Jak uložit svatební šaty před svatbou

Máme dva kroky, které vám pomohou naučit se skladovat svatební šaty před svatbou. Nejprve začneme se správnými přípravnými postupy po obdržení šatů, poté přejdeme k tipům, jak si šaty udržet, abyste zajistili, že budou ve svatební den vypadat co nejlépe.

Abychom vám dále pomohli se skladováním, povíme si také o tom, jak dlouho si můžete šaty uložit a co dělat, když je z úložiště vyndáte. Budete například vědět, jak po uskladnění udržet šaty čisté a bez vrásek či zápachu.

Jaký je nejlepší způsob uložení svatebních šatů?

Krok 1. Příprava

 • Vyjměte svatební šaty z krabice a po dodání z plastu, aby materiály mohly dýchat
 • V případě lehkých svatebních šatů položte oděv na vycpané ramínko a poté do sáčku na šaty
 • U těžkých svatebních šatů zabalte oděv do bavlněného prostěradla a položte jej naplocho do kartonové krabice bez obsahu kyselin, protože zavěšení může způsobit roztržení švů ozdob v důsledku jejich hmotnosti< /li>
 • Na svatební šaty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je bavlna, hedvábí, vlna nebo len, nepoužívejte syntetický sáček, protože není dostatečně prodyšný; tkaniny se mohou znehodnotit a vytvořit plíseň nebo zatuchlý zápach kvůli potenciální kondenzaci zachycené v sáčku

Krok 2. Úložiště

 • Pokud můžete svatební šaty uložit zavěšené, umístěte je do skříně, kde není teplo, přímé sluneční světlo nebo vlhkost.
 • Vyhraďte dostatek místa pro zavěšené svatební šaty, protože úzké prostory mohou způsobit pomačkání
 • Pokud budete svatební šaty na několik měsíců skladovat ve skříni, zakryjte je čistou bílou bavlněnou plachtou, aby byla ještě více chráněna před prachem.
 • Pokud budete svatební šaty skladovat naplocho, zabalte je nejprve do bavlněného prostěradla a poté je vložte do kartonové krabice vhodné velikosti, aby se minimalizovalo mačkání
 • K uložení svatebních šatů vyberte karton bez kyselin, protože kyselost může způsobit znehodnocení textilu
 • V závislosti na velikosti a tloušťce svatebních šatů si můžete vybrat mezi skládáním nebo rolováním, podle toho, co zanechá méně vrásek
 • Při skládání svatebních šatů přidejte na vrstvy hedvábný papír bez obsahu kyselin pro lepší ochranu proti vráskám
 • Umístěte krabici se svatebními šaty pod postel nebo jakoukoli část místnosti, která zůstane chladná, suchá a mimo dosah domácích mazlíčků
 • K uskladnění svatebních šatů nepoužívejte vlhké prostory, jako jsou podkroví a sklepy, protože mohou na oděvu zanechat zatuchlý zápach nebo dokonce způsobit plíseň kvůli vlhkému vzduchu
 • Před konečným uložením svatebních šatů se ujistěte, že jste je již vyzkoušeli a že jsou již dokonalé; nechcete neustále sundávat a otevírat zakryté svatební šaty, abyste zabránili hromadění nečistot

Připadají vám šaty příliš dlouhé na pohodlí? Zde je návod, jak zkrátit svatební šaty s vlečkou, abyste je mohli před uskladněním upravit.

Jak dlouho můžete uložit svatební šaty?

Svatební šaty můžete skladovat maximálně šest až sedm měsíců, než si je obléknete ve svatební den. Ujistěte se však, že jste již provedli finální úpravu a švadlena již provedla všechny potřebné úpravy na svatebních šatech, než je vyčistíte a uložíte.

Jak vybalíte svatební šaty na svatbu

Svatební šaty můžete vyskladnit den nebo dva před svatbou. Poté zkontrolujte jeho stav, abyste věděli, co dělat, abyste jej vrátili do dokonalé podoby.

Možná budete muset pověsit svatební šaty, abyste odstranili záhyby a vrásky, nebo možná budete potřebovat rychlou cestu do čistírny, pokud zapáchají. Můžete si také přečíst tento návod, jak napařit svatební šaty pro domácí řešení týkající se vrásek na šatech.

Zežloutnou mi před svatbou moje svatební šaty?

Je nepravděpodobné, že by vaše svatební šaty před svatbou zežloutly, ale je to možné v závislosti na tom, jak je před velkým dnem používáte a skladujete. Obvykle mohou být svatební šaty žluté po šesti měsících, pokud nejsou správně vyčištěny a udržovány.

Je to proto, že vlákna, která tvoří textilie, se znehodnotí a na svatebních šatech je to více patrné, protože jsou bílé. Rozpadající se bílé svatební šaty v odstínu světlé až tmavě žluté.

Jak udržím své svatební šaty před svatbou čisté?

 • Před uskladněním svatebních šatů nezapomeňte provést všechny konečné úpravy, protože pot, make-up a další faktory, které můžete přenést na látku, mohou urychlit jejich zhoršení
 • Svatební šaty uložte na chladném a suchém místě
 • Informujte se v butiku ohledně správného čištění, praní a napařování svatebních šatů podle látek

Pokud jste zvědaví, kdy si nechat udělat poslední úpravu svatebních šatů, zjistěte, jak dlouho trvá výroba svatebních šatů.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak uložit svatební šaty před svatbou, kde je zásadní zjistit, zda je lze pověsit nebo lépe složit.

Lehké šaty se dají pověsit, ale těžší je nutné pro uskladnění složit, aby nedošlo k poškození látky vlivem váhy. Poté použijte prodyšný vak na šaty na zavěšené šaty a navrstvěte záhyby papírem bez obsahu kyselin na složené šaty uvnitř kartonové krabice.

Svatební šaty nakonec vždy uložte někde v chladu a suchu.