může být stále v nepohodlí z příliš dlouhého nošení takové plenky na kůži.