Kdy děti mění autosedačky? Průvodce

Kdy děti mění autosedačky? Děti musí být v autosedačce proti směru jízdy alespoň do jednoho roku.

První fáze vývoje dítěte se obvykle odehrává v matčině lůně, ale druhá začíná, když se narodí a začnou poznávat své prostředí mimo něj!

Děti obvykle začínají samostatně sedět mezi třemi a čtyřmi měsíci po narození, což znamená, že byste měli plánovat, že je co nejdříve posadíte do autosedačky, i když ještě nejsou mobilní.

Pokud se vaše malé dítě do tohoto modelu nehodí kvůli velikosti nebo věku, budete chtít zvážit nalezení jiné možnosti přepravy po městě, aniž byste je vystavovali riziku zranění kvůli nedostatku časů, kdy by mohlo dojít k nehodám.

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje držet miminka v poloze proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, a alespoň do dvou let věku, což je standardní hmotnostní požadavek pro sedačku po směru jízdy, aby měla během jízdy plnou oporu od krku po boky. epizoda turbulencí nebo jiných rušivých vlivů uvnitř vozidla!

Dalším běžným časovým rámcem, který mohou odborníci na bezpečnost doporučovat, je jeden rok, protože děti po dosažení tohoto milníku obvykle ztrácejí zájem o nošení.

Vaše dítě však může zůstat v dětské autosedačce déle, pokud je to nutné, i když to znamená, že mu budete muset koupit větší oblečení nebo tašky na plenky, než je přepnete kvůli obavám o velikost, jak dobře sedí.

Kolik liber musíte mít, abyste seděli na předním sedadle v Kalifornii?

Abyste mohli sedět na předním sedadle, musíte být mladší 18 let a vážit méně než 62 liber. Pokud vážíte mezi 62-80 librami, pak smí tento prostor obsadit pouze jedna osoba starší 12 let.

Jedno dítě ve věku od šesti let může sedět na každém klíně, pokud pro něj nejsou k dispozici autosedačky. Děti vážící více než 80 liber mohou legálně jezdit na předních i zadních sedadlech, pokud jsou všechny bezpečnostní zádržné prvky řádně používány každým, kdo v tu dobu sedí ve vozidle.

Tento zákon se vztahuje na každého cestujícího bez ohledu na jeho věk nebo váhu, včetně kojenců, kteří potřebují dětskou sedačku instalovanou proti směru jízdy ve svém vozidle. Každý, kdo nedodrží tyto pokyny, obdrží lístek s pokutami až do výše 20 USD za sedadlo.

Můžete dát autosedačku do kbelíku?

Ano můžeš. Zatímco korbička je méně bezpečná varianta pro přepravu vašeho dítěte, některé autosedačky fungují s oběma typy vozidel a umožní vám být v případě potřeby maximálně flexibilní.

Některá auta mají nainstalovaný systém, kterému se říká LATCH systém – to umožňuje bezpečnostním pásům nebo hákům zajistit autosedačku, aniž by bylo nutné používat bezpečnostní pásy automobilu.

Nejlepší konvertibilní autosedačka pro skořepinová sedadla

Zadní sedadlo v autě je mnohem bezpečnější než přední, ale pokud musíte jet s dítětem vepředu (a doporučujeme, abyste nejezdili), pak je důležité být co nejbezpečnější.

Kbelíkové sedadlo může ztížit mnoho dětských a konvertibilních autosedaček, protože zde není místo pro přezku nebo kotevní popruh – dokonce ani na všech těch měkkých polštářích!

Pokud to popisuje vaši situaci (nebo pokud chcete maximální pohodlí a bezpečnost!), podívejte se na tyto nejlepší z nejlepších autosedaček:

*Graco SnugRide Click Connect 35 – Tento nabízí důmyslný designový prvek – namísto dvou samostatných popruhů připevněných na každé straně přidal Graco popruh, který se zahákne do zadní části přezky.

Cesta dovnitř a ven zabere trochu víc času, ale pro tuhle mámu je to mnohem jednodušší!

I když sedačky Graco nejsou vždy naším nejlepším výběrem, protože mají ve srovnání s jinými značkami krok navíc v instalaci, myslíme si, že se vám bude líbit, jak snadné je použití této sedačky.

*Konvertibilní autosedačka Evenflo Symphony DLX All-in-One – Evenflo vyrábí úžasné autosedačky za levné ceny (tato má téměř všechny pětihvězdičkové recenze) a jejich technologie „Click Connect“ znamená, že není třeba bojovat s uvolněnými popruhy nebo snaží se je správně zapojit do přezky.

Pokud chcete dětskou/přestavitelnou autosedačku za dobrou cenu jako druhou možnost pro prarodiče nebo chůvu, je to dobrá volba.

*Maxi-Cosi Mico AP – Milujeme značku autosedaček Maxi-Cosi a myslíme si, že vy také! Design jejich click connect umožňuje tak snadnou instalaci a nastavení, že jakmile to jednou uděláte, není třeba znovu číst pokyny jako u většiny jiných značek.

Pokud na stylu záleží (a kdo by na vašem zadním sedadle nechtěl něco roztomilého?), pak se podívejte na krásné designy, které dodávají; některé mají dokonce k dispozici odpovídající kočárky, pokud je to pro vás také důležité!

Je bezpečné, aby 10leté dítě jelo na předním sedadle?

Odpověď: ANO. Je legální a přijatelné, aby řidiči mladší 18 let jeli na předním sedadle, i když jsou vyšší než průměrná výška nebo spolu s dospělým řidičem.

Toto pravidlo platí bez ohledu na to, zda jedete jako spolujezdec nebo řídíte sami – pokud se můžete nohama opřít o podlahu a přitom správně používat bezpečnostní pásy!

Na základě státních zákonů však mohou existovat určité výjimky. Než učiníte jakékoli rozhodnutí o tom, kdo bude během cesty autem sedět vepředu a kdo ne, ujistěte se, že si ověříte bezpečnostní předpisy specifické pro místo, kde žijete!