3 úžasné způsoby, jak zabránit plísním na sprchovém závěsu

Koupelnu správně větrejte a provádějte udržovací úklid. Tyto kroky jsou nejlepšími způsoby, jak zabránit plísním na sprchovém závěsu.

Koupelna může být prahem pro plísně, plísně a další houby. Váš sprchový závěs je nejnáchylnější částí, protože při sprchování vždy navlhne.

Časem můžete zaznamenat nepříjemný zápach. Můžete také vidět věci rostoucí na vašem sprchovém závěsu.

Tento článek pomůže zabránit růstu plísní.

Jaký druh plísně roste na sprchových závěsech?

Nejprve musíte pochopit, co roste na vašich sprchových závěsech. Plíseň spadá pod zastřešující termín „plíseň“, ale je méně nebezpečná a snáze se odstraňuje.

Někdy může být plíseň počáteční fází vážné plísně, takže jakmile uvidíte změnu barvy, vyčistěte oblast.

Plíseň se obvykle vyskytuje v šedé, černé nebo bílé barvě. Záleží na tom, jaké spory se ve vaší koupelně vznášejí.

Je plíseň nebezpečná?

Plíseň nepředstavuje tolik zdravotních rizik jako plíseň, takže nemusíte panikařit, když ji uvidíte.

Dlouhodobá expozice však může u některých lidí způsobit dýchací potíže a bolesti hlavy. Příznaky těchto stavů však u plísní nejsou tak intenzivní.

Největší nepříjemnost, kterou vám plíseň může způsobit, je zápach a příšerný vzhled. Kromě toho byste se neměli příliš stresovat.

Nezapomeňte, že při úklidu vždy používejte ochranné pomůcky!

Černá plíseň je nebezpečný škůdce, před kterým byste měli být ostražití. Je to silná houba, která může způsobit vážné respirační problémy, pokud se neléčí.

To jsou důvody, proč byste měli zabránit růstu plísní a plísní. Může vám to ušetřit další úsilí a výdaje, které doprovázejí zamoření.

Jak zabránit plísním na sprchových závěsech

Pokud na sprchových závěsech objevíte plíseň, musíte ji odstranit. Můžete použít D.I.Y. čisticí prostředky nebo komerční z obchodu.

Zde je článek, který ukazuje, jak odstranit plíseň ze sprchových závěsů.

Pokud jsou vaše záclony nyní bez plísní, musíte zajistit, aby se otravná houba nevrátila. Sprchové závěsy můžete chránit před napadením několika způsoby.

Metoda č. 1. Zabraňte růstu spor

Vždy je nejlepší zabránit spórům ve vstupu do vašeho domova a usazování na površích. Tyto kroky vás ušetří budoucích potíží.

Krok č. 1. Použijte sprchový závěs s hladkým povrchem

Texturované závěsy zadržují vodu a mohou být útočištěm pro plísně. Zkuste si pořídit hladké závěsy, aby voda jen klouzala dolů.

Krok č. 2. Zajistěte dostatečné větrání

Po sprchování nechte sprchový závěs mírně otevřený, aby se mohla odpařit přebytečná voda. Pro urychlení procesu můžete nechat otevřená okna a dveře koupelny.

Po dokončení nezapomeňte zatáhnout závěsy, aby prostěradlo dostatečně vyschlo. Ujistěte se, že visí rovně bez záhybů pro rovnoměrné sušení.

Krok č. 3. Po použití sprchový závěs ručně vysušte

Zbytkovou vodu na sprchovém závěsu setřete hadříkem. Tento proces zabrání růstu plísní na tomto povrchu.

Metoda č. 2. Chraňte svůj sprchový závěs

Někdy, bez ohledu na to, jak je váš domov větraný, se do koupelny mohou dostat spóry plísní. Můžete zabránit jejich růstu na vašich sprchových závěsech vytvořením ochranné vrstvy.

Krok č. 1. Vyperte sprchový závěs

Můžete použít bílý ocet a prací prostředek a poté ho hodit do pračky.

Musíte také odstranit zápach plísně z vaší koupelny. Zde je článek, který vám ukáže, jak se zbavit zápachu plísní v koupelně.

Krok č. 2. Namočte závěs do soli

Smíchejte ve vaně roztok vody a soli a nechte záclonu 3 hodiny máčet, aby se vytvořila ochranná vrstva.

Krok č. 3. Osušte sprchový závěs

Zavěste na vzduch a vaše koupelna je připravena!

Metoda č. 3. Provádějte pravidelný úklid

Údržbové čištění dokáže s vaším sprchovým závěsem zázraky. Spory plísní definitivně vymřou!

Krok č. 1. Připravte si čisticí roztok

K čištění záclon můžete použít komerční produkty nebo bílý ocet. Nastříkejte na něj a po dokončení nechte list uschnout na vzduchu.

Krok č. 2. Udělejte si rutinu

Zkuste jednou týdně vyčistit sprchové závěsy, abyste zabránili růstu plísní.

Další tipy pro péči o sprchové závěsy

Tyto tipy jsou nejběžnější věci, které můžete udělat, abyste zabránili plísním, ale můžete udělat i jiné způsoby, jak udržet koupelnu v dobrém stavu!

Můžete nainstalovat odsávací ventilátor, který může pomoci s ventilací vaší koupelny. Po osprchování jej musíte nechat působit asi 15 minut.

Domácí klimatizaci můžete využívat i v letních měsících. Plísním se daří při vyšších teplotách, proto je chraňte chladným vzduchem.

Také se ujistěte, že ostatní části vaší koupelny nebudou přitahovat plísně. Ručníky musíte správně pověsit, aby uschly a nepřitahovaly spóry.

Pokud se plíseň usadí na jakékoli části vaší koupelny, rychle se rozšíří a stane se problémem.

Můžete si také vyrobit sprej z peroxidu vodíku, vody a mýdla na nádobí, které lze aplikovat po celé koupelně. Tento sprej zabrání růstu spór ve vašich vlhkých oblastech.

Závěr

Plíseň může být ve vaší koupelně obrovským problémem a je horší, když se drží na materiálech, jako je váš sprchový závěs. Proto se to musíte pokusit zastavit.

Můžete ochránit celou koupelnu, když víte, jak zabránit plísním na sprchovém závěsu. Váš domov bude čistý a bude to vonět!