Jak nainstalovat recirkulační čerpadlo na ohřívač vody? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak nainstalovat oběhové čerpadlo na ohřívač vody? Instalace recirkulačního čerpadla vám pomůže ušetřit vodu ve vaší domácnosti. Studená voda vytéká z kohoutku horké vody, zvláště pokud jste zapomněli zapnout topení.

Běžně lidé potřebují vypláchnout studenou vodu, aby mohla vytéct teplá, ale to bude chvíli trvat a odpadní voda, že? Abychom vám pomohli hospodařit s vodou, aby nepřišla nazmar, můžete nainstalovat tento typ recirkulačního čerpadla.

Recirkulační čerpadlo vás nejen ušetří plýtvání vodou, ale také dodá teplou vodu co nejdříve. To je důvod, proč mnoho majitelů domů chce nainstalovat toto čerpadlo do svých domů. Pokud tedy plánujete instalaci čerpadla do ohřívače vody pro úsporu vody a dostupnější přístup k teplé vodě, pak začněme!

Postup instalace recirkulačního čerpadla na ohřívač vody

Recirkulační čerpadlo cirkuluje studenou vodu, aby se vrátila do vašeho ohřívače vody. Nepoužitá horká voda uvízla na potrubí a nechala ji vychladnout. Kvůli tomu musí spotřebitelé vypustit zbývající studenou vodu z potrubí, aby mohla proudit teplá voda. Bude to pro vás v pořádku dělat to pokaždé, když potřebujete horkou vodu? To bude časově náročné a váš účet za vodu se nepochybně zvýší. Přečtěte si dále, abyste se dozvěděli, jak nainstalovat oběhové čerpadlo na ohřívač vody.

Na trhu jsou různé typy recirkulačních čerpadel. Nejlepší by bylo, kdybyste si doma vybrali preferovaný model a vyhovoval vašim potřebám. V dnešní době lze recirkulační čerpadla teplé vody nastavit v časovačích, kde si můžete nastavit čas, kdy chcete, aby běželo nebo je vypnout. Na druhou stranu lze některá čerpadla ovládat pomocí wifi zásuvek a dálkovým ovládáním nebo tlačítky, díky čemuž jsou dostupnější. Toto čerpadlo můžete nainstalovat i do beznádržových ohřívačů vody!

Pokud se rozhodnete, že instalace recirkulačního čerpadla vám pomůže okamžitě vyrobit teplou vodu doma a ušetřit vodu před plýtváním, měli byste se naučit, jak jej nainstalovat, nebo o tom mít alespoň znalosti, než si čerpadlo koupíte. Můžete si nainstalovat recirkulační čerpadlo ve svém domě, ale to bude náročné, pokud nemáte ponětí, jak jsou na tom potrubí. Pro provedení úkolu musíte kontaktovat odborníka. Mezitím, pokud jste spokojeni a sebevědomí v této práci, začněme!

Krok č. 1. Vypněte zdroj napájení

Pokud je váš ohřívač vody na plyn, musíte vypnout přívod vody. Najděte uzavírací ventil na přívodu plynu do ohřívače vody, vypněte jej a poté vypněte ohřívač vody. Mezitím, pokud je váš ohřívač vody napájen elektřinou, musíte vypnout hlavní jistič. Na druhou stranu, pokud máte k ohřívači vody samostatný jistič, otočte jej a vypněte přívod. Samostatný jistič pro zařízení je výhodnější, protože nemusíte vypínat celý přívod elektřiny v domě.

Krok č. 2. Vypusťte vodu

Nejprve musíte vypustit zbývající vodu z potrubí. Vypněte přívod vody ve vodě, aby se voda nedostala dovnitř nádrže (pokud ji váš ohřívač vody má) nebo bez nádrže. Poté musíte vypustit vodu uvízlou uvnitř potrubí. Najděte nejnižší zařízení pomocí kohoutku s horkou vodou a nechte vodu téct, dokud nevyteče.

Dále musíte vypustit vodu z nádrže. Zapojte zahradní hadici nebo hadici z pračky do vypouštěcího ventilu a druhý konec nechte jít ven, kde můžete vypustit nebo vypustit vodu. Otevřete vypouštěcí ventil a nechte vodu vytékat, dokud nebude prázdná. Pamatujte, že byste měli nechat vodu vychladnout, než ji vypustíte, abyste předešli fyzickému zranění. Po vyprázdnění nádrže zavřete vypouštěcí ventil. Možná vás také bude zajímat, jak udržovat a vypouštět ohřívač vody.

Krok č. 3. Připojte oběhové čerpadlo

Nyní musíte připojit oběhové čerpadlo. Jděte k ohřívači vody a najděte trubku pro vypouštění horké vody v horní části ohřívače vody. Pomocí klíče povolte matici, odstraňte spojení a nainstalujte vodní čerpadlo mezi závit vsuvky a trubku na vypouštění horké vody. Pevně ​​jej připojte pomocí klíče, aby nedošlo k úniku. Pokud má vaše vsuvka s vnitřním závitem gumové těsnění, nemusíte na ni nalepovat teflonovou pásku. Mezitím, pokud má váš ohřívač vody měděné, PEX nebo CPVC potrubí, budete je muset řezat nebo připájet.

Krok č. 4. Nainstalujte senzorický ventil

Zapněte přívod vody, naplňte nádrž, otevřete nejvzdálenější kohoutek horké vody ve svém domě a otevřete jej, abyste uvolnili tlak. Poté zavřete kohoutek, pokud voda vytéká. Nyní nainstalujeme senzorický ventil. Vypněte vodní ventily dřezu pod dřezem a odpojte ohebné vodovodní potrubí. Připojte přívodní potrubí studené a teplé vody k horní části senzorového ventilu a ohebné potrubí novinek ke stranám senzorového ventilu. Pevně ​​je připevněte a poté zasuňte senzorový ventil do výstupu. Pokud váš senzor podporuje tlačítko pro stisknutí, můžete jej připevnit na pravou stranu dřezu pro snadný přístup. Otestujte své oběhové čerpadlo.

It’s A Wrap!

Nyní, když vaše otázka, jak nainstalovat recirkulační čerpadlo na ohřívač vody? V tomto článku. Doufám, že po přečtení tohoto článku vám to pomohlo a umožní vám získat znalosti o instalaci čerpadla do ohřívače vody a pod dřez. Na druhou stranu dáváte přednost instalaci dalšího senzorového ventilu do jiných dřezů, zvláště pokud máte větší dům. Můžete si také přečíst o tom, jak odstranit vodní kámen z ohřívače vody a jak resetovat ohřívač vody.