Proč nedostávám horkou vodu z mého beztankového ohřívače vody? 3 překvapivé problémy!

Napadlo vás: „Proč nedostávám horkou vodu z mého ohřívače vody bez nádrže“? Možná používáte ohřívač na maximální výkon. Nadměrně používaný ohřívač vody může fungovat a způsobit poruchu. Možná budete chtít zvážit zkrácení doby používání.

Pravděpodobně se ptáte, zda váš ohřívač vody nefunguje správně, jak by měl. Také jsem měl to náročné období, kdy jsem nevěděl, co mám dělat. Naštěstí jsem po procházení internetu a hledání možných problémů našel tři nejčastější problémy, se kterými se ohřívač vody potýká.

Pokud vás tedy z vašeho ohřívače vody bolí hlava, může to být jeden z těchto důvodů. Takže pokud chcete snížit bolest hlavy a jste nadšeni, že zjistíte, proč tento typ ohřívače vody nefunguje správně, přečtěte si až do konce tohoto článku. Takže bez dalších okolků, pojďme začít!

Beznádržový ohřívač vody

Tyto ohřívače vody jsou také známé jako poptávkové ohřívače vody, protože mohou poskytovat teplou vodu podle potřeby. Ve srovnání s jinými ohřívači vody tento typ neprodukuje energii v pohotovostním režimu, jak se používá u ohřívačů, které mají k sobě připojeny akumulační nádrže. Ohřívač vody je tedy dobrou volbou pro účely úspory rozpočtu a energie.

Problémy s beztankovými ohřívači vody

Nyní mohou nastat chvíle, kdy vám váš ohřívač vody způsobí problémy. Možná se ptáte, jestli není rozbité topení nebo co. No, každý má svůj díl starostí stejně jako já. Mám zde tři nejčastější problémy, se kterými se můžete také potýkat s ohřívačem vody.

Problém č. 1. Sendvič se studenou vodou

Teď nebudeme jíst sendvič se studenou vodou – co to vůbec je? Termín „sendvič se studenou vodou“ je to, co nazýváme, když se váš ohřívač vody zahřeje, pak zhasne, pak znovu zahřeje a naopak. Záměna teplot, která způsobí, že ohřívač běží horký a studený, je obvykle způsobena tím, že je něco v nepořádku s výměníkem tepla.

Než se voda ohřeje, můžete získat podstatu studené vody a poté zpět k teplé, když se ohřívač nabije. I když kde se mohlo schovat prvotní uvolnění teplé vody? Obvykle zůstává teplá voda v kohoutku spotřebiče z posledního spuštění horké vody. I když, jak tento problém vyřešíte?

V této záležitosti se musíte poradit s odborníkem. Požádejte o radu, pokud byste si měli pořídit minizásobníkový ohřívač vody, který bude fungovat s vaším ohřívačem vody. Tento malý zásobníkový ohřívač vám poskytne teplou vodu, zatímco se tento ohřívač vody stále ohřívá. Předejdete tak náhlému úniku studené vody a zkrátíte dobu čekání na příchod teplé vody. Zjistěte, proč můj ohřívač vody bez nádrže vychladne.

Problém č. 2. Žádná teplá voda

Možná se sami sebe ptáte: ‚Proč nedostávám horkou vodu z mého ohřívače vody bez nádrže?‘. Pravděpodobně přetěžujete ohřívač vody. Ať už používáte plynovou nebo elektrickou jednotku, hlavním důvodem tohoto problému je přetížení jednotky.

Vzhledem k tomu, že tento typ ohřívače vody bude dodávat pouze jedinou teplou vodu, jak je potřeba, provoz mnoha teplovodních spotřebičů spolu s ním může mít za následek zpoždění ohřívače a prostě nebude držet tempo. Použití jednoho zařízení na horkou vodu najednou může být dobrý nápad.

Tyto situace přepracování mohou zahrnovat používání myčky při sprchování nebo mytí rukou teplou vodou. Teplou vodu můžete dostat buď během sprchování nebo mytí rukou nebo v myčce, ale ne současně. I když nedostat teplou vodu ven je úplně jiný problém. Ohřívač může být zapojen do tepelného výměníku vody kvůli tvrdé vodě. Chcete-li se o této tvrdé vodě dozvědět více, přečtěte si, proč vám tvrdá voda v Arizoně tajně ztěžuje život (a co s tím můžete dělat). Dalším důvodem je, že ventilační otvor vašeho ohřívače může být zablokovaný, problémy s plynem nebo přívodem, zlomená tyč plamene nebo jsou hořáky již znečištěné.

Jak tedy tento problém vyřešíte? Již jsem zmínil jeden způsob, jak to vyřešit: spuštění jednoho zařízení na horkou vodu najednou. Nepoužívejte jiné spotřebiče na horkou vodu kromě toho, který právě používáte. Ujistěte se, že jste zaplatili účet za plyn, a poté zkontrolujte, zda existují prvky, které mohou zakrývat ventilaci vašeho topení. Pokud je váš ohřívač vody na plyn, ujistěte se, že je přívodní ventil otevřený nebo ZAPNUTÝ. Pokud to problém nevyřeší, naplánujte pravidelnou údržbu, abyste opravili nebo předešli jakýmkoli dalším problémům s nádrží.

Problém č. 3. Vypínání během sprch

Pokud jste se také setkali s tímto problémem, pravděpodobně máte starší modely nebo jednotky ohřívače vody bez nádrže. Protože máte starší modely, může být minimální průtok pro váš ohřívač příliš vysoký. Tyto ohřívače mají průtok, který umožňuje bezpečnostní funkci vašeho ohřívače. Ohřívač obvykle vypne napájení, když průtok klesne pod minimum, kdy není dostatek vody pro výměník tepla. Bezpečnostní funkce zabrání přehřátí jednotky. Pravděpodobně tedy budete muset upgradovat svůj tým nebo jej nahradit novým s ½ až ¾ Gpm nebo nižší.

It’s A Wrap!

Jsem si jistý, že jste se s některým z těchto problémů setkali, a doufám, že vám tento článek pomohl vyřešit otázku ‚Proč mi z mého beznádržkového ohřívače neteče teplá voda?‘ ve vaší hlavě. Pamatujte, že k vyřešení problému musíte nejprve najít důvod a dokonalé řešení vaší situace. Také by vás mohlo zajímat, jak čistit zásobníkový ohřívač vody.