Proč můj pes leží před topením? 6 úžasných faktů!

Ptáte se, proč můj pes leží před topením? Nedivte se a jste na správném místě. Psi si užívají teplo a v chladnějších měsících jsou mnohem uvolněnější než lidé. Vezmeme-li v úvahu nebezpečí, která neúmyslně představují, a zvířata se budou chtít přiblížit k možnému dodatečnému vytápění.

Pokud jste již v zimě bydleli v náročné oblasti se psy, pravděpodobně jste viděli, že psi všech věkových kategorií se raději přitulí ke všem druhům tepla, když je venku chladno.

Psi, stejně jako lidé, byli teplokrevnými organismy, takže udržovat naše okolí v teple v mrazu je pro oba mnohem energeticky efektivnější. Třes v reakci na zimní chlad je takový způsob, jakým zvířata udržují vnitřní teplotu na vyšší úrovni i při nižších teplotách, ale třesení spotřebovává velké množství energie. Toto je jen malý přehled. Musíte se neustále učit, abyste objevili více.

Proč můj pes leží před topením

Psi milují pobyt u topení, když je klima příliš chladné. Obvyklá tělesná teplota psů je 103 stupňů Fahrenheita, což je mnohem více než naše, 98,8 stupňů Fahrenheita. To znamená, že dokážou odolat mnohem větším teplotám než my. Ujistěte se, že ohřívač má správnou velikost, abyste ochránili zvíře před přehřátím. Mnoho z nás při koupi ohřívače hodnotí spíše jeho kapacitu než to, jak teplo dosáhne. Lidem je prostě jedno, jak se ohřívač zahřeje, i když ho mohou vypnout, kdy chtějí. To je důvod, proč můj pes leží před topením. Stačí si přečíst níže uvedené tipy, které byste měli pro své psy udělat.

#1. Žádné hry v blízkosti topení

Nedovolili byste dětem hrát si s ohněm, nikdy to nedovolte ani psům. Psi se mohou popálit nebo dokonce mávající ocasy mohou narazit na horký gril nebo přijít do kontaktu s ohněm, což představuje riziko požáru. Pes může skočit a znovu zaútočit na topení během hry na bowlingovou kouli. Můžete mu nakrmit jeho oblíbenou svačinu, abyste ho udrželi mimo dosah topení.

#2. Dodržujte bezpečnou vzdálenost

Nechat svého psa spát příliš blízko zdroje tepla není dobrý nápad. Když jsou příliš přehřátí, většina psů se bude pohybovat. To však není vždy situace. Mnoho psů bude spát v horkém počasí, což má za následek vyčerpání, dehydrataci nebo dokonce pálení. Odlupování kůže a alergie mohou být způsobeny velkým množstvím tepla.

#3. Před ohřívačem udělejte zábranu

Udržujte všestranný bariérový ohřívač, abyste mohli vzít svého psa a další domácí mazlíčky ven. Ohně a elektronické osvětlené obrazovky ohřívačů psy fascinují. Plápolající plameny nejsou první věcí, která může psa ohrozit. Toxiny mohou poškodit jejich zdraví a přílišné teplo může vysušit jejich pokožku. Čím blíže je někdo ke karcinogennímu původu, tím je pravděpodobnější, že bude zasažen. Na druhou stranu elektrické a infračervené ohřívače tento problém nemají.

Vyhněte se zbytečným výletům k veterináři a chraňte psa před popálením v okolí topení oplocení. Mřížka na vestavěném ohřívači bude nedostatečná, hlavně pokud pes olizuje prakticky cokoli, co má rád. Mohl by se spálit na žhnoucím roštu. Pejska před kontaktem s rozpáleným grilem ochrání plot.

#4. Dávejte pozor na oheň a nenechávejte jej bez dozoru.

Je to základní vodítko, které byste měli dodržovat, nejen abyste ochránili svého psa a sebe. Bez ohledu na typ plamene může držení ohně bez dozoru způsobit značné nebezpečí požáru. Kromě toho, pokud není ohřívač vybaven pojistkou proti převrácení, může při převrácení dojít k požáru. Pokud se přehřeje, stane se to samé. Bíglové a další hubená plemena psů, jako je husky, se cítí výrazně chladněji než jejich těžší ekvivalenty. A proto mít několik kabátů a hustou srst, které jim pomohou odolat venkovnímu chladu. Když pes tráví hodně času kolem topení, zvažte, že mu pořídíte domácího mazlíčka c, i když je vypnutý a jiného.

#5. Umístěte senzory, sirény a odvětrávání kouře

Abyste předešli popálení, ujistěte se, že detektory kouře fungují správně. Oxid uhelnatý může být nebezpečný pro zdraví psů. V důsledku toho instalujte senzory oxidu uhelnatého v celém domě, zejména v blízkosti topidel a krbů. Abyste předešli kouři nebo karcinogenním plynům z vašeho domova, zajistěte dostatečné větrání ohřívačů a místností.

#6. Umístěte pelíšek pro psa

Spíše než zakazovat psovi přibližovat se k teplu, vytvořte pro něj přitažlivý a pohodlný pelíšek. Umístěte postel na bezpečné místo před topením, abyste získali dostatečné teplo. Požádejte ho, aby spal v posteli, zatímco relaxuje v blízkosti tepla. Jakmile půjde do postele, nalákejte je hračkou nebo jeho oblíbeným jídlem. Zjistí, že spaním v jeho posteli získává dárek. Za chvíli si na to zvykne. Chcete se také podívat, jak zapálit teplovodní ohřívač zapalovačem.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, proč můj pes leží před topením. Psi se cítí uvolněně, když sedí před topením, ale jejich ochrana je plně v rukou jejich majitele, takže vždy mějte ochranu svého psa na prvním místě. Pro více možností je zde další článek k přečtení: jak vyčistit ohřívač teplé vody a jak vyrobit solární ohřívač vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.