Co to znamená, když ve váš svatební den prší

Ti, kdo jsou zvědaví, co to znamená, když ve váš svatební den prší, mohou zvážit čtyři interpretace a přesvědčení z různých kultur. Budete překvapeni, že deštivý den na svatbu lze považovat za smůlu a štěstí.

Je vždy fascinující vidět různé svatební pověry a tradice a také se můžete rozhodnout, zda je chcete dodržovat nebo ne. Víte například, co znamenají červené svatební šaty?

Co to znamená, když ve váš svatební den prší: 4 důvody, proč chcete (nebo nechcete) ve váš svatební den pršet

Nové začátky

Manželství je skutečně začátkem nové kapitoly života vás a vašeho partnera. I když, řekněme, žijete spolu dlouhou dobu, manželství bude stále novým typem zážitku.

Jak již bylo řečeno, pokud na vaší svatbě prší, je to také vnímáno jako očista. Symbolizuje, že vy a váš partner jste obnoveni a stanete se další verzí vás samých, když vstoupíte do této nové kapitoly vašeho života.

Déšť působí, jako by smyl všechny obtíže z vaší minulosti. Je to trochu podobné tomu, co je bílá svatba, kde nevěsty často nosí bílé, aby symbolizovaly očistu a nové začátky.

Hodně štěstí

Věděli jste, že déšť na vaší svatbě je také považován za štěstí, a to i přes negativnější konotaci v některých kulturách? Kromě nových začátků je déšť vnímán také jako symbol plodnosti.

Stejně jako déšť pomáhá úrodě prosperovat, někteří si déšť také vykládají jako znamení, že vy a váš manžel budete požehnáni dětmi. A konečně, déšť se stále vycházejícím sluncem je ještě více spojen s pozitivními zážitky a možnostmi.

Trvalé manželství

Pokud ve váš svatební den prší, někteří by věřili, že to znamená, že vaše manželství vydrží. Může za to výživný účinek deště, zejména po období sucha.

V hinduistické tradici je deštivá svatba dokonce považována za předzvěst pevného manželství. Mokrý uzel se totiž rozvazuje hůře než v suchém stavu.

Smutek nebo smůla

Když během svatebního dne prší, nejrozšířenější je přesvědčení, že to přináší smůlu. Tento výklad lze vztáhnout na židovsko-křesťanskou kulturu, kde déšť symbolizuje Boží hněv.

Pamatujete si, když Bůh seslal 40 dní a 40 nocí deště kvůli chování svého lidu? Někdo by řekl, že Bůh svatbu neschvaluje nebo že s deštivými svatbami se stane něco hrozného.

Další negativní interpretací deště během svatebního dne je, že symbolizuje slzy nevěsty. Déšť během svatby prý předvídá svatbu, kde nevěsta bude ronit slzy.

Co říká staré přísloví o dešti ve váš svatební den?

Starý názor na deštivý svatební den je, že je to považováno za smůlu. Pro věřící lidi Bůh sňatek neschvaluje, což souvisí s tím, jak déšť dříve symbolizoval Jeho hněv.

Této symbolice však brání déšť jako znamení plodnosti, protože déšť pomáhá plodinám růst. Nakonec je to volba nevěsty a ženicha, jak chtějí interpretovat déšť během svého svatebního dne.

Dále je to, jak budete řešit potenciální problémy, když prší, zvláště pokud máte svatbu venku.

Vypadá to dobře, když ve váš svatební den prší?

Řekněme, že plánujete konkrétní datum své svatby a jste nadšení z jeho sentimentality. Ale hle, ráno zvláštního dne je nebe tmavé a prší.

Pokud se obáváte, že by svatební den vypadal špatně, je načase toto počasí využít na maximum. Ano, déšť znamená smůlu, ale více kultur to považuje za pozitivní symboliku.

Některé páry dokonce dávají přednost deštivé svatbě a dokonce by fotily se sprchami. Myslete tedy na to, že nic nezabrání tomu, abyste vy a váš manžel byli sjednoceni navzdory výzvám.

Jak se připravujete na deštivou svatbu?

  • Ověřte si u místa svatby, jak se vypořádají s deštěm; je vnitřní místo utěsněné a zajištěné, aby zvládlo déšť a vítr? Je venkovní místo připraveno se stany a další ochranou proti počasí?
  • Zvažte přípravu cest, abyste vy a vaši hosté mohli pohodlně přicházet a odcházet ze svatebního místa
  • Pokud máte na sobě světlé barvy, přikryjte si je, abyste je ochránili před případnými skvrnami
  • Upravte dress code na dressy casual než black tie nebo si přečtěte, co si vzít na neformální svatbu venku, pokud budete mít venku deštivou svatbu
  • Zvažte výběr jiného místa, pokud déšť způsobuje, že podlaha místa konání, jako je zem nebo tráva, je nebezpečná
  • Vždy zkontrolujte povětrnostní podmínky
  • I když bude slunečno, ať si každý přinese deštník

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co to znamená, když ve váš svatební den prší, což je v různých kulturách vnímáno jako štěstí i smůla.

Deštivá svatba se vykládá jako smůla, protože se říká, že jde o slzy prolité v manželství nebo nesouhlas od Boha. Ale na druhou stranu může déšť na vaší svatbě znamenat také plodnost, nové začátky a dlouhověkost.