Jak zavěsit závěsy s Valance

Volanty lze snadno zaměnit s lupy, šátky a římsami. Bez ohledu na to, když se naučíte, jak zavěsit záclony s drapériem a podobnými dekorativními prvky, určitě můžete přidat něco k estetickému vzhledu vaší záclony. V tomto článku vám ukážeme, jak zavěsit záclony s drapériem správným způsobem.

Dopřejte svým oknům obývacích pokojů a ložnic trochu soukromí a přitom se přiklánějte ke stylu. Naštěstí můžete svým ošetřením oken dodat další šmrnc s nádechem barvy a textury, které dokonale doplní vaše závěsy.

Zavěste záclony s volánem pomocí dvojitých držáků a experimentujte s vrstvením záclon a dalšími designovými technikami. Vyberte si z mnoha stylů záclon, které pomohou vytvořit různé dramatické efekty ve vašem interiéru.

Co jsou volány?

Volant spadá do kategorie okrasných okenních úprav. Na rozdíl od běžných závěsů nezakryje celé okno, možná ani polovinu tabule. Spíše pokrývá horní čtvrtinu tabule, přidává texturu a zlepšuje estetickou přitažlivost.

Závěsné závěsy s volánem

Všichni se shodneme na tom, že závěsy vypadají dobře už samy o sobě. Mohu vás ale ujistit, že tento kus dekoračního materiálu navíc výrazně zlepší jeho estetickou přitažlivost. Naštěstí můžete této vizuálně přitažlivé dekorace dosáhnout v několika jednoduchých krocích, když se naučíte zavěšovat závěsy s drapériem.

Krok 1: Připravte si materiály.

Je zřejmé, že pomocí jedné tyče nebudete moci zavěsit dva typy okenních úprav. Pořiďte si pár prutů. Pro průsvitnou látku můžete použít ozdobnou tyč, protože její lehký materiál tyč nemůže zakrýt.

Pořiďte si dvojitý držák podobný vašemu běžnému držáku na záclony, kromě toho, že má dva sloty. Můžete si koupit dva samostatné páry držáků, ale jeden pár by měl přesahovat čtyři palce od stěny. Delší držák bude držet vaši záclonovou tyč.

Krok 2: Instalace hardwaru

Pokud již máte nainstalované závěsy, měly by být vaše držáky umístěny na rozumném místě. Nahraďte své jednoduché držáky dvojitými držáky, aby mohly držet dvě tyče současně.

Pro samostatné nástěnné držáky nainstalujte drapáky těsně nad záclonovou tyč. Ujistěte se, že jste změřili a označili umístění, abyste neskončili s nevyrovnanou splátkou držáku.

Krok 3: Zavěste závěs

Ať už používáte zadní poutka, kroužkové spony nebo jiný závěsový hardware, tento krok je relativně nejjednodušší. Jednoduše nasuňte záclonu na tyč a zavěste ji na držák tyče. U dvojitých držáků by záclonová tyč měla být umístěna ve štěrbině blíže ke stěně. Stejné pravidlo platí pro samostatné nástěnné držáky. Zavěste ho do otvoru blíže ke zdi.

Tip: Upravte si závěsy

Než pověsíte závěs, proveďte co nejvíce úprav vašich záclon, abyste dosáhli elegantního a dobře přizpůsobeného vzhledu. Již můžete žehlit nebo napařovat, abyste se zbavili viditelných vrásek. Stylujte závěs tak, jak je.

Krok 4: Zavěste valenci

Nyní, když jsou vaše závěsy roztažené a úhledně roztažené, můžete přejít k vaší valenci. Nasuňte váleček na tyč a zavěste na odpovídající držák. Provádějte ruční úpravy, dokud nebudete spokojeni s jeho umístěním.

Typy drapérií

Možná se ptáte, jak proboha může přidání kousku látky navíc zlepšit ošetření vašich oken? No, drapérie ve skutečnosti přicházejí v mnoha různých stylech. Můžete mít krabicový plisovaný volán pro klasický design ideální pro tradiční styly ložnice.

Jednoduché drapérie jsou pravděpodobně jedny z nejběžnějších ve většině domácností. Návrháři je používají k vrstvení okenních úprav, aby dosáhli kauzální dekorace. Nebojte se experimentovat s různými typy vzorů. Jen se ujistěte, že uvažujete o designu závěsu.

Jak spárovat závěsy a drapérie

Volant je obecně termín používaný k popisu okenních úprav pokrývajících horní část tabule. Takže byste měli být rádi, když slyšíte, že drapérie nemusí vždy ladit se závěsy. Ve skutečnosti můžete najít dokonale sladěné vzory, které spojují drapérie s žaluziemi, žaluziemi a roletami.

Jeden oblíbený a docela jednoduchý způsob, jak sladit záclony a drapérie, je použití stejného materiálu. Je to docela klasická designová technika, která vytváří pocit kontinuity shora dolů.

Ale pokud chcete být trochu dynamičtější, existuje spousta způsobů, jak kombinovat různé materiály, barvy a styly tak, aby se oba prvky doplňovaly. Nebojte se trochu překročit svou komfortní zónu.

Obvykle můžete spárovat tradiční dřevěné žaluzie nebo římské odstíny s drapériemi z bavlněné látky v látce a stylu. Lehké materiály rámují tvrdost dřeva. Zjemní vzhled a zároveň poskytne vašemu pokoji dostatečné soukromí.

Můžete také použít materiály, které se vzájemně doplňují. Například lehké průhledné drapérie mohou jít se středně těžkými materiály. Volanty jsou vynikajícím způsobem, jak přidat detaily a formálnost konkrétnímu designu.

Shrnutí

Naučit se zavěšovat záclony pomocí drapérií je jedním z mnoha kroků, které je třeba podniknout při zkoumání umění úpravy oken. Existuje mnoho nekonečných možností, jak kombinovat různé materiály, designy, barvy a další prvky.

Celkově se vám navrhování záclon a jejich spárování s neformálními nebo formálními dekorativními úpravami oken, jako jsou lupy a valence, nakonec vyplatí, zvláště pokud máte rádi udržování dobře udržované místnosti.